Eating after 10pm – Lauvas nams

Posted on January 10, 2011

2


LATVIAN (for English plz scroll down):

Sākšu ar to, ka vakar kārtējo reizi par ēšanas jautājumiem atcerējos neadekvāti vēlu un pēc plkst. 23 ļoti gribējās paēst kaut ko, kas nav gluži pica, pelmeņi vai hamburgers. Zvans draugam un jautājums – kur var tagad kaut ko normālu paēst? Ieteikums gan bija doties uz Teātra bāru un ieēst kaut ko no nakts menu, bet tā kā tur bija palikusi tik soļanka, pēc kāda dzēriena mūsu ceļi aizveda tālāk uz, manuprāt, leģendāru vietu, kas rīdziniekiem komentārus neprasa – Lauvas nams.

Vaļā 24h diennaktī, ar ļoti dažādu klientūru atkarībā no diennakts laika. Takšu šoferīši, ceļu policisti, jaunieši pēc ballītēm un diemžēl arī cilvēki, kam šī vieta ir iespējams retais siltais patvērums nakts laikā, kur stundām var dzert vienu tēju ar cukuru. Pa dienu, savukārt, tā ir laba vieta steidzīgiem pusdienotājiem – jo Lauvas namā kā jau bistro ēdieni ir jau silti un gatavi, savukārt, apkalpotājas droši varētu saņemt kādu zibenszeļļu ordeni, jo darbojas neiedomājami ātri un operatīvi. Uzreiz gan jāsaka, ka interjers un gaisotne nav gluži tāda, kur stundām gribētos tērzēt par teātra repertuāru, bet ašai ieēšanai dīvainos laikos vai ēdiena paķeršanai līdz ņemšanai – laba vieta.

Ēdieni gan ir tādi pasmagi un varbūt ne labākā pārtika pirms gulētiešanas, bet dabūt var “viskautko”. Mana klasika ir ceptie kartupeļi ar grillētu vistas fileju un kāpostu salātiem, kārtīga pika majonēzes un klāt kefīrs vai kvasiņš. Parasti iekļaujos kādos 3 latos. Dažiem ēdieniem var ņemt arī pusītes (dāmām ir vērts to atcerēties, jo vismaz es parasti ar pilno porciju galā netieku).

Ps Lauvas nams droši vien ir stratēģiski vistuvākā ēstuve arī tādai ballīšu vietai kā Piens – tas var noderēt, kad nekārojas pie Piena ieejas nu jau nopērkamie hotdogi.

Pps esmu nolēmusi par vēlajām ēstuvēm veidot līdzīgu rakstu sēriju kā par veģetārajām vietām, tā ka priecāšos par jūsu idejām, kuru vietu vēl vajadzētu aprakstīt.

ENGLISH:

Yesterday night again remembered about eating dinner at an ineadequate time, ie, after 10pm, when usually most of the kitchens are closed  at restaurants and other eating places. Advice from a friend brought us to Teatra bars that has a special “night menu”, however, they only had one soup available and we went further to a legendary place – Lauvas nams, that is well known by locals.

Lauvas nams is a 24/7 open bistro, where you can get a ready made food quickly. And the crowd there is very diverse and depends on the time of the day you happen to be there. Taxi drivers, policemen, party goers and some people for whom it might be a shelter for night, where to sit down and sip one tea with lots of sugar for hours – that happens at night. During daytime it is quite a busy place for working people, who go there to have a quick lunch. And that makes sense as the food is ready and the ladies there move with impressive speed and efficiency to offer you meals. Ofcourse, on the other hand, it is definitely not a place you’d like to spend hours and hours sitting and chatting about life.

The food is quite heavy and might not be the healthiest choice for the nighttime, but anyway – my usual meal there is fried potatos, grilled chicken filet, salad and large spoon of mayonaise. All of that combined with our traditional drinks kvass or kefirs. Usually I pay something around 3 lats and ladies should bare in mind that for some dishes you can have half portions (less food to eat and also cheaper).

So all in all – if you’re stuck at night with an empty stomach or happen to go to nearby Piens and need to eat something after dancing – a place that is always open.

Btw it seems that along with “Vegetarian in Riga” I’m developing another blogpost series on “Where to eat after 10pm” – so any tips on places to write about are very welcome!

Praktiskais info / Practical info:

Lauvas nams, address: Brīvības 82 (in front of Daile’s theater)

Working hours: 24/7

More information: Irlaiks.lv

Advertisements
Posted in: Places