Salads Latvian style – bistro Oregano

Posted on August 30, 2011

5


LATVIAN (for English plz scroll down):

Izdomāju, ka jāuzraksta par kādu labu vietu, kas ir atrodama kaut kur stipri tālāk no centra, šoreiz – rajons Teika. Īstenībā ne nu noslēpums, ne nu jaunums – šī vieta, kur pieejama man zināmā lielākā salātu izlase, pastāv jau vismaz kādus padsmit gadus. Nosaukums gan mainījies, jo es to iepazinu kā Livoniju, bet tagad sauc par Oregano. Ārvalstu gastronomisko pieredzi gan negaidiet, man šķiet šī vieta varētu klasificēties kā īsts normāls latvieša ikdienas ēdiens (vismaz manā izpratnē).

Oregano ir bistro tipa kafejnīca – interjers ne pārāk, toties ēdiens ir ok, cenas arī un to dabū uzreiz – jo viss jau ir gatavs. Ēstuve novietojusies daudzstāvu blokmājas pirmajā stāvā un ir atpazīstama pēc zaļām āra žalūzijām. Pieejama tiešām iespaidīga salātu izvēle, piedevām nevis smalki ar eļļu un etiķi, bet tā vienkārši – ar krējumu, majonēzīti – nu tādi “smagie” salāti. Rosols, krabju salāti, biešu salāti, vairāki varianti zaļajiem salātiem (šie gan parasti ir ar eļļu) un tad vēl daži, kas ir izpelnījušies manu uzmanību – pupiņu salāti ar sieru un ananāsiem, vitamīnu salāti (dažādi zaļumi un dārzeņi), avokado salāti. Visam pa vidu iemaldījies arī neliels šķīvis ar mocarellas sieru un tomātiem, bet uzreiz var redzēt, ka tas pārāk nedominē apmeklētāju izvēlē. Kad nu salāti ir apgūti un uz svaru salikts viss kārotais uz šķīvja, tad var pievērsties arī gaļas izvēlei – karbonāde, šnicele, fileja, kotletītes, cepetīts, gaļas mērce. Es parasti pamanos sakraut uz šķīvja kādus 3 veidu salātus un kaut ko no gaļas, bet piedevas neņemu vispār. Man šāds paēdiens kombinācijā ar dzērienu (parasti kefīru vai kvasu) izmaksā uz 3 Ls. Smalkumu te nevajag meklēt, bet ja gribas tā vienkārši “pielikt kuņģi” (un ātri) – vieta ļoti piemērota. Aizmirsu piebilst, ka ir pieejami arī saldie un uz vietas ceptas kūkas. Kafija nav pārāk garšīga, bet daži deserti tiešām spēj iekustināt manu sirdi.

Ar nokļūšanu tur ir pagrūtāk, jo diez vai šāda ēdiena dēļ dzīsies caur pus Rīgu, bet jebkurā gadījumā – der visi transporti, kas iet pa Brīvības ielu uz Juglu (tik jāmāk izkāpt pareizajā pieturā – mans minējums būtu, ka tā ir kāda 3.pietura aiz Gaisa tilta), vai arī ar auto, ko ieteiktu novietot mazā ieliņā, pa labi no Brīvības ielas, ja brauc no centra, pirms Oregano, jo uz Brīvības ielas stāvēt tur nevar.

Meklējot informāciju internetā, redzēju atsauksmi, ka šī ir labākā ēstuve Teikā (es gan vēl pastrīdētos, jo mans kuņģis vairāk mīl “Ēlande” restorāna daļu). Apkalpotājas tur strādā gadiem, ir ļoti ātras un pa vidu ēdienu svēršanai pamanās i pa kādam jokam izmest, i aprunāties. Izteikti jūt arī tādu kā mikrorajona piesitienu – īpaši jau vērojot ļoti dažādo publiku, kas tur ēd, un reizēm dzirdot sarunas pie blakus galdiņa. Bet tam visam jau savs šarms.

Rezumējot, ja esi izsalcis un bez ekspektācijām par skaistu interjeru, izsmalcinātu ēdienu, bet gribas “nu tā, kā mamma bērnībā taisīja ēst”, manuprāt, laba vieta. Piedevām – strādā arī svētdienās un katru dienu ir atvērta līdz 22:00 (jā, arī svētdien)!!!

Btw netipiski šai vietai, tur ir pieejams arī wi-fi (parolīti jāprasa dāmām aiz letes). Norēķināties var tikai skaidrā naudā, bet tieši pie ieejas ir Swedbank automāts.

ENGLISH:

This time decided to leave aside some gourmand experiences and cool places in the central part of Riga, BUT don’t worry – I’m giving you one of the places that serves in my opinion typical Latvian food (not the historic kind, but something I would consider a normal meal on a regular day). It is located in the suburb Teika (some 20min drive from the center) in a Soviet time built block-house on the first floor and does not have a fancy interior. But it has the largest selection of salads that I know (and beware – those are not green leaves with oil and vinegar, rather some heavy stuff with mayonnaise or creme fresh). If you have an idea what “Russian salad” is, then that is the kind of things you will find there.

The place is not new, it has existed there for more than 10 years, first it was called Livonija, now bears a very international name – Oregano (but don’t think you’ll find this herb there). The food is already made, so you can eat quite quickly. Apart from various salads, you can also have different kind of meat and side dishes. Everything that is available you can see in front of you. For drinking, it is almost a must taking some local stuff like Kefirs (the sour milk product) or Kvass (non-alcocholic drink resembles dark beer a bit). They also have some good desserts, but coffee I would suggest getting somewhere else – not the best one.

All in all – wanna see what people eat for real here in Riga, why not try this place. The only problem might be language, as I doubt that they speak English. Anyway – you can always use the good old technique with pointing fingers as all the food is there to see. The prices are relatively low – for a plate of 3 different salads, meat + drink I paid around 3 lats. I would not expect you to spend more than 5 lats there. And they take only cash, but there is a Swedbank ATM right by the entrance.

Getting there is somewhat complicated, as you either have to drive or to take a public transport (anything that goes on Brivibas street in direction of Jugla would work, you just have to get out at the right stop). So in short – a very simple place that serves salads and other food “Latvian style”. If you are without much expectations and wanna eat quickly – the place might work. Besides it is open every day (yes, even on Sundays) till 10pm!

Btw to my surprise the place has a wi-fi (ask for the password by the ladies behind the counter).

Praktiskais info / Practical info:

Oregano, address: Brīvības gatve 231 (left side of the street, if you are coming from the center)

Working hours: Mon – Fri 8 –22, Sat 9 – 22, Sun 10 – 22

Advertisements
Tagged: , , ,
Posted in: Places