Sunday brunch at Innocent cafe

Posted on January 17, 2011

7


LATVIAN (for English plz scroll down):

Par Illy zīmola kafiju jaunajā kafejnīcā papildināšu, kad varēšu to godam noprovēt, bet ļaudis čivina, ka Innocent cafe piedāvā vienu no labākajām kafijām Rīgā. Mani, savukārt, apbūra svētdienas brunch. Sanāca gan smieklīgi – parasti par jaunajām vietām uzzinu pati un tad vilinu līdzi draugus, šoreiz – mani turp aizveda jauka meiteņu rīta pasēdēšana. Paldies Ingai!

Ienākot salīdzinoši nelielajā kafejnīcā uz Blaumaņa ielas, pirmā sajūta – kā mājās. Viesi sveicinās ar saimniekiem, apkārt dzīvīga čalošana, skraida bērni un praktiski pārpildītā kafejnīcā draudzīgi tiek atrasta vieta arī mums – burvīgai četru meiteņu kompānijai. Pie viena galdiņa pamanās sēdēt vairākas kompānijas plecu pie pleca, kas Latvijā nemaz tik ierasta lieta nav, jo “latvietim taču vajag vietu ap sevi”.. un “nē, tos 2 krēslus neņemiet, uz tiem sēž mūsu somas” garā..

Pie kafijas aparāta un bagātīgi klāta brokastu/pusdienu galda rosās tikai vīriešu kārtas pārstāvji, kas pamanās gan pastāstīt par apelsīnu sulas veselīgajām īpašībām, gan uzcept vēršaci, gan kārtīgi pavilkt uz zoba tik dīvainas diētas ievērotāju kā mani. Brunch uzkodu galds ir gandrīz katrai gaumei – sieri, zivis, salāti, dārzeņi, var dabūt ceptu olu un desiņu. Un pāri visam – kafija, no kuras diemžēl baudīju tikai smaržu. Ak jā – telpas vidū novietots arī mega izmēra trauks, kurā kafiju var baudīt ar tausti – ti var ar rokām grābstīt kafijas pupiņas un relaksēties. Noteikti pamēģiniet – patiesi relaksējošs pasākums. Un bērniem – vienkārši “fun”.

Tā kā Innocent cafe īpašnieki ir ar kārtīgu stāžu Rīgas bāru un kafejnīcu vidē, arī publika ir tāda “savējā” un brīžiem liekas, ka tu esi mazliet “ne pa tēmu iemaldījies”. Iespējams tas varētu arī nomākt vai radīt sajūtu, ka neesi tik gaidīts, jo bārmenis tev nekrīt ap kaklu. Bet man tomēr kopumā bija ļoti laba sajūta un pēc kārtīgas pusotras stundas klačošanās un atmosfēras baudīšanās, nemaz nekur prom doties negribējās. Apkalpošana patiešām sirsnīga!

Ps Innocent cafe ir arī ļoti aktīvs Twitter konts, kur var uzzināt par dienas zupas jaunumiem, brunch norisi un citām lietām.

ENGLISH:

Will be able to appreciate Illy coffee brand, when I’m allowed to drink it, but some people say that Innocent cafe offers one of the best coffees in town. For now – my sympathies go to their Sunday brunch. Funny enough – usually I’m the one who discovers places and then drags friends along, but this time – I discovered the place thanks to a girly times on Sunday. Thanks to Inga!

First impression after entering a relatively small cafe – feels like home. Guests are greeting the owners, very lively mur-mur in the background, children are running around and in almost over crowded place they still manage to find a place for 4 ladies. It’s interesting to notice that in this place, people are sharing tables, which doesn’t happen that often in Latvia.

The brunch table offers a lot for different tastes – cheese selection, fish, cold meat, veggies, salad, also some hot stuff like fried eggs and sousages. And of course coffee, which I only enjoyed through smell. And right – through touch too, as in the middle of the place there’s a big pot of coffee beans you can dig your hands in. Very relaxing – do try it!

The owners of Innocent cafe have been on Riga’s bar and cafe scene already for some time, so most of the guests are their friends. That might create a feeling that you’ve accidentally popped up in a private event and for some might even create a feeling that you’re not as welcome as others, since the bartender doesn’t run to hug you. However, I found the place very cozy and the service – very touching! I guess the fact that even after a 1,5 hours chatting felt like staying for some more hours there.

Btw for those who read Latvian, it’s worth following Innocent cafe Twitter account to know what’s new, what’s up for brunch and soup of the day.

Praktiskais info / Practical info:

Innocent Cafe, address: Blaumana 34

Working hours: will confirm, but the brunch is up from noon on Sundays

More information: Web (not working yet) / Twitter

Advertisements
Posted in: Places