Alternative chill out place – Ziema

Posted on July 18, 2011

5


LATVIAN (for English plz scroll down):

Sen nebiju atklājusi kaut ko pārsteidzošu un jaunu.. paldies draugiem, kas aizvilka brunchā jeb vēlajās brokastīs uz bāru/galeriju Ziema.. Īstenībā par šo vietu jau biju dzirdējusi rudenī, bet tā kā VEF teritorija man īsti nav pa ceļam, tā arī līdz šim nebija sanācis apmeklēt. Svētdien sanāca un prieks par to.. Un vispār – man pat ir mazliet bail atklāt šo vietu arī citiem, jo šķiet, ka kļūstot populārāka tā varētu zaudēt pašreizējo burvību – visi savējie, sveicinās, sēž pie viena brokastu galda, kāds ņem un uzdzied.. sarunas risinās raiti un nepiespiesti, veidojas jaunas pazīšanās un draudzības. Nu tāds mazs brīnumiņš ikdienas skrējienā.

Aprunājoties ar saimnieci Sabīni, viņa tā precīzi pateica, ka šī esot vieta, kur var atpūsties no tā “ka viss kaut kas notiek” jeb maniem vārdiem – perfekts chill out. Uzreiz gan jāsaka, ka vieta ir patiesi alternatīva – vecās un ne pārāk atremontētās telpās dziļi VEF teritorijā (tā nejauši tur būtu grūti iemaldīties). 2 stāvos ir sasēduši galdiņi un krēsli, lejā neliels bārs. No augstiem griestiem karājas 3 stilīgas lustras. Viss tā pa vienkāršo.

Ikdienā (atskaitot 1dienas) darbojas bārs un notiek dažādi kulturāli pasākumi, bet mēs notrāpījām uz svētdienas brunch un tas patiešām bija kaut kas īpašs un “atsvaidzinošs”. Pirmkārt, jau pats koncepts – par ēdienu tu maksā “pēc sajūtas” ziedojumu formātā. Fiksēta cena ir tikai kafijai un citiem bāra dzērieniem. Saimnieki paši rosās – cep pankūkas (uz tām jāgaida rindā), taisa mājas kafiju tāpat uzlejot krūzē un rada citus virtuves brīnumus salātu, pagrillētu dārzeņu vai auglīšu uzkodu veidā (mēs kopā tikām pie kādiem 6 dažādiem ēdieniem). Telpā uz plaukta stāv tīrie šķīvji un notiek tāda draudzīga pašapkalpošanās un varbūt nedaudz stīvēšanās par to, kurš dabūs pirmo pankūku. Bet viss pieder pie lietas. Otrkārt, brunchotāji visi ar visiem sveicinās un runājas, tāda sajūta, ka esi atnācis uz ģimeniskām vēlām brokastīm vai agrām pusdienām. Un laiks plūst, jo nevienam nekur nav jāsteidzas.

Brokastu laikā pamanījāmies iepazīties ar ungāru mākslinieci Katu, kas turpat VEF teritorijā dzīvo mākslinieku darbnīcā un 2 mēnešu laikā Latvijā plāno radīt mākslas darbu izstādei. Savukārt, kad ēdienu jau bijām apguvuši un tērzējām savā starpā, pie bāra piesēda meitene un puisis, kas vienkārši tāpat kā “paldies par brokastīm” sāka spēlēt ģitāru un patiesi skaisti dziedāt (bildē zemāk).

P.s. es laikam tiešām ieteiktu turp aizdoties svētdienā. Piedevām, saimnieki ļauj līdzi ņemt arī pašu pārtiku, ar ko padalīties ar citiem (kā uz tādu māju ballīti). Lai vieglāk atrastu, kur tas ir, ir vērts “galerija ziema” sameklēt Facebook!

ENGLISH:

It’s been a while since I discovered something truly surprising, but this Sunday my friends took good care of me inviting to bar Ziema (winter in Latvian) that is located in a very industrial area of Riga. The place itself might not be even that surprising, but going for Sunday brunch which basically feels like a gathering of big extended family, did feel great.

First of all, the place is quite hard to find, as it is in the middle of VEF territory, secondly, it’s really alternative (ie little renovation, some furniture, funky lamps hanging from high ceilings, a bar, where owners themselves serve the guests), thirdly, the brunch they serve on Sundays from noon gather different people around the same table – find a clean plate, fight for the first pancake and besides there is no fixed payment for the food – it is based on donations (you pay as much as you feel like). Only drinks in the bar and coffee has a fixed price, but still it is very reasonable.

Bar Ziema is open every day, except Mondays, from 1pm, but the brunch on Sundays starts already at 12:00. Sometimes they host exhibitions or music events, but most of the time it is just “the perfect chill out place” where you can rest from excess activities.. nothing happens there, but this nothing is great – you meet people, you talk, you hear random beautiful singing by some of the guests, you meet artists that live in the near by artist studios (in our case Kata)… it just felt right!

Best way to access the place is with a bicycle or on foot (quite a walk though) or via public transport (Jugla direction – tram nr 6, bus nr 1, trolleybus nr 14 and others).

Btw the owners said that guests can also bring their food to share for the Sunday brunch. Sounds like a friendly party at home, doesn’t it?

Praktiskais info / Practical info:

Galerija Ziema, address: VEF territory, Unijas 8

Working hours: Tue – Sun 13 – … (brunch on Sun from 12)

More information: Facebook / Twitter

Advertisements
Posted in: Places