First co-working space in Riga – Birojnica

Posted on August 17, 2011

16


LATVIAN (for English plz scroll down):

Šī laikam ir otrā reize aiz Tinto, kad rakstu tiešajā – ti no vietas, par kuru top raksts.. un šai vietai tas ļoti piestāv! Uzmini nu, kas tas ir – apkārt daudzi nelieli, pārbīdāmi galdiņi un saliekami krēsli, griežas jaudīgs wi-fi, daudz ļaužu un gandrīz visi ar laptopiem priekšā, ļoti darbīga vide. Jā – esmu pirmajā kopā-strādāšanas (co-working) telpā Rīgā – Birojnīca.

Idejiski tapusi līdzīgi vācu Betahaus, šī ir pirmā atvērtā biroja vieta Rīgā, kas, manuprāt, ļoti piemērota free-lanceriem jeb gabalstrādniekiem un dažādiem radošiem ļaudīm, kas nemēdz pavadīt laiku savā vai darba devēja birojā. Ok, un īstenībā pat tādiem, kam ir ierasta vieta birojā, šī varētu būt tāda kā otrā darba vieta, lai var “smeņit obstanovku”, kur pieejams labs internets, cita vajadzīgā “infrastruktūra”, sapulču telpiņa, pieeja dažādām datu bāzēm, piemēram, LETA un Lursoft, un pat pasta kastīte, ja vajag.

Oficiālā atklāšana gan ir tikai rīt (18.augustā, plkst. 20:00), bet jau tagad Birojnīca, kas draudzīgi mitinās kopā ar Satori telpu (par šo droši vien uzrakstīšu vēl atsevišķi) Berga Bazārā, ir pilna ar darboties gribošiem ļaudīm. Apkārt esošās grāmatas tikai pastiprina vēlmi būt produktīvam. Piedevām, telpā darbojas arī bārs, tā ka var tikt gan pie kādas krūzes labas kafijas, gan arī vīna glāzes.

Birojnīca darbojas šādi:

1. Kļūsti par biedru un iegādājies biļeti – dienas – 3, nedēļas – 10, mēneša – 20 lati.
2. Saņem:
– kafija, tēja un ūdens par brīvu
– 10% atlaide pārējiem kafejnīcas pakalpojumiem
– iedvesmojoši kolēģi
– slēgta sapulču telpa
– zīmuļi un papīrs
– ātrākais publiskais internets un interaktīvā TV no Lattelecom
– biroja tehnika no HP (Hewlett-Packard)
– datubāzes no LETA/Nozare un Lursoft
– pasta kaste 2 Ls / mēnesī

P.s. Tā kā pazīstu vienu no Birojnīcas “tēviem” – Rolandu, tad gribu arī personiski pateikt “malači”. Manuprāt, Rīga un darbīgie bez-biroju cilvēki jau sen bija šo pelnījuši!

P.p.s. kaut ko kritisku jau arī jāpasaka – manuprāt, galdiņi ir sasodīti mazi – jau tagad var redzēt, ka cilvēki labprāt aizņem 2 galdiņus (uz viena dators, uz otra kafijas krūze), arī kad strādā vieni paši. Tas varētu radīt problēmu ar darba vietu skaitu, ja sarodas pa pilnam strādātāju.

UPDATE: ielieku arī Birojnīcas video – lai top skaidra bilde!

ENGLISH:

As of tomorrow (18 Aug, 2011) the first open co-working space will be launched in Riga, Berga Bazars. A perfect spot for freelancers, students and people who prefer to work outside of regular office. The place provides all the needed infrastructure – good wi-fi, conference room, access to various databases and creative work atmosphere.

To use Birojnīca facilities you have to buy a daily, weekly or monthly pass (3, 10 or 20 lats accordingly), that gives you a working space, access to wifi, ability to use office equipment, separate conference room and besides all that – free coffee, tea or water. Even though the place is just about to be launched, you can already see a lot of people occupying little tables, staring in the screens of their laptops and being busy busy.

Even if you are not planning to work there, the place offers good selection of books and a bar, where you can get coffee, wine or something else. And for sure – interesting people around you – guaranteed.

Praktiskais info / Practical info:

Birojnīca, address: Berga Bazārs (situated at the same place as 1/4 Satori bookstor and cafe); on Foursquare

Working hours: Mon – Sat 9 –18, Sun 10 – 17

More information: Facebook / Twitter / Satori

Advertisements
Posted in: Places