Italian cuisine at Antica Roma

Posted on June 28, 2011

0


LATVIAN (for English plz scroll down):

Iepriekšējo reizi rakstīju par Madridi, šoreiz par Romu – tāda tematiska nomaiņa.. jeb no spāņu ēdieniem pie itāļu virtuves restorānā Antica Roma P.Brieža ielā, Klusajā centrā. No ārpuses teikšu godīgi – necila izkārtne, kas neko daudz neliecina par iekšā esošo. Iemaldījos tur tīri nejaušības pēc, jo restorānā Da Antonio (arī itāļu restorāns otrpus ielai) bija tūristu masa un nelaipna viesmīle, kas nepiedāvāja lielo galdiņu mazam ēdāju skaitam. Tad nu domājām – ok, riskējam un ejam iekšā šajā itāļu restorānā. Un te nu būtu vietā teiciens – neskati vīru no cepures jeb itāļu restorānu no izkārtnes. Jau ienākot iekšā uzvēdī garda smarža no virtuves, kur ar palīgiem rosās arī pats saimnieks, īsts itālis Antonio.

Priekštelpā ir tikai 4 galdiņi, bet vēlāk izrādās, ka dziļumā (diemžēl gan telpā bez logiem) ir vesela banketu zāle un vēl kādi 10 galdiņi. Interjeru laikam sauktu par demokrātisku, bet kaut kā bija tāda pareiza sajūta (ka svarīgākais jau ir tas, kas ir uz šķīvja, nevis uh un ah interjers apkārt). Pastu izvēle ir iespaidīga – apjūkot ēdienkartē vienkārši nokonsultējos ar viesmīli un tieku pie spagetti ar vistu krēmīgā mērcē (man vispār negaršo spageti, bet šie bija ļoti labi). Arī uzkodas īstā itāļu garā ir labas – melone ar prosciutto. Pastas ēdieni ir cenās tā ap 4 vai 5 Ls, deserti ap 3 Ls, bet vakariņas diviem sanāk ap 25 Ls (ar vīna glāzi katram).

Restorānā ir pieejami arī itāļu pavārmākslas kursi, par ko vairāk var lasīt viņu mājaslapā. Savukārt, plauktos sarindojušās ne tikai vīna pudeles, ko var nopirkt līdzņemšanai, bet arī burciņas ar olīvām, garšvielu maisījumiem un dažādām mērcēm, olīveļļu un lielas bundžas tomātu savā mērcē. Ak, jā, un protams daudz dažādas pastas!

Īsumā, neskatoties uz to, ka Rīgā ir daudzas vietas, kas pozicionē sevi kā itāļu restorānus, šis ir viens no retajiem, kur tiešām gatavo īsts itālis un noskaņā arī jaušams kaut kas no tāda mājīga un nesamākslotības. Man patika un garšoja, tā ka iesaku! Pati tur noteikti atgriezīšos, lai nogaršotu lazanju un tiramisu.

ENGLISH:

Seems I’m getting into some kind of national cuisine trap – last post was about Madrid and Spanish cuisine, now about Rome and Italian cooking. But why not? And if more precisely I discovered a new Italian restaurant in the so called Quiet Center or Diplomatic area – Antica Roma. I happened to go there by accident as the restaurant Da Antonia right opposite the street was too busy and the waitress wasn’t too kind. So we crossed the street and bumped into another humble door with a sign “Italian Cuisine”, but this would be the case when exterior says nothing about the interior. Right after opening the door, we could feel the great flavors coming from the kitchen and could hear the owner and chef – an italian Antonio – cooking and talking there.

The interior is nothing fancy and in the front room there are only 4 little tables, however, the food was definitely worth it and I kind of enjoyed the simplicity of the place. The pasta selection was so big that I allowed waitress to help me chosing the best one and even though I’m not a spaghetti fan, I liked it a lot here. The starter – melon with prosciutto – was also right as it should be. The pricing is around 5 lats for pasta dishes, 3 lats for dessert, but a dinner for 2 with a glass of wine was around 25 lats alltogether.

The place offers not only good italian meals cooked by real italian, but also cooking classes and a shop of delicacies – starting with wine and coffee, and ending with olives, pasta souces and even large cans of tomatos in their own juice. All in all it was a good experience and I will come back there to taste lasagna and tiramisu. Meanwhile – do check it out, if you’re into italian food!

Praktiskais info / Practical info:

Antica Roma, address: P.Brieža 6

Working hours: Mon – Sat 12 – 23 (or till the last client),(Sun closed)

More information: Web  Shop

Advertisements
Posted in: Places