Great coffee and books at Kafka

Posted on March 17, 2011

2


LATVIAN (for English plz scroll down):

Šo rakstu laikam būs jāsāk ar dubultu atvainošanos. Pirmkārt jau par klusumu – Gruzijas ceļojums kaut kā izsita no blogošanas ritma. Un otrkārt – manai draudzenei Zanei, ka man tik ilgi ir bijis jāsaņemas, lai uzrakstītu par vietu, kur iespējams ir vislabākā kafija Rīgā – Kafkas kafijas istaba. Jebkurā gadījumā – tā ir man zināmā vienīgā vieta, kur kafiju taisa ar vakuumpresi, kas nozīmē īpašu kutinājumu izlutinātām garšas kārpiņām. Piedevām tur pieejama patiesi unikāla kafijas izlase, ko var dabūt arī gatavošanai mājās.

Kaut kā tā muļķīgi sanāca, ka Kafka pie apvāršņa parādījās manas super-diētas laikā, kad kafija bija starp aizliegtajiem šķidrumiem. Attiecīgi tā kārtīgi izbaudīt no Āfrikas vai citām pasaules malām vestās kafijas garšu nav izdevies. Bet par Kafku lieliski ir uzrakstījusi mūsu draudzene Elīna, kas starp citu ir arī ļoti saistoša blogotāja – palasieties šeit.

Un tikmēr es paudīšu savu prieku par to, ka pazīstu vēl vienu cilvēku, kas ir bijis tik drosmīgs, lai atmestu ar roku karjerai un mestos iekšā kārtīgā avantūrā. Zane pati ir bijusi Āfrikā, lai iepazītu kafiju tuvāk, mācījusies to gatavot dažādos veidos un ir patiess eksperts savā jomā. Kafkā jūs varat dabūt “divi vienā”, jo lielu daļu laika saimniece arī pati rosās aiz bāra letes. Kad viņas nav, tur rosās cita Zane – tāda kārtīga Zaņu paradīze…

Kas vēl – nu protams, atmosfēra tur ir īpaša, jo kafijas istaba atrodas grāmatnīcā Globuss, tātad apkārt grāmatas grāmatas.. Un tāds patīkams klusums. Ps varbūt tas izskaidro arī kafijas istabas nosaukumu?!

ENGLISH:

I guess I have to start this blogpost with a double appologie. First one to my readers for the silence – somehow my Georgia trip got me out of blogging routine. And secondly to my dear friend Zane for taking such a long time to write about her place – coffee room Kafka that serves probably the best coffee in town. Well at least it is the only place I know, where you can get coffee made with vacuumpress, which means very special experience for coffee gourmants and regular drinkers.

Unfortunately Kafka was opened right at the time I was having my serious diet, so haven’t had the chance to fully appreciate all of the variety of African and other coffees there. But my dear friend Elina, which happens to be a very good blogger among other things, have already nicely written about Kafka – so do check out her blogpost.

Meanwhile I will use the opportunity to express my joy and gratitude for knowing people like Zane, who are ready to jump into such adventure. She has even gone to Africa to get to know coffee better, studied in courses and is a true expert when it comes down to the brown liquid with amazing aroma. At Kafka you can get “two-in-one” as Zane herself is quite often seen by the coffee machines. And when she is not there, there’s another Zane – a real Zane place..

What else – of course – the books – Kafka has a really special atmosphere, as it is located inside a good bookshop. And that also means a very nice, calm and peaceful surroundings. Btw and maybe that explains the name of the place too?!

Praktiskais info / Practical info:

Kafka, address: Vaļņu 26, Old Town (2nd floor in a book-shop Globuss)

Working hours: weekdays 11:00-20:00, Saturday: 12:00-18:00

More information: Web Facebook Twitter Elina’s blog

Advertisements
Tagged: , , , ,
Posted in: Places