Draft Italian wines at Vinoteca Serena

Posted on September 28, 2010

2


LATVIAN:

Kad tikko pārvācāmies uz jaunajām biroja telpām, pie sevis nosmējos, ka laba vieta: pa logu redzama Vecā Ģetrūdes baznīca, bet ap baznīcu veseli 3 vīna veikali, apakšveļas veikals un vēl pāris krodziņi un konditorejas. Ak, jā, arī ziedu veikals, ķīmiskā tīrītava un skaistumkopšanas saloni.. nu viss, ko var vēlēties.

Kādā vasarīgā vakarā sazvanījos ar draudzeni un norunājām saskrieties. Pēc darba kārojās kādu glāzi atsvaidzinoša baltvīna un nolēmu izpētīt vīna veikalu piedāvājumu. Devu priekšroku “Vinoteca”, kas atrodas pagrabiņā, tieši uz stūra Ģetrūdes ielai ar skatu uz baznīcas centrālajām durvīm. Izkārtne kārdinoša – izlejamie vīni no Itālijas. Un tā arī ir – mazajā veikaliņā var izvēlēties šķiet vairāk nekā 10 izlejamus vīnus, tai skaitā dzirkstošos Prosecco un Lambrusco. Tiem, kam garša ir svarīgāka par smalku etiķeti uz pudeles un šķiet, ka arī no plastmasas pudeles vīns ir dzerams, īstā vieta.

Draudzeni gan sirsnīgi nošokēju, ierodoties pie viņas ar litrīgu plastmasas pudeli blāvi dzeltena šķidruma. Viņa man gandrīz pajautāja, kāpēc nāku ciemos ar eļļu. Bet garša attaisnoja nepievilcīgo formu. Piedevām, formas cienītājiem – vīnus var saliet arī smukās uz vietas nopērkamās stikla karafēs. Vīnu cenas par litru sākot no 4,00 Ls. Veikaliņā var dabūt arī izlejamo olīveļļu un etiķus, kā arī nopirkt gardas olīvas (gan zaļas, gan melnas) un dažus mīkstos sierus.

Kā novēroju, arī apmeklētāji tur ir dažnedažādi – vienu dienu bija ienākušas kundzītes ar pieclitrenēm – salēja vienu balto, vienu sarkano, pasmējās un aizgāja. Citu dienu pārītis pirka dāvanu un tika izvēlēta smuka stikla pudele tā iepildīšanai. Pati gan parasti grēkoju ar formu, bet par vīnu vienmēr draugi priecājas. Olīvas, starp citu, tur arī ir tiešām labas!

Meklējot viņu mājaslapas adresi, uzgāju kāzu forumus, kur saka, ka laba vieta lētajai šmigai.. nu lemiet paši, man gan liekas, ka priekš svaigajiem vīniem – kvalitāte ir ok. Un mājaslapu tā arī neatradu, bet Google runā, ka ir vairākās vietās Rīgā, ne tikai Ģetrūdes ielā!

ENGLISH:

When we just moved to the new office, I was laughing that it’s just perfect location – if you look out of the window – beautiful gothic church right in front of you. And surrounding Old Getrude church we have 3 wine shops, lingerie boutique, some bars and cafes. Ah, right, we also have the flower shop, laundrette and beauty saloons. Anything you wish!

One nice summer evening arranged to meet a friend and decided that a nice chilled white wine would be just perfect after work. So went to check out the wine stores and ended up at the one right on the corner of Getrudes Str facing the main entrance of the church. The banner outside said draft wine from Italy. And there they were – more than 10 kinds of wines you can take away in your own bottle or one purchased on the spot. Also sparkling ones like lambrussco and prosecco were available. So for those of you who don’t need a nice etiquette, this store is right for you.

I did shock my friend arriving with a plastic bottle full with some weird yellowish liquid and she almost asked – hey, why are you bringing oil with you? But the taste was worth it. Besides, if you care for the form, you can also buy nice glass bottles. Wine prices start from 4 lats a liter and up. You can also get draft vinegar and olive oil, as well as some tasty olives and soft cheese.

As I noticed, the customers really vary, from ladies that come with 5 liter jars and have just „the white and the red”, till a couple who buys a present and choses nice glass bottle for the wanted wine. I usually go for simplicity and take the plastic bottles, but my friends don’t mind. And btw the olives taste really good there.

When looking for their webpage, found some wedding forums, where people mention it as a place for cheap booz, well you judge for yourself, I found them quite ok quality for a young wine. Btw and didn’t find the webpage in the end, but Google says they have more shops in Riga than just the one on Getrudes str!

Advertisements
Posted in: Places