Vegetarian in Riga – Tibet cuisine

Posted on January 1, 2011

4


LATVIAN (for English plz scroll down):

Ar retiem izņēmumiem, cilvēki parasti jauno gadu sagaida ar solījumiem sev.. daudzi no tiem mēdz būt arī par veselīgāku dzīvesveidu, sportošanu un uz svētkiem samocītā vēdera atpūtināšanu. Es šogad kaut kā netipiski šādus solījumus sāku pildīt jau pirms Ziemassvētkiem un visu svētku laiku pavadīju ar diezgan drastisku diētu, kas stipri samazināja manas iespējas staigāt apkārt pa krogiem un restorāniem un baudīt ēdienu. No otras puses tas ir motivējis iepazīt, piemēram, veģetāro ēstuvju piedāvājumu. Viena no tādām vietām ir uz Ģertrūdes un Skolas ielas stūra atrodamais veģetārais restorāns (jeb es to drīzāk sauktu par bistro) Tibetas virtuve.

Interjers gan atgādina no kādas vecas skolas aktu zāles atnestas mēbeles un arī apkalpošanu varētu gribēties laipnāku, tomēr ēdiena izvēle ir laba un var nobaudīt arī dažādus netipiskākus gardumus vai otros ēdienus. Vēl viena labā ziņa ir, ka šī ir bistro tipa ēstuve, tātad ēdiens jau tevi sagaidīs silts, attiecīgi var paēst diezgan aši, ja jāskrien tālāk darbos. Piedāvājumā ir dažādi sojas ēdieni, sutināti dārzeņi, lēcu un citu pākšaugu ēdieni, kā arī saldie.

Cenu ziņā gan šķiet, ka ēdieni varētu būt arī lētāki, jo par pusdienām man sanāk maksāt vidēji 4 latus, un salīdzinājumam par tādu pašu summu var diezgan smalki iznesties netālu esošajā veģetārajā restorānā Kamadena, kur atšķirībā no Tibetas virtuves dzelzs bļodiņām un pašapkalpošanās (piemēram, traukus pašam jānovāc), par 3,90 var tikt pie 3 ēdienu pusdienu menu, auduma salvetes un ļoti laipnas apkalpošanas pie galdiņa.

Iemēģiniet un spriediet paši. Ps blakus ēstuvei ir atrodams arī veikaliņš, kur iepērkami dažādi veselīgi produkti un interesantas garšvielas.

ENGLISH:

Most of people start a new year with different resolutions. Some of them connected with healthier lifestyle, sports and finally taking care of the stomach that has suffered over Christmas holidays. Strangely enough I started fulfilling such resolutions already before the festivities and part of that was also a very harsh diet for health purposes that seriously impacted my ability to eat outside the house. Meanwhile it made me discover some new places – such as vegetarian restaurant (that I’d rather call a bistro) on Getrudes and Skolas Str corner – Tibetas virtuve (or Tibet cuisine).

The interior is a bit strange and also the service could be nicer, but the food is good and it’s possible to try out lots of interesting dishes. Another good news is that it is kind of a bistro, so all the food is already warm and you can eat healthy, but quickly, if a lunch breake is short. There are different soya dishes, lots of vegies, usually some 2 kinds of soups and some interesting desserts.

However, it doesn’t seem entirely adequate value for money, so the prices could be lower. My lunch there usually costs around 4 lats, the food is served on metal plates and you have to clean after yourself. For the same price I could have almost a posh lunch with 3 courses and service at the table at nearby vegetarian restaurant Kamadena.

Well check out for yourself and btw next doors to the restaurant there is also a specialty shop, where you can buy lots of healthy products and cool spices.

Praktiskais info / Practical info:

Tibetas virtuve, address: Ģertrūdes 55a (2nd floor)

Working hours: workingdays 11-18.30, Sat 12-17 (closed Sun)

Advertisements
Posted in: Places