Gastropub Cydonia at Berga Bazars

Posted on October 22, 2011

0


LATVIAN (for English plz scroll down):

Man teju par tradīciju kļuvis sestdienu rītus (ok, pirms un pēc-pusdienu) pavadīt kopā ar draudzenēm, kas auklē mazos. Tikšanās vietas mums ir dažādas gan Bonēra ar kūkām (un starp citu šķiet jau šobrīd viņi piedāvā arī zupas, siltos un citus ēdienus), gan Kūkotava, gan Illy kafejnīcas lieliskais brīvdienu brunch. Šodien devāmies uz Berga Bazāra tirdziņu un pie reizes nolēmām iečekot vietu Cidonija, par ko jau kādu brīdi atpakaļ biju dzirdējusi, bet nebija sanācis apskatīt. Uzreiz varu teikt – ģimenes, kam ir mazie – laba vieta jums – tādus, kas paši darbojas, var atstāt “Kids only” kaktā, bet tādiem, kas vēl ratiņos – personāls neiebilda pret ratiņu novietošanu iekšā un, ņemot vērā plašo telpu ap galdiņiem, pat teorētiski ir vieta, kur tos turpu šurpu pavizināt, lai mazais aizmieg.

Ēdienkarte ir diezgan plaša, no uzkodām un pamatīgiem ēdieniem līdz picām. Ar to var iepazīties arī viņu mājaslapā. Man šķita interesanti, ka, piemēram, saldos un dažas uzkodas var dabūt tādās kā mini porcijās. Lieliem gardēžiem (kā man) tas ļauj paņemt viena saldā vietā trīs (šokolādes mufins, ābolu drumstalu saldais utml), bet tiem, kam vajag tikai nedaudz kāruma pēc labas maltītes – nav jāpārmaksā par lielu porciju. Brokastu piedāvājuma ēdienkartē nav, tomēr oficiante pēc mana jautājuma uzreiz piedāvāja dažādas iespējas, ko pavāri var sameistarot, sākot ar omleti un vēršacīm un beidzot ar auzu pārslu putru. Patīkami, ka var dabūt individuālu risinājumu – es tiku pie omletes ar sieru, šķiņķi un dārzeņiem. Ņammmm

Kopumā viennozīmīgi plusu liktu par apkalpošanu un draudzīgumu ģimenēm (tās līdzās ar Berga Bazārā ieklīdušajiem ārzemniekiem arī bija pamatpublika šodien), kā jau minēju – patika iespēja tikt pie mazajām saldo porcijām. Pati nenoprovēju, bet mājaslapā viņi slavē arī lielo izlejamo alus izlasi (kas droši vien attaisno vārda “pub” lietošanu nosaukumā). Vienīgais mīnuss, manuprāt, bija pašu telpu plašums – pieļauju, ka tukšākā dienā, kad nav tik daudz cilvēku, un tur iegriežoties vienam pašam varētu būt nedaudz skumīgi un vientulīgi (vismaz man noteikti, jo dodu priekšroku šaurākām, mājīgākām telpām, kurās jūtama draudzīga murdoņa un čalošana). Tomēr kādam varbūt tieši fakts, ka tur ir plaša vieta un galdiņš nav cieši klāt pie galdiņa patiks.

Ā un vēl viena svarīga lieta – viņi katru dienu ir vaļā līdz pusnaktij, virtuve darbojas līdz 23:00 (tātad var dabūt normāli ēst arī pēc desmitiem) un pēc tam vēl līdz pusnaktij var tikt pie picām.

Te bildīte ar istabiņu, kur atļauts būt tikai bērniem “Kids only” 🙂

ENGLISH:

Almost traditionally me and my childhood friends, who are now also moms for cute babies, meet up on Saturdays to share some brunch. We are quite fond of places like Bonera, Kukotava, Illy cafe, but this time jointly with the eco market at Berga Bazars, we decided to check out the place called Cydonia. Straight away I can tell that it is a good place for families with children – kids have their “Kids only” corner (see picture above), whereas for those, who are still in the stroller, Cydonia is quite spacious and staff does not mind you coming in with all of your “baby equipment”.

Regarding menu – the choice is wide from light snacks, decent meat dishes till pizzas. My eye got caught by mini snacks and mini desserts, i.e., you can order these mini portions. For a sweets lover like me it made it possible to have 2 desserts instead of one. Why not? 🙂

It is also important to mention that this is one of the places in Riga that is not only open all week long (also on Sundays), but serves food till 11pm (normally average kitchen in a restaurant closes at 10pm) and till midnight it is possible to get pizzas. On their webpage they also advertised wide range of draft beers – cannot give my own evaluation, but sounded good.

The only sort of negative thing I would see about the place is it spaciousness. Why? If you come with your own crowd or family – it’s perfect, but, I would imagine that coming there alone on the low day (when not too many other people around) would be somewhat lonely. At least I’m definitely a fan of cozier places. But to end with the positive sides – I found the service to be very friendly and was happy to get an individualized breakfast meal, since they didn’t have breakfast / brunch menu.

Praktiskais info / Practical info:

Cydonia, address: Berga Bazars, Dzirnavu 84

Working hours: Mon-Fri 10:00 – 24:00, Sat, Sun 11:00 – 24:00 (kitchen open till 23:00)

More information: Web

Advertisements
Posted in: Places