RIP Meta-kafe, welcome – Kitchen

Posted on July 26, 2011

6


LATVIAN (for English plz scroll down):

Kad aizvērās viena no manām mīļajām brunch vietām Meta-kafe Spīķeros, patiesi saskumu, jo patika reizēm tur laiskos nedēļas nogales rītos brunchot līdz pat 3 dienā. Man par lielu prieku tomēr uzzināju, ka vieta nepaliek tukšā un jau kādu brītiņu tajās pašās telpās ir atvērta Kitchen jeb latviskojot Virtuve, kurā aktīvi rosās un ēdienkarti nosaka man pazīstamais un foršais pavārs Kārlis (iepriekš rosījās pa Kalnciema ielas „Māju”), savukārt, īpašnieks ir tas pats, kas Ostas skatiem un Garage Berga bazārā.

Ir gan pazudis grāmatu plaukts un tā vietā parādījies logs uz virtuvi, bet vietā nākusi iekārtotāka terase, pilnīgi funky tualete (kurā puišiem jāuzmanās nesajaukt izlietni ar pisuāru) un interjers klusinātākos un tumšākos toņos.

Joprojām ir saglabāta brunch tradīcija – sestdienās līdz 3 (svētdien diemžēl Kitchen ir ciet), tāpat saglabājies princips visus labumus iegādāt no tirgus, tātad svaigus un bieži tepat audzētus.

Tā kā diena bija varen karsta, noprovēju atsvaidzinošus salātus – kas to būtu domājis, ka arbūzs var labi iet kopā ar tomātiem? Kā arī – nogaršoju vienu no labākajām siera kūkām pilsētā – ar melleņu virsmiņu. Par ēdieniem kopumā – var just pavāra Kārļa eksperimentētāja garu un par dažiem no tiem man laikam nāktos nedaudz raukt uzacis – nu vai tad tiešām tas viss iet kopā un garšo labi, bet pagaidām tomēr neesmu vīlusies.

Noteikti ieteiktu karstām vasaras dienām uz terases padomāt par saules sargiem, jo sēžot ārā galva karsa un bija jāpatveras knapajā ēnā, bet kopumā – Kitchen, uz atgriešanos! Nākamreiz iešu vai nu uz brunch sestdienā vai arī uz kādām bagātīgām vakariņām.

ENGLISH:

When one of my favourite places for brunch – Meta-kafe at Spikeri quarter – closed down, I was truly sad.. Used to go there for very lazy brunches on weekend till 3pm. However, soon I heard that the place would not stay empty and now for some few weeks already the place called Kitchen is open there. Chef of the place is Karlis – previously mastered food at Maja restaurant at Kalnciema quarter, but owner the same who owns Ostas skati and Garage in Berga bazārs.

One thing I guess I miss there from Meta-kafe is the large Bookshelf, but on the other hand – they have made the terrace more usable, the interior has acquired some darker and more settled colors and the place has a very funky toilet (guys should make sure not to mistaken sink for something else).

Good news is that the brunch tradition on Saturdays till 3pm is still there (unfortunately, Kitchen is closed on Sundays). And also – as previously – most of the groceries are bought right at the market, which means that everything is very fresh and mostly local.

Since it was a hot day at noon, I tried the refreshing salad – who would have thought that water melon and tomatos can go well together? But I liked it. And also Kitchen has one of the best cheesecakes in town with blueberry topping. If we speak generally about food, you can really sense the experimental nature of Karlis cooking in all the menu. Sometimes it makes me wonder, if those ingredients really should be combined, but he hasn’t dissapointed me yet.

I would really suggest the owners to consider buying some sheds for sun, as it was very hot on the terrace in direct sunlight and we had to squeeze in the little shade the yard offered. But altogether, I’m definitely going back for either a brunch on Saturday or proper dinner, as the menu got me interested.

Praktiskais info / Practical info:

Kitchen, address: Spikeri, Maskavas 12 k1

Working hours: Mon – Fri 11 –23, Sat 11:30 – 23 (Fri – works longer, Sun closed)

More information: web / Twitter / Facebook

Advertisements
Posted in: Places