The hidden secret – Muklajs

Posted on March 30, 2011

0


LATVIAN (for English plz scroll down):

Par šo vietu varētu teikt vienkārši – viņi jau sen to bija pelnījuši.. Muklājs man tiešām šķiet tāds apslēpts dārgums tieši aiz Vecās Ģetrūdes baznīcas, manuprāt, visradošākajā un jaukākajā Baznīcas ielas posmā, un pati brīnos, kā tik ilgi nav sanācis par viņiem uzrakstīt. Vārdu “viņi” gribas lietot teju dabiski, jo tā ir ne tikai vieta, bet arī cilvēki – gan apkalpojošais personāls (reti kur Rīgā viesmīlis ir tāds, ar kuru šķiet vari arī pārmīt vārdus par jaunāko literatūrā vai parunāties par garšu niansēm) un īpašnieks Visvaldis – īsts gardēdis un vērtīgs sarunu biedrs, kas bieži arī pats ir manāms savā lolojumā.

Muklāju arī varētu raksturot kā vietu ne katrai gaumei, bet to es šeit lietoju pozitīvā nozīmē, jo šķiet, ka turp dodas arī ļoti “kvalitatīva publika”, kas spēj novērtēt gan nedaudz klusināti tumšo interjeru, gan ēdienkartes labumus. Bieži pagrabiņā manāmi jau atzīti gardēži, kas raksta restorānu/ēdienu apskatus, un tas liecina, ka ēdienam vienkārši IR JĀBŪT lieliskam, ja viņi tur atgriežas. Mani uz Muklāju aizveda 2 lietas, draugu ieteikums, kad viņi uzzināja par manu jauno ofisa atrašanās vietu, un Kristas tvīts par Muklāja lielisko grūbu pudiņu jeb risotto. Ja kas – Krista arī raksta ļoti garšīgu blogu – ir vērts ieskatīties kulinārai iedvesmai.

Grūbu pudiņš un viņu bezē cepums ar putukrējumu ir divi ēdieni, kas vienkārši ir “must have” jeb “obligāti jānogaršo”. Tādā aktīvākā darba dienā uz Muklāju mīlu doties biznesa pusdienās. Gan tāpēc, ka viņiem parasti ir gards pusdienu piedāvājums – var izvēlēties vienu no 2 zupām vai salātus un vienu no 2 otrajiem, plus klāt tikai pie viņiem dabonams dzēriens, kura sastāvdaļas tā arī neesmu uzkodusi, bet garšo ļoti atspirdzinoši (komplekts – 3,50 Ls, tiek izziņots Twitter un Facebook). Gan arī tāpēc, ka tur pavadītā stunda kaut kā manī rada tādu mieru un labuma sajūtu – it kā tā būtu pavadīta citā realitātē, kur nav steigas, satrauktu telefona zvanu un nervozu cilvēku. Savukārt, vasarā mīlu pēc darba sēdēt pie āra galdiņa (tieši uz Baznīcas ielas), malkot vēsu baltvīnu un ēst spinātu salātus ar bumbieriem un monterigo sieru. Ceru, ka iekārdināju!

Ā, tikai pēdējā nianse – paņemiet līdzi skaidru naudu, jo Muklājā nevar norēķināties ar kartēm!

ENGLISH:

I should have written about them a year ago – this thought crossed my mind lately having a business lunch at a real hidden secret of central Riga – cafe/restaurant Muklajs that is located right behind Old Gertrude church. I love the place not only for its really high quality food, but also for the people – the waiters can carry out an intelectual discussion and tell the menu almost by heart, emphasizing the nuances of the menu, whereas the owner Visvaldis is a real treasure himself – a real gourmant and a very good partner for long conversations about travel, food, good movies and other topics.

And I would probably be right saying that this place is not for everyone, in the best sense – it is popular among certain group of people that can appreciate the calm and a bit dark interior in combination with delicious menu items. Some of local restaurant reviewers are quite usual suspects there, which basically guarantees that it is a place worth returning to. I found out the place thanks to 2 things: my friends suggestion, when they found out where my new office was, and from a tweet by Latvian food blogger Krista (btw a very tasty blog – unfortunately only in Latvian). She wrote about barley risotto and that sure along with one dessert are must haves at that place.

Business lunch offer is also very good at Muklajs – for 3,50 lats you get the choice of a soup and main course. Usually you can chose between 2 soups or soup and salad and 2 types of main course. Vegetarian options also sometimes are available on the business lunch menu and you can check it in advance on their Twitter and Facebook sites. Besides business lunch, in summer time I love to sit outside, right on the street, sipping cool white wine and enjoying their spinach salads with pears and monterigo cheese. Hope you are excited already!

Btw make sure to have some cash when you go there, as credit cards are not accepted!

Praktiskais info / Practical info:

Muklājs, address: Baznīcas 37

Working hours: mon – sat 12:00 – 23:00 (closed Sun)

More information: Facebook Twitter

Advertisements
Posted in: Places