It’s not related to children – KID

Posted on October 12, 2010

2


LATVIAN:

Kā šodien atceros to dienu, kad draugiem teicu – satiekamies Ai, Karamba. Liels bija mans pārsteigums, kad pienākot pie Pulkveža Brieža ielas ēkas, kur gadiem bija atradies šis krodziņš, tā vietā bija ar melnu plēvi aizlīmēti logi, kuros rotājās trīs burti KID un maza zvaigznīte ar piezīmi “It is not related to children”. Durvis ciet..

Jā – tajā mirklī mani laikam pārņēma skumjas un maza nostaļģija, bet tā pagaisa drīz vien, kad ievērtēju jauno vietu, kas mani patīkami pārsteidza. Tagad KID restorāni, kas kopumā ir jau 3 Rīgā, ir kļuvuši par iecienītu manu vēlo brokastu, darbīgo pusdienu un reizēm arī sievišķīgu vakara pasēdēšanu vietu.

Lai arī sākotnēji KID mani “paņēma” kā pirmā vieta Rīgā, kur bija pieejams salātu bārs (no sērijas – saliec savus ideālos salātus pats!), tad tagad tas drīzāk asociējas ar labu kafē late, pastu ar dārzeņiem un čedara siera mērci un wifi par brīvu, tātad iespēju atnākt arī ar datoru un pilnu galvu domām par darbu. Ģetrūdes ielas KID, kā vistuvāk darbam esošais, nereti pārvēršas par manu otro ofisu – kad vajag kaut ko radoši padomāt un pastrādāt savā nodabā, labprāt ieritinos kādā no stūra telpiņas lielajiem krēsliem, paņemu klēpī datoru un domāju.

KID Pulkveža Brieža ielā ilgi bija mana top vieta, kurp doties vēlās brokastīs ar māsu un viņas meituku, kas varēja izpausties bērnu stūrīti ar milzu melno tāfeli un kaudzi rotaļlietām. Vai arī vasarīgās svētdienās, kad Rīga ir kā izslaucīta, ievelties uz terases pabrokastot ar draugiem tā ap 2 dienā. Kāpēc ne? Un šajos brīžos vislabākā izvēle (kas šķiet varbūt pat vairāk nemaz nav menu), ir veģetārais kruasāns – pildīts ar ķiršu tomātiņiem, svaigu gurķi, avokado un salātu lapu klāt piedevām. Un protams, apelsīnu/greipfrūtu svaigi spiestā sula.

Vecrīgas KID Audēju ielā, savukārt, man asociējas ar kārtīgu boles trauku dzimšanas dienā, prosecco dzeršanu brokastīs ar labāko draudzeni, un pavisam nesenu vecmeitu ballītes pasēdēšanu, kad piektdienas vakarā fonā jau skan tāds skaļāks tuc-tuc no dj puses.

Lai arī KID vairs nevar pretendēt uz jaunas vietas statusu, tas noteikti ir iekarojis vietu manā sirdī. Piedevām, katra no 3 vietām (Pulkveža Brieža, Audēju un Ģetrūdes ielā) ar savu “fišku”. Ps esot tur, noteikti pameklējiet “kamīnu nr …” – pēc tā var pateikt, kādā secībā vietas ir vērušās vaļā, jo katrā ir viens improvizēts kamīns ar numuru.

Un vēl kas – ja kāds Itālijā esot ir iemīļojis espresso machiatto (nav ne jausmas vai rakstu pareizi, bet doma ir par espresso ar mazu piena putu kārtiņu) – KID šķiet ir viena no retajām vietām Rīgā, kur ko tādu var dabūt! Enjoy!

ENGLISH:

I remember it like it was today – after saying „let’s meet at Karamba” went down on Pulkveza Brieza str to find the place closed and Windows covered with black film and having „KID” written on them. Doors closed. And disappointment in my heart.

But it faded away as soon as I checked out the new place. Now KID restaurants (there are 3 of them in Riga) have become one of my fav places for various occasions: late breakfasts, busy lunches or girly dinners.

At the beginning I associated KID with the rare place in Riga where you can have a salad bar (ie – make your salad yourself!), but now it has become more of a place, where to have good cafe latte, pasta with cheese sauce and veggies and wifi for free. So a place where I can come to with my laptop and full mind of thoughts related to work. Being the closest one to the office, KID on Gertrudes Str occasionally becomes my second office. When I have to do some brainstorming on my own, I like to grab my laptop, slid into one of the armchairs in the deeper corner of the room and think.

KID on Pulkveza Brieza Str for some time was my top fav place, where to have lazy breakfast with my sister and my niece, who’d be extra happy about the children corner with lots of toys and big blackboard. Or on a Sunday in summer when city is deserted, I’d love to crash the terrace with my friends for a brunch at 2pm. Why not? And at that kind of moments the best choice from the menu would be – a vegetarian croissant (not sure if they still even have it on menu, but I always manage to get it) combined with freshly squeezed orange and grapefruit juice.

The KID in the Old Town reminds me of my birthday, breakfast with prossecco with my best friend and recent hands night with a louder music from the dj’s corner.

Even though KID is no more a novelty in Riga, it does have conquered a part of my heart. Therefore I can definitely suggest it as a great place to go to! And if you’re there, make sure to find the „fireplace” (or „kamīns” in Latvian) – they have one of those at each place and the number gives an indication, which was the first, second and third KID to be opened in Riga.

And one more thing, for those of you, who might like espresso machiatto (not sure if spelled right, but I’m referring to espresso with bit of milk on top of it) – KID is one of the rare places in Riga, where you can get it. Enjoy!

Advertisements
Posted in: Places