Creative side of the city – Brigades

Posted on May 10, 2011

1


LATVIAN (for English plz scroll down):

Jau kādu laiku mana sirds iepukstas straujāk, kad dzirdu runājam par radošajām industrijām vai sociālo uzņēmējdarbību. Un te nu viens no piemēriem – Brigāžu projekts, ko īsteno LMMC ar Sorosa fonda atbalstu.

Bet pirms stāstu par to plašāk – aicinājums tev, lasītāj: šonedēļ notiek Brigāžu nedēļa, tas nozīmē, ka līdz piektdienai 13-ajam vari vākt zīmodziņus 12 Rīgas Brigādēs un balvā saņemt biļetes uz teātri. Labā ziņa – lai saņemtu balvu, obligāti jāpaviesojas tikai 8 Brigādēs. Un redzēt patiesi ir ko – vietas, kur no vīna pudelēm top glāzes, kur no vecām mantām top jaunas mēbeles, iepazīt, kā rada stilīgās ZoFA kurpes, pabaudīt kultūru un mākslu Takā, Skaņu mežā, Gteātrī un citur, iepazīties ar MAMMU zīmolu viņu Vecrīgas rezidencē, redzēt, kā top braucamrīki cilvēkiem ar kustību traucējumiem, apmainīt telpaugus un vēl.. Pilnais saraksts ar aktivitātēm pieejams šeit. Piedevām – katra Brigāde būs parūpējusies par kādu īpašu pasākumu, bet 13. piektdienā – ballīte Skaņu mežā.

Ja runājam par pašu projektu – stāsts jau ir gana vienkāršs – vēl pagājušajā vasarā notika projektu konkurss, kurā aktīvi cilvēki varēja pieteikt savas idejas, kas sevī apvienotu kultūru, satikšanās vietu cilvēkiem un vēlams arī kādas sociālas vai vides problēmas risinājumu. 12 Brigādes saņēma finanses un tagad ir uzsākušas savu dzīvi. Ar tām var iepazīties arī internetā viņu lapās vai FB/Twitter kontos, kā arī – visu šo nedēļu var nobalsot par sev tīkamāko Brigādi radio 101 lapā.

Panorāma stāsta tā:

Brigādes: Mājas svētība / MAMMU / Buteljons / Skaņu mežs / ZoFa / PUKA / HOPP / Kinoskola / Karogu darbnīca / Taka / Bufete NESTANDARTA MĒBELES

ENGLISH:

Already for some while there are 12 “Brigade” places functioning in Riga, or rather – creative and cultural hot-spots, where to see interesting things and meet with creative people. This week till 13 May it is the “Brigade week”, which means that you can visit all of them, collect stamps on a special leaflet and get to know them closer. If you manage to collect at least 8 stamps – turn them into tickets for a theater. Unfortunately most of the information about this is in Latvian, so please – folks, who live in Riga, make sure to grab a local by the hand to help you in finding all suitable info – links to the 12 places you can find above in the end of Latvian text. See you in the streets!

These creative places are supported by Contemporary Arts Center and Soros Foundation.

Advertisements
Posted in: Uncategorized