Pasta world with the sunny vibe

Posted on November 17, 2010

0


LATVIAN (for English plz scroll down):

Rīgas pazinēji man droši varētu aizrādīt, ka kaut kā tik rakstu un rakstu par vienu Daugavas krastu, pavisam piemirstot Pārdaugavu, kur taču arī ir gan foršas ēdamvietas, gan pa kādam labam veikaliņam. Jāatzīstas gan, ka Pārdaugava tiešām ir man svešāka Rīgas daļa, ko visvairāk iepazinu, svīstot pie auto stūres un ar instruktoru blakus – nu ja, kā mācibnieks. Tad nu šoreiz par vienu no Āgenskalna vietām, uz kuru tiešām ir vērts speciāli doties – Vairāk saules pastas restorāns.

Iepazinu jau to varen sen un pasta patiesi ir viens no maniem mīļākajiem ēdieniem. Tad nu mīļie – lasagne, tagliattelle, penne, fusilli, farfalle, ravioli un citi eksotisku nosaukumu izstrādājumi jūs te gaidīs – gan uz vietas ēšanai, gan līdzi ņemšanai.Plauktos sagūlušas arī dažnedažādas mērces, laba olīveļļa un citi labumi, kas mājās gatavotu pastu padarīs par īstu gardumu. Mājaslapa arī sola, ka pārdevējas neskoposies ar padomiem, kā pastu pagatavot mājās – nākamreiz, kad tur būšu, noteikti to notestēšu.

Kaut kā vienmēr esmu pamanījusies uz Vairāk saules pastarelliu aizdoties, kad ārā ir lietus vai tumsa, un patiesi ir sajūta, ka ieejot pavisam nelielajā, mājīgajā restorānā, esi ienācis citā pasaulē, kur valda siltums un itāliskas noskaņas. Tāpēc vien ir vērts atgriezties. Un arī tāpēc, lai ieēstu labu lazanju!

ENGLISH:

Those who know Riga well, might bug me for writing just about one bank of the river Daugava, leaving the Pardaugava part out of the story. And there would be lots of truth in it, as I must confess of not being that familiar with the other side. Most of knowledge I got about it was while driving around with my instructor when trying to get a drivers licence. So today I wanna give back some good karma and write about a place that is worth crossing the river for and getting to Agenskalns – Vairāk saules pasta restaurant.

Have known the place already for some time and pasta happens to be one of my fav meals. So my dear people – lasagne, tagliattelle, penne, fusilli, farfalle, ravioli and other items bearing similar exotic names can be found at the place – both for eating on the spot and take-away. On the shelves you’d also find olive oil, pesto and some other pasta sauces to take with you and make your own pasta wonders at home. The homepage of the restaurant says that waitresses are keen on giving valuable advice on how to prepare pasta at home – I’ll make sure to test that next time I’m there.

Somehow I’ve always managed to go to Vairāk saules pastarellia when it is raining or dark. And always entering the place seems like stepping into another world – cozy, warm and with a sunny Italian vibe. That alone is a reason good enough to return. And also coz they serve really tasty lasagne!

Praktiskais info / Practical info:

Vairāk saules Pastarellia, address: Mārupes Str 3

Darba laiks / Working hours:

Web: Homepage

Advertisements
Posted in: Places