Mini restaurant – Umami

Posted on September 26, 2011

0


LATVIAN (for English plz scroll down):

Pica Lulū uz Ģertrūdes ielas bija teju vēsturisks iestādījums, atceros tur vēl skolas laikā ēstas picas šķēles un prieku par smukajām ķieģeļu sienām. Likās, ka ir vietas, kas nemainīsies un nepazudīs. BET – nesen pamanīju, ka picas vairs nav un vietā nācis neliels restorāns ar man neizprotamu nosaukumu “Umami”. Pameklēju un uzzināju, ka tas izrādās ir aizguvums no japāņu valodas un nozīmē “piekto garšu“. Man gan teju simpātiskāka liktos vārdu spēle no krievu valodas, ko varētu tulkot kā “Pie mammas”. Jebkurā gadījumā – gan īpašnieks (Elmārs Tannis), gan ķieģeļu sienas ir tās pašas, kas Pica Lulū, bet koncepts pavisam cits.

Par pašu restorānu runājot, tas patiesi ir tāds “mikro” variants, jo galdiņu ir maz un pamatā paredzēti 2-4 personām, bet tas noteikti ir vietas pluss, jo rada teju tūlītēju mīļu, mājīgu atmosfēru. Man īpaši simpātisks šķita 2-vietīgais galdiņš tieši pie loga, ko abas reizes tur ēdot arī esmu izmantojusi. Apkalpošana ir patīkama un sirsnīga, interjers – silts.

Viena lieta gan manī rada jautājumu – cik bieži viņi ir plānojuši mainīt nelielo ēdienkarti? Esmu nogaršojusi divus salātus, zupu un divus saldos, bet godīgi sakot – no esošās ēdienkartes pāri palicis tikai viens otrais, kas vēl uzrunā manas garšas kārpiņas. Piedevām, pieļauju, ka ir cilvēki, kurus nekas no mazās ēdienkartes varētu arī neuzrunāt (piemēram, šovakar kāda dāma pēc ēdienkartes apskates aizdevās projām, un, ņemot vērā, ka cenas ir samērīgas, tas varētu būt arī ēdienu piedāvājuma dēļ). No nobaudītā varu ieteikt siltos tītara salātus un saldo ar plūmēm, zupas gan nebija manā gaumē. Ja ir plānots ēdienkartes nomaiņu veikt regulāri, tad viss ok. Ja nē – es to vairāk uztvertu kā vietu, kur ieskriet uz glāzi vīna patīkamā atmosfērā, bet ne paēst.

ENGLISH:

There are some places that count as real landmarks – pizza place on Gertrudes str used to be one of them for years. However, things change and now instead of pizza you can enjoy a mini restaurant called “Umami”. The owner is the same, as I understood, but the concept is totally different.

In a relatively small room there are tables mostly for 2 or 4 persons, except one round-one for more. General atmosphere is very cozy and I liked the service – felt warm. My favourite spot is the table by the window for 2 – there you can observe the street, but feel the warmth of the place at the same time.

If we turn to the food and menu – I do have a concern about it. In short – the choice on the menu is very little (3 soups, 3 salads, 3 main courses and 3 desserts). Besides, from everything that was listed there, I didn’t crave for either of soups and was only interested in 2 salads and 2 main dishes. If the managers have decided to change the menu often, then everything is fine. But if not – soon I will have nothing I’d be interested in on the little menu. So overall for now it seemed more like a place to go for a wine and chat, than proper dinner. But who knows, how it will develop.

Praktiskais info / Practical info:

Umami, address: Ģertrūdes iela 27

Working hours: [will be updated]

More information: Web // Another Travel Guide

Advertisements
Posted in: Places