Before the lake freezes at Cabo Cafe

Posted on October 31, 2010

1


LATVIAN (for English plz scroll down):

Šorīt, mostoties ar sauli sejā, saņēmu draudzenes īsziņu ar tekstu “hei, jālaiž ar riteņiem atvadīties no vasaras uz Cabo”. Siltajās vasaras novakarēs brauciens uz Mežaparku un viesošanās vējdēļotāju krodziņā/kafejnīcā Cabo Cafe mums bija varen iecienīts maršruts, tāpēc nebija divu domu, ka jālec uz riteņa un jādodas turp. Nelielas šaubas gan pārņēma, vai būs vaļā..

Atbraucot neviltots prieks pārņēma, ieraugot zīmīti “Kamēr ezers nebūs aizsalis un gājputni aizlidojuši, mēs būsim vaļā piektdienās, sestdienās un svētdienās”. Tad nu tiem, kas spēj novērtēt skatu uz dūmakainu ezeru, dažiem dulliem vējdēļotājiem un pilnīgu nedēļas nogales “chill” – iesaku izmantot iespēju un vēl paviesoties Cabo Cafe pie Ķīšezera. Šodien tur bija pārsteidzoši daudz cilvēku, ja ņem vērā, ka tā nav vieta, kur var netīšām ieklīst.

Esot uz vietas, no savas puses noteikti varu ieteikt apēst kādu porciju vistas vai paņemt kartupeļus ar sēņu mērci – vienkārši, gardi un ļoti draudzīgās cenās. Arī kūpoša kafijas tase piestāvēs, sēžot ārā un tuntuļojoties pledā. Bet ja esi iemaldījies tur nedaudz vēlāk – ir vērts paņemt kādu kokteili vai vīna glāzi (izvēle nav liela, bet cenas labas). Esot tur, būs skaidrs, ka tā ir vējdēļotāju vieta – no griestiem karājas dēļi, uz tv ekrāna rāda pašus braucējus, un šur tur karājas pa kādai sausai vai slapjai hidrai. Bet smaidu manā sejā izsauca lielā burka ar sīknaudu uz bāra letes – “Bārmeņa ceļojumam uz Cabo Verde”. Lai izdodas!

Cabo Cafe visērtāk piekļūt ir ar velo vai auto (jāatrod Ķeizarmeža sporta centrs un gar to jādodas ezera virzienā līdz būs norāde uz Burusporta bāzi), bet ja lieto sabiedrisko transportu – ar 11.tramvaju var braukt līdz Visbijas prospektam, tad gar veikaliņu pa labi doties taisni uz ezeru un ielas galā, pēc kādu 10min pastaigas jau būs arī Cabo. Gājiens pa Mežaparka ieliņām, vērojot veco koka māju kopdzīvi ar jaunuzceltajām bagāto ļaužu villām, vien ir ko vērts. Un aiz Ķeizarmeža sporta centra ir vērts atrast kokos paslēpto skaisto baznīciņu.

Ps ir vērts ik pa laikam ielūkoties viņu mājaslapā, kādas ir aktuālās ballītes. Cabo dzimšanas dienas party bija viens no labākajiem šovasar!

ENGLISH:

Woke up with sun shining in my face and an sms from a friend saying: „hey, let’s ride to the Cabo to say fareweel to summer”. In the warm summer nights having a bike ride to Mezaparks and visiting windsurfers’ bar/cafe Cabo Cafe for a glass of wine was quite a typical route for our group of friends. So without hesitation – got up and got ready. Only wondered, if the place would still be open so late in the autumn.

A positive surprise, it was and a small poster said „Till the lake freezes and all the birds have flewn away – we will be open on Fridays, Saturdays and Sundays”. So those of you who can appreciate tranquility of a lake on a nice autumn day, crazy windsurfers still getting in the water and perfect weekend chill, do visit the place by Kisezers lake. Today there were surprisingly many people, taking into account it’s not a place you can accidentally pop into.

Once there – I can suggest trying some of chicken dishes or simply potatoes with mushroom sauce and salad – simple, but tasty meal for a friendly price. Also a mug of hot coffee would suit the place, if sitting outside wrapped in a blanket. But if coming there later on – why not grab a cocktail or a glass of wine (not a huge selection, but good prices). The interior clearly reminds of windsurfing – as boards are hanging from the ceiling, tv screen shows crazy riders, some wetsuits hanging around the room. But a huge jar of coins with a sign “for the bartender’s trip to Cabo Verde” does make you smile and willing to leave a good tip. Good luck!

It is most convenient to access the place with bicycle or car (find Keizarmezs sports center and go in direction of lake till you see a sign Burusports), but if you prefer public transport – 11 tram would take you to the stop „Visbijas prospekts”, then you have to turn right away from the tram rails and walk straight for some 10min till you reach the lake. The narrow streets with old houses standing next to newly built villas are worth something on their own. And make sure to find a beautiful little church hidden behind the trees right next to Keizarmezs sports center.

Btw – it’s worth checking their webpage for some parties. Their b-day party was one of the top events this summer!

Praktiskais info / Practical info:

Cabo Cafe, address: Annas Sakses 19A

Darba laiks / Working hours: Fri, Sat, Sun (till they close down for winter)

Web: Twitter Facebook Homepage

Advertisements
Posted in: Places