Vegetarian in Riga – Raw Garden

Posted on March 19, 2011

9


LATVIAN (for English plz scroll down):

Mēģinu dzīvot līdzi tendencēm – un kas gan cits var būt modē pavasarī, ja ne ļoti zaļa un veselīga ēšana, sportošana un vispārīga ķermeniska un garīga atmošanās. Tas tā – liriskam ievadam. Bet ja nopietnāk – nesen uzzināju, ka atkal jau netālu no mana darba ir atvēries svaigēšanas restorāns – Raw Garden, Skolas ielā. Devu sev piektdien svinīgu solījumu, ka turp došos, un nemanāmi izdevās atvilināt līdzi arī dažus kolēģus. Smieklīgi, ka no sākuma domāju, ka runa nav vis par “svaigu ēšanu”, bet gan par “svaigēšanu” kā savdabīgu procesu līdzīgu elpošanai vai izsviedrēšanai.. Labs jaunvārds sanāktu, vai ne?

Raw Garden ir man pirmā zināmā ēdamvieta, kas pilnībā specializējas uz ēdieniem, kas nav vispār vai ir minimāli termiski apstrādāti (līdz 45 grādu t). Tiem, kas pieder svaigēšanas filozofijai, vai arī ir pārliecināti veģetārieši vai vegāni, kā arī cilvēkiem, kam patīk sevi palutināt ar zaļiem, svaigiem, dabīgiem ēdieniem – der zināt šo vietu.

Man pašai gan sajūtas ir divejādas. Restorāns, interjers, mūzika un koncepcija – patīk, bet ēdiens kaut kā likās par specifisku (varbūt ne tie ēdieni patrāpījās) un apkalpošana nedaudz iedomīga (laikam neizskatījāmies pēc svaigēšanas entuziastiem un ar savu dīdīšanos pie pusdienu piedāvājuma neradījām simpātijas apkalpojošajā personālā). Pieļauju, ka apmierinātība ar ēdienu ir diezgan atkarīga no tā, kā paveicas ar konkrētās dienas piedāvājumu – katru dienu biznesa pusdienās (12:00 – 15:00) ir zupa + otrais + dzēriens (3,50 Ls). Viena zupa un otrais ir pilnīgi “raw”, tātad neapstrādāti, bet otra opcija ir viegli termiski apstrādāta zupa/otrais. Runā, ka kūkas gan esot lieliskas, un īpašai veselības dozai esot jāiedzer zaļais kokteilis.

Pagaidām gan teikšu tā – vēl kādreiz noteikti piekāpšu, bet laikam tā līdz galam uz svaigēšanu nepavelkos. Būs jāiemēģina kāda kūka!

ENGLISH:

Trying to keep up with the tendencies – and what could be more in fashion in spring than healthy eating, sports and general spiritual and phisical awakening. If more to the point – recently found out that nearby my office is a place, where you can eat “raw food” – Raw Garden on Skolas str. It is the only place that I know, where food has not had any heat treatment or in very low temperatures (till 45C). Gave myself a promise that Friday I would check the place out and somehow managed to convince some of my colleagues to join.

They have a business lunch offer every working day from 12 – 3pm, for 3,50 lats you can get a soup, a second course and a drink. For soup and second course you can select either a totally raw meal or the one that is a bit hot. For raw food fans, vegetarians, vegans and generally people who like to have something very fresh and healthy every once in a while – a good place to know.

As for me – had kind of dual feeling about it – on one hand I quite liked the concept, the interior, the ambiance, but on the other, didn’t enjoy the food that much and felt a bit of arogance coming from the staff, as maybe we didn’t exactly behave like raw food fans and had quite an intimidating moment by the business lunch menu. However, I have heard that the cakes are very good and a real health shot is their green cocktail.

In short, I will probably come back one day, but not in a hurry, as I guess I have to confess to myself that I’m not as trendy as other people and couldn’t survive with raw food alone. But would like to try a cake at some other occasion.

Praktiskais info / Practical info:

RAW Garden, address: Skolas 12

Working hours: mon – wed 11:00 – 19:00, thu, fri 11:00 – 21:00, sat 13:00 – 21:00 (closed Sun)

More information: Web Twitter

Advertisements
Posted in: Places