Comic books + wine = the Place

Posted on October 21, 2010

2


LATVIAN (for English plz scroll down):

“Zini, jāiečeko tā zilā vieta uz Valdemāra ielas”.. Aptuveni ar šādu ievadu devos pa šodienas trakoti slapjo lietu projām no ofisa, lai satiktu savu draudzeni Zani un apskatītos, kāds tad “zila interjera brīnums” ir atvērts teju uz Valdemāra/Stabu ielas stūra. Un tad sapratu – tā ir tā pati vieta, ko biju jau pamanījusi, braucot garām ar trolejbusu, un itin nekādi nevarēju salasīt, kas tad ir rakstīts skatlogā. Izrādās nosaukums gana vienkāršs – Vieta. Un to izveidojuši ir cilvēki, kas darbojas ap žurnāla Veto izdošanu.

Vieta ir atvērta tikai 2 nedēļas. Interjers patiesi ieturēts tādā salti zilganā tonī, bet ar ārā esošo tumsu un sildītāju netālu no galdiņa, sajūta pat tīri mājīga. Kaktā stāv tv, uz kura “griežās” Zvaigžņu kari, vēl tālāk skapītis ar dažām fifīgām stīpiņām matiem ar milzu rozā vai ziliem bumbuļiem un pa telpu izkaisīti balti galdiņi ar krēsliem.

Esmu kā reizi tur iemaldījusies ceturtdienā, kas izrādās vīna diena – tātad vīnam atlaides. Nieks, bet patīkami. Atlaidi gan pat īsti neprasās, ja ņem vērā, ka dārgākais vīns (ko arī izvēlos), maksā vien 2,5 latus par glāzi. Viva Espana! Ar ēdamo gan ir švakāk – ēdienkartē ir tikai 2 ieraksti: karstmaize veģetārā un karstmaize ar vistu (laikam). Ēst gribas ļoti, bet karstmaize ir palikusi tieši viena, un tā pati veģetāra. Bet garša tomēr atsvēra mazuma sajūtu – svaigi cepta un piegādāta no “sviestmaižu studijas” – garšo patiešām lieliski.

Kā jau jauna un svaiga vieta, arī Veto Vieta pievilina ļaudis ar pasākumiem. Rīt, ti piektdien, paredzēts tusiņš ar grupas uzstāšanos (ja pareizi atceros, puisis bārmenis minēja nosaukumu – Neredzamais cilvēks), sestdienas rīts tā pēc 12:00 šķiet īpaši kolorīts un arī, jā, godīgs – paģiras! Cilvēki tiek gaidīti uz asiņainajām mērijām un filmas “Paģiras” skatīšanos. Savukārt, sestdien vakarā atkal jau pasākums. Vieta ir ciet vien svētdienās.

Tad nu ceru, ka puiši saregulēs ventilāciju, lai gaiss tomēr ir par kripatiņu svaigāks un turēs spēkā vīna ceturtdienas. Man kā reiz Vieta ir pa ceļam uz mājām un labprāt tur vēl atgrieztos. Kaut vai tāpēc, lai uzlikusi galvā mazliet smieklīgu stīpiņu ar vilnas bumbuļiem (nopērkama tā par 3 latiem uz vietas) pašķirstītu komiksus, kas lepni iegūluši baltā dizainīgā plauktā. Un vēl – ja gribas prieku – apmeklējiet wc, uzraksts “te būs spogulis” rada neviltotu smaidu sejā…

ENGLISH:

„You know what, we should check out the „blue” place on Valdemara str”.. Approximately with that kind of thought in my mind I left the office today to stumble through terrible rain to meet my friend Zane. Apparently the place with striking blue interior opened almost on the corner of Valdemara and Stabu Str was the same one I had noticed passing by with a trolleybus and really struggling to read, what is written in the window. The name, in fact, is super simple – Vieta or „the place” if translated. And people, who have opened it, are also working on magazine „Veto”.

The Place is opened already for a second week. The interior is entirely blue, but with the darkness outside the window and heating device next to the table, seems almost cozy. TV on the side is showing Star Wars episodes one by one, further in the corner you can find some clothing by local designers and hair accessories. But throughout the room – white tables and chairs.

I happen to be there on „the wine night” – every Thursday they have discount for wines. Nice, but not really necessary, as even the most expensive wine (which of course I got), was just 2,5 lats a glass. Viva Espana! If you feel like eating, however, this place is not really for you, as there are just 2 entries on the menu: sandwich vegetarian and sandwich with chicken (if I remember correctly). I’m starving, but there’s just one sandwich left, and even that one without meet. However, the taste pays off – nice n fresh!

As most of the newly opened places, also Vieta or the Place is dragging people with some kind of activities and events. For example, tomorrow ie Friday night, there’s gonna be a party with a music band (if I cought the name correctly – the Invisible Man). But Saturday morning/afternoon devoted to – yeah – to hangover. People are invited to drink bloody maries and watch a movie with a title „Hangover”. Another event on Saturday night, why not?! The Place is only closed on Sundays.

So, to sum up, I hope the guys will fix the ventilation system to have a bit more fresh air there, and also – that they’ll keep the Thursday night wine tradition, as the place is on my way home and I’d be happy to pop by every once in a while – to drink a glass and maybe sit down and stroll through the comic books they have on the spot. Btw – if you need some cheering up, why not go to the wc, the writing on the wall above the sink „Soon here will be a mirror” made me smile..

Advertisements
Posted in: Places