Be your own chef at daDa

Posted on January 16, 2011

1


LATVIAN (for English plz scroll down):

Tiem, kas mani pazīst labi, nav noslēpums, ka jau kādu brīdi moku sevi ar diezgan sarežģītu ārstniecisku diētu. Un nav viegli dzīvot, kad no ēdienkartes ir jāizslēdz piena produkti, tomāti, banāni, gandrīz visa veida gaļa, baltmaize un citas ierastas lietas. Ēšana ārpus mājas pārvēršas gandrīz murgā, jo, lasot parasta restorāna/kafejnīcas ēdienkarti, tek siekalas, bet reāli no ēdienkartes parasti diētai tā knapi atbilst labi ja 2 ēdieni. Tad nu vienu dienu izsalkuma mākta atcerējos par daDa – vietu, kur savu ēdienu kombinē pats.

Sistēma tāda – no oficiantes atnestās ēdienkartes tu vari izvēlēties kādu mērci (plūmju, trifeļu, saldskābo, siera utml) un to, vai ņemsi mazu vai lielu bļodiņu. Tad dodies pie garās produktu letes un krāmē iekšā sastāvdaļas pēc patikas. Pieejama ir gan gaļa, gan jūras veltes, tāpat arī dažādi makaroni un nūdeles, dārzeņi, rieksti, svaigi un žāvēti augļi. Sakrāmētā bļodiņa tiek nodota pavāra un wok pannas rokās, un tevis salasītie produkti tiek sacepti ar attiecīgi izvēlēto mērci. Mazā bļodiņa maksā 4,50, lielā – 6,50 latus.

Jāsaka gan uzreiz, ka cilvēkiem ar vāju izpratni par produktu saderību un gatavošanu varbūt šī nav ideālākā vieta, jo var arī sirsnīgi visu salaist dēlī un nebūs neviena cita, ko vainot, kā vien sevi pašu. Tomēr es līdz šim neesmu vīlusies ne sevī, ne izvēlēs. Un ēdienkartē ir pieejami arī ēdieni, ko pagatavo pavārs pats.

Nu jā un kā jau liecina nosaukums, ne tikai ēdināšana ir mazliet crazy, bet arī interjers – iekārtots ar dadaisma elementiem (nebrīnieties par dīvainiem krēsliem, savdabīgiem telpas dekoriem un rēķinu, kas tiek atnests bērna kediņā). Ņemot vērā cenu, šī gan nav vieta mākslas studentiem. Tajā biežāk redzu ieturamies naudīgas krievu dāmītes un pārīšus. Vērts atcerēties, ka daDa Galerijā Centrs ir vaļā līdz 12 naktī piektdienās un sestdienās – laba opcija vēlajai ēšanai.

ENGLISH:

For those of you who know me personally, it is not a secret that almost for a month I’ve been struggling with some healthy restrictions on food. And imagine – if you’re not allowed to eat dairy products, most of meat, tomatos, bread, chocolate and other common products, eating out is almost a nightmare. Especially for a person like me that can get fairly excited from delicious food. So one day I remembered about daDa cafe, where you can chose ingredients for your meal yourself.

The system goes like this – from the menu you chose a souce (for example, plums, oyster, cheese, sweet-n-sour etc) and if you’re gonna have a little or a big bowl. Then off to the large selection of ingredients – starting from meat and sea food, and ending with vegies, fruit, nuts and salad. Put it all in the bowl and hand it over to the chef, whose gonna prepare it in a wok together with the souce of your selection. The small bowl is for 4,50, the big one – for 6,50 lats.

I must say that the place is not meant for people, who don’t cook or are not familiar with products that go together well, as if you screw things up (and that is possible) – you have noone else to blame but yourself. Ok – there are also meals prepared by pros.

And as the title of the place suggests, not only the menu, but also the interior is very artistic and free – in a style of dadaism (don’t be surprised for weird chairs and bill being brought to you in a little shoe). However, the prices and also the atmosphere does not make it a place for artistic youth, rather relatively wealthy people and young couples. It’s important to note that on Friday and Saturday nights the place in Galerija Centrs shopping mall (Old Town) is open till midnight, so a good option for late eating.

Praktiskais info / Practical info:

daDa, address: t/c Galerija centrs, Kalēju 30 (Old Town), t/c Spice, Lielirbes 29

Working hours: all days 10-22 (the one in the Old Town works till 24 on Friday and Saturday nights)

More information: Web Menu

Advertisements
Posted in: Places