When winter is just few steps away

Posted on October 14, 2010

0


LATVIAN (for English plz scroll down):

Kaut kur Latvijā šodien jau uzsnidzis pirmais sniegs… Neticas, ka pirms pusotra mēneša te bija vasara, saule, karstums. Uz ielām palikušas vairs tik uz roku pirkstiem saskaitāmas āra kafejnīcas, kas spītīgi turas pretī aukstajam vējam un šallēs satuntulētajiem, vienaldzīgajiem garām gājējiem. Sarkani dzeltenie toņi un kritušo lapu smarža ir piepildījusi pilsētu, un šķiet, ka daba klusi noliec savu galvu ziemas priekšā…

Tā nu tas notiek. Bet īstam pilsētniekam tas nozīmē arī to, ka arvien biežāk vakari tiks pavadīti pie siltas tējas, sarkanvīna vai karstā balzāma dzēriena glāzes kādā mīlīgā vietā, vērojot tumsu aiz loga un baudot cilvēku sarunu un kopā būšanas radīto siltumu.

Parasti, kad kādā amerikāņu filmā rāda Ņujorku vēlā rudenī, man vienmēr pārņem tāda ilgu, nostaļģijas sajūta… it kā priekšā būtu kaut kas liels, neaptverams un nezināms… tāda pārmaiņu vēja sajūta. Pašlaik tāda ir pārņēmusi arī pastaigājot vai riteņojot pa Rīgu. Galvā nevilšus nāk Muminu stāsti iz Trollīšu ziemas. Un gribētos ticēt, ka atnāks ne tikai aukstums un tumsa, bet arī daudzi lieliski pasākumi, koncerti, izrādes un jaunas vietas, par ko rakstīt, rakstīt, rakstīt, kamēr uz palodzes monotoni pakšķēs pelēks lietus!

ENGLISH:

Somewhere in Latvian there was the first snow.. Unbelievable that just two months ago it was +30 and summer. And now? Just few open-air cafes still holding up against the freezing wind and ignorant passers by. The yellow and red colours together with the amazing smell of fallen leaves have filled the city, and it seems that nature is slowly stepping away giving place to the coming winter.

That’s the way things are. But for a real city dweller it also means more and more evenings spent sipping hot tea, red wine or hot balsam drink, in a cozy place filled with chatter and warmth created by other people.

Usually when I see autumn in Newyork in some movies, my heart fills with nostalgic feeling as if something big and unknown is ahead of me.. feeling of changes.. and also now – walking or cycling around Riga, I get the same feeling. And I do hope that together with the darkness and cold weather, there will also come wonderful events, concerts, theatre shows and a lot of new places to write about, while a gray autumn rain would patter on the window sill.

Advertisements
Tagged: , , ,
Posted in: riga