My secret pancake place

Posted on August 11, 2011

11


LATVIAN (for English plz scroll down):

Rīgā netrūkst pankūku vietu un reizēm šķiet, ka esam savākuši gan franču, gan krievu labākās tradīcijas.. bet ir kāda īpaša pankūku vieta, ko zina retais. Es arī nezinātu, ja nebūtu kādus 2 gadus nodzīvojusi tiešā tās tuvumā un kādreiz ēst gatavošanas slinkumu lāpījusi ar našķēšanos ar kādu sāļāku vai saldāku pildīto pankūku.

Tad nu lūk – blakus nu jau nojauktajai Sporta pilij, uz Artilērijas ielas, ir pankūku vieta, kurai pat tāda nosaukuma lāga nav (laboju – nosaukums ir “Visi trīs”). Maza telpa ar lētiem galdiņiem, ledusskapis, kurā var tikt pie kāda rosoliņa un kvasa pudeles, un lete. Pankūkas negozējas vis apmeklētāja acu priekšā, bet visi pieejamie veidi ir sarakstīti uz tāfelītēm aiz letes. Sāļās pankūkas ir ar dažādiem gaļas pildījumiem, akniņām, sēnēm, sieru un parasti tiek piemeklēts arī kas aktuāls no tirgus. Savukārt, saldajās (kas arī man ir mīļākas) ir gan klasika – ar biezpienu (un bez rozīnēm, paldies dievam), banānu, āboliem, gan kādas aktuālās sezonas  garšas, piemēram, mellenes vasarā. Kad esat pasūtījuši – pankūkas jums smuki 5min laikā sacep turpat aiz letes.

Vietai gan ir tāds izteikts post-padomju šarms, bet dāmas tur ir ļoti sirsnīgas, pankūkas – garšīgas, cenas – draudzīgas (vidēji pankūka ir  ap 60-70 santīmiem). Pa dienu iespējams tikt arī pie soļankas un otrā ēdiena steidzīgām pusdienām. Ja nemeklējat vietu, kur omulīgā atmosfērā grimt garās sarunās, bet gribas gardas pankūkas – lūgtum. Reizēm piebraucu tur arī ar auto un paķeru kādu pankūku kastīti ēšanai mājās. Un šī vieta ir vaļā svētdienā!

ENGLISH:

Bakeries and pancake places seem to be 2 things that you can find quite often on Riga streets, however I do have a secret pancake place that most people don’t know about. And I wouldn’t either, if I didn’t happen to live almost next doors for 2 years. On those days I sometimes used to sneak out of kitchen, when was too lazy to cook, and run down to get some filled pancakes.

The place is very simple – cheap little chairs and tables, small room. The menu of pancakes (unfortunately only in Latvian) is written on little blackboards. Once you order them, they get prepared almost in front of your eyes. The selection is quite wide – mostly crepes with fillings: salty – meat, cheese, mushrooms etc, sweet: curd, apples, bananas and sometimes some seasonal specialties like now – blueberry filling. It is also possible to get some soup (mostly Russian Solanka or cold beet soup in summer time) and some simple main course for quick lunch.

If you’re not looking for a cozy place for long chats, but really want to have tasty pancakes – this is the right place to go. It has a bit of post-soviet charm, but the pancakes are yummiii, the ladies very friendly (I just wouldn’t expect to know any other languages than Latvian and Russian), and prices – low (on average a pancake costs around 60 santims). Btw you can also take the pancakes with you and the place is open on Sundays!

Praktiskais info / Practical info:

Pankūkas “Visi trīs”, address: Artilerijas str 13-2 (between Terbatas and Barona)

Working hours: Mon – Fri 10 –19, Sat, Sun 11:00 – 18

Advertisements
Tagged: , ,
Posted in: Places