One of my favourite restaurants – 1221

Posted on February 9, 2011

0


LATVIAN (for English plz scroll down):

Kādu labu laiku atpakaļ uz manu Twitter vidē uzdoto jautājumu par foršām vietām Rīgā, labs draugs atbildēja – ja būtu jānosauc tikai viena – tad viņa sirds piederētu restorānam 1221. Tajā brīdī tikai nošūpoju galvu un domāju, nez kur un kas tas vispār ir, bet šeku reku uzzināju, ka vienā no Vecrīgas skaistākajām ieliņām, bijušās Alpenrose vietā ir atvēries restorāns – 1221.

Dzīve arī piespēlēja iespēju to kārtīgi notestēt, turp aizvedot manu lielo bosu no Austrijas, kas ir cilvēks ar izsmalcinātu gaumi attiecībā uz ēdienu un labu vīnu. Viņa smaids un komentārs par “lielisko izvēli vakariņām” apstiprināja manas aizdomas, ka 1221 tiešām apvieno labu virtuvi un lielisku apkalpošanu.

Daudz vārdos neizplūdīšu – ejiet un pabaudiet paši. Romantiskai noskaņai derēs galdiņš pirmajā stāvā pie loga, biznesa vakariņām – otrais stāvs, kur ir vairāk galdiņu. Mans ēdienu tops ir kastaņu krēmzupa, kukurūzas cālis un žāvētu plūmju parfē kombinācijā ar kādu labu vīnu, bet piedāvājumā ir arī daudz eksotiskākas lietas, piemēram, bebrs un medījumi. Ārzemju draugus var mēģināt iebarot arī ar ļoti latviskiem ēdieniem – pelēkie zirņi podiņā un kefīrs, siļķe, rupjmaizes kārtojums.

2 brīdinājumi no manas puses: pirmkārt, apbruņojaties ar tērēšanas vēlmi – šī nebūs lēta ēdienreize (pat zupa un saldais maksā tā ap 4,5 Ls, labs vīns pudelē – ap 20 Ls), bet apkalpošana un ēdiens viennozīmīgi ir cenas vērti, otrkārt, nesabīstieties no balss tualetē – tas nav kaimiņš no blakus kabīnes, bet gan ieraksts ar latviešu vai ārvalstu pasakām. Pēdējo reizi, kad tur iegriezos, dzirdēju Ansīša un Grietiņas asiņaino finālu ar raganas stumšanu krāsnī angļu valodā.

ENGLISH:

Already some while ago asked on Twitter tips for good places to blog about and was surprised to receive an answer from a good old friend that if he had to name one – it would be restaurant 1221. At that time just wondered, where is that and what is that. Now I know..

And had a great opportunity to test it for real bringing my Austrian big boss for dinner. Seeing his smile and receiving a comment „good choice” I reassured to myself that 1221 does combine good service and excellent food.

I’m not gonna write much more – go and enjoy yourselves. For romantic mood it’s better to chose the table on the first floor by the window, for business dinner – 2nd floor would work better as there are more tables. My top dishes there are: chestnut cream soup, corn chicken and parfet with dried plums, all that combined with a good wine is just an excellent meal. For foreign friends you can suggest lots of local specialties like gray peas with „kefīrs”, rye bread dessert and herring.

Just 2 warnings before you go: firstly, be ready to spend some money – it is not the cheapest place (deserts and soups are from 4,5 lats up and a decent bottle of wine would cost you around 20 lats), however, there certainly is value for money. Secondly, don’t get scared of the human voice in the wc, it is not a neighbour asking for toilet paper, but rather fairy-tales in Latvian and English. Last time I was there, had to listen to the bloddy finale of „Hansel and Gretel”, when the old witch was thrown in the oven.

Praktiskais info / Practical info:

Restaurant 1221, address: Jauniela 16 (right in front of Neiburgs)

Working hours: 12:00-23:00 (food can still be ordered at 10pm, which is nice)

More information: Web

Advertisements
Posted in: Places