Vegetarian in Riga – Kamadena (closed)

Posted on December 10, 2010

3


 

 

UPDATE: Kamadena ir aizvērta // Kamadena is closed! 😦

LATVIAN (for English plz scroll down):

Sen senos laikos Rīgā nebija neviena veģetārā ēstuve, un es patiesi neapskaudu veģetāriešus tajos laikos. Paldies dievam laiki ir mainījušies un gribētos domāt, ka pašlaik Rīga piedāvā gana daudz iespēju visām gaumēm, tai skaitā gaļas neēdājiem. Šodien pateicoties kolēģim atklāju jaunu veģetāro restorānu, kas tikai otro nedēļu ir vaļā tiešā mana darba tuvumā, uz Lāčplēša ielas. Tādā labā kompānijā blakus Fazendai, Miit kafejnīcai un riteņu darbnīcai, Muhamora veikaliņam, iemājojis veģetārais restorāns Kamadena. Starp citu, vieta ir gana piemērota arī tādiem gaļas ēdājiem kā es. Kā teica tur satiktā draudzene Dita, kas kā izrādās ir arī viesmīle Kamadenā – regulārāk ejot turp, arī gaļas ēdājs var kļūt par veģetārieti.. Un tas pat tā varētu būt, ņemot vērā, kā man garšoja pusdienas.

Telpas ir ļoti plašas, kas man pat lika ļoti pragmatiski apsvērt izmaksas uz kvadrātmetru un apkures rēķinus. Bet tā kā esmu lielu un brīvu telpu fane – patika. Arī galdiņi diezgan lieli un pamatā paredzēti vismaz 4 ēdāju kompānijai. Fonā skan meditatīva mūzika, pirmajā telpā kamīnā sprakšķ uguns, bet tālākajās telpās pateicoties krāsainām auduma lampām, radīts mazliet noslēpumaini eksotisks noskaņojums. Apkalpošana ir laba un akurāta. Ēdiens – ar odziņu jeb asumiņu – gan tējai, gan desertam, gan otrajam klāt ir kārtīgs garšvielu mistrojums. Pamatēdiens bija jau gandrīz uz robežas manai gaumei, bet tēja ar pienu un garšvielām likās vienkārši lieliska un garšas kārpiņas kutinoša. Tomēr varu iedomāties cilvēkus, kam ēdiens būtu par asu vai izteiksmīgu.

Biznesa pusdienu piedāvājums mainās ik dienu, maksā 3,90 Ls un par to var izlasīt Twitter lapā. Mēs šodien ēdām: Salātu krēmzupu; Basmati rīsus ar Ķīnas pupiņu mērci un manu top ēdienu – desertu – Karstos augļu salātus. Ceru, ka nākotnē biznesa piedāvājumā iekļaus arī dzērienu, piemēram, ūdeni vai tēju. Jo šodien kopā ar dzērienu nācās tur atstāt 6 latus, kas ikdienas pusdienām man šķiet par daudz. Bet tā kā Kamadena atrodas gandrīz blakus manam ofisam, noteikti drīz būšu atpakaļ.

Ps labprāt aprakstītu vēl kādas vietas ar veģetāro virtuvi, tāpēc priecāšos par jūsu ieteikumiem un komentāriem. Tad varētu uztaisīt veselu rakstu sēriju “Vegetarian in Riga”!

ENGLISH:

Once upon a time there were no vegetarian places at all in Riga and for people who would not eat meat finding a place for lunch or dinner would be a BIG trouble. Times have changed and I guess we can say that Riga does offer loads of variety for different tastes. Today thanks to my colleague found out that one vegetarian restaurant has opened up just 2 weeks ago right next to my office on Lacplesa Str – Kamadena. But trust me it’s a good place for meat-eaters like me too. As a friend of mine Dita who turned out to be one of the waitresses there said: regular visits to this place could turn you into a vegetarian.. And that could be true, taking into account that I really liked my lunch without a single piece of meat.

The place is very spacious that made me even wonder about the economical reasoning behind it in times of crisis and high heating costs. But I like space, so far so good. Also the tables were quite big meant for 4 eaters or more. Meditative music in the background, fire in the fireplace in front room, but in deeper ones thanks to lamps a bit exotic feeling is created. Service is timely and accurate, the food – has strong flavours (the main dish was on the verge of being too spicy for me, but the masala tea with milk was amzingly good). I did like the food, but could imagine people for whom it could be too spicy.

The business lunch menu changes from day to day and costs 3,90 lats, it is also announced on Twitter for those who read Latvian. We ate: green cream soup, Basmati rice with little green beens and my favourite – the dessert – hot fruit salad with spices.  I hope in future they will also include a drink for the same price, let’s say water or tea, as at the moment decent lunch + drink consisted of 6 lats, which is a bit too much for everyday meals. But as the place is basically next doors to the office, will be back soon.

Btw would really appreciate any tips regarding other vegetarian places, as could make a whole series of blogposts “Vegetarian in Riga”!

Praktiskais info / Practical info:

Kamadena, address: /Lāčplēša 12

Working hours: workingdays + Sat 11-22 (closed Sun)

Web: homepage Twitter Draugiem

Advertisements
Posted in: Places