One more night at Bonera

Posted on September 1, 2010

3


LATVIAN:

“Jūs sēdēsiet pie galdiņa nr 5,” paziņo simpātiska blonda dāma ar milzu melnu šleifi matos – un es ienirstu pavisam sirreālā pasaulē… pazeme, betonēta telpa ar masīviem stabiem, trubas un tāds autostāvvietas drēgnums mijas ar sveču gaismu, projektoru radītām vīzijām uz telpas sienām un jauku murdoņu. Klātesošās sapucētās dāmas, pārīši un dažas cienījama vecuma kundzes gaida Aijas Vītoliņas jeb Amber koncertu “Una noche mas”. Laikam jau romantika tiešām ir izteikti sievišķīga padarīšana, jo daiļais dzimums telpā viennozīmīgi dominē. Bet var jau arī saprast, jo pasākums notiek tieši vienu stāvu zem fifīgās Bonera kafejnīcas, Blaumaņa ielā, kas tā vien šķiet radīta laiskiem sestdienas rītiem labākās draudzenes, Cafe Latte un gardas kūkas kompānijā.

Vēl pirms pirmās dziesmas, kas man uzdzen patīkamas trīsas, pozitīvi pārsteidz diezgan pārdrošais pasākuma formāts – šķietami nepiemērotās telpās radīta intīma pasaule mūzikas baudījumam. Pie galdiņiem sasēduši cilvēki. Pa telpu rosās daiļas dāmas, kas steidz viesiem sagādāt vīnu, kafiju vai kādu kūku. Mēs tiekam pie lieliskas bezē kūkas ar komentāru: “nebaidieties par izmēru, pavārs saka, ka bezē kūkas jau nav barojošas”! Ēdam, dzeram tēju un gaidām.

Un tad pēkšņi telpā satumst, norimst sarunas, uz griestiem parādās attēls ar pilnmēnesi un no stūra atskan samtaina dziedāšana.

Spāņu, portugāļu, angļu un latviešu valodā izpildītās dziesmas ir īsts baudījums, un nav jau brīnums, ja Amber lieliskajai balsij pievienojas pavadošais sastāvs ar Hermani un Macatu priekšgalā. Lirisko un sirdi plosošo koncerta pirmo daļu nomaina daudz draiskulīgāks turpinājums, kas kulminē kopīgā dziedāšanā par “I can never belong to you..”. Ar šīs dziesmas melodiju arī dodos mājup un pat neskatoties uz pēkšņo aukstumu, tā vien gribās pa Rīgas ielām iet kājām, lai varētu vēl paildzināt labo koncerta pēcgaršu.

Papildus kvalitatīvajai mūzikai šķiet pasākuma veiksmes faktors un iemesls izpārdotajām biļetēm bija gan mazās nianses, par ko bija piedomāts, gan arī pašu Bonera saimnieču aktīvā rosīšanās, kas atgādināja mirkli pirms Ziemassvētku vakara, kad gaisā vēl virmo piparkūku smarža, bet dāvanas jau ir zem eglītes un tikai gaida, kad tās izsaiņos. “Una noche mas” noteikti bija lieliska dāvana un perfekts punkts uz i karstajai vasarai.

ENGLISH:

„You will be sitting at the table Nr 5,” announces a charming blond lady with a black ribbon in her hair and I’m ready to dive in a surreal world… underground, cement walls, industrial pipes mixed up with candle light, mystical visions created by projections on the walls and silent murmur. Romantic couples, cute ladies and lots of women have come here to enjoy Aija Vitolina or Amber concert „Una noche mas”. And no surprise for the fact it’s mostly women there, as the strange underground world is right below the cozy cafe Bonera on Blaumana Street that seems to be born for perfect, lazy Saturday breakfast in the company of your best friend, Cafe Latte and a delicious cake.

And even before the first song that brought shivers all over my body, I was positively surprised on the unconventional format of the event – an industrial room turned into intimate and cozy place for enjoying music. People seated by the tables, charming madames making sure everyone gets a coffee, wine or a cake.

Suddenly the light dims, conversations fade away, a full moon picture rises on the ceiling and velvety voice breaks through the silence.

Heartbreaking songs in the first part of the concert are followed by more playful tunes in the second part and I leave the place with last song still on my mind. Even though it’s terribly cold outside, feel like walking through the empty streets of Riga to prolong the good aftertaste of the amazing concert.

But it’s not just the music, the whole event was full of small nuances and the owners of cafe seemed to enjoy the moment same way as you’d enjoy last hour before Christmas eve – when the aroma of cinnamon and gingerbread cookies are still in the air, but gifts are already under the Christmas tree, waiting to be unwrapped. This concert for sure was a great gift and a perfect „dot on the i” for one hot and unforgettable summer.

Advertisements
Posted in: Events