Christmas markets in Riga 2011

Posted on December 14, 2011

7


LATVIAN: Šis būs raksts praktiskais – kur Rīgā ķert Ziemassvētku sajūtu un meklēt dāvanas. Priecāšos par jūsu komentāriem, kur tiešām ir vērts pabūt, jo diemžēl ar mazo ķiparu Lauriņu uz rokas visas vietas apmeklēt droši vien nesanāks.

ENGLISH: Where to catch Xmas spirit and buy some good presents? This is the question I’ll try to answer in this post. Will be happy also for your thoughts or tips, as I won’t be able to visit all of these places with the little one (my babygirl Laura).

Vecrīga / Old Town

Klasisks Ziemassvētku tirdziņš, kas gan vairāk ķer tūristus, nekā vietējos. Tomēr pat neskatoties uz sniega neesamību, man tur izdevās noķert pirmo Ziemassvētku sajūtu – lielās piparkūkas ar glazūru, karsts cidoniju dzēriens (karstvīns pašlaik man iet secen, bet tur bija visvisādi labie karstvīni no āboliem utml), Ziemassvētku rotājumi, greznumlietiņas un ne tikai. Bērniem ir karuselis, kā arī viens vīriņš piedāvā apgleznot turpat uz vietas uzvirpotas krūzītes. Šī varbūt nebūtu vieta, kur es ietu pirkt dāvanas, bet toties apēst pa piparkūkai, papriecāties par egli ar Doma baznīcu fonā un sasmaidīties ar cilvēkiem gan tur var.

// A Classic Xmas market in the center of the Old Riga. It is a bit touristic (both people there and the offer of goods), however I managed to catch some Xmas vibe there few days ago. A must have is a large gingerbread cooky with decorations and hot wine or as in my case – non alcoholic hot cydonia drink. For me – it wouldn’t be the place to buy presents, but I still liked the Christmas tree with Dome Church in the background and positive people.

Practical info: Dome square Old Riga, open: every day till 8 January, 10-20 (on Fri and Sat even till 22) // WEB

Christmas Pop-up Store

(bildi aizņēmos no db.lv; Vitālijs Stīpnieks, Dienas Mediji)

Stilīgākie pašmāju darinājumi vienuviet. Pašai vēl nav sanācis šo apmeklēt, bet zinot tās veidotāju Līvu (viņa arī tā, kas organizē Andele Mandele pasākumus), vajadzētu būt lieliski! Jau izlasot vien, ko tur var iegūt, saskrien siekalas mutē. Šī noteikti būtu vieta, kur meklēt stilīgas dāvanas, kas tapušas tepat Latvijā. Un es svinīgi solos tuvākajās dienās to apmeklēt. Lai pakārdinātu, tur varot atrast: lieliskā sociālās uzņēmējdarbības projekta MAMMU šalles, mana mīļākā zeķu veikala Sock Box īpašo klāstu, svētku noskaņai vai mājas dekoram – Cherry Picking lampiņu virtenes un, manuprāt, jautrs “must have” mīļotajam vīrietim – Viktora Noslēpums apakšveļa. Baumo, ka interjers esot kā ziemas pasakā!

Ps šeit nopērkami arī mazās Alises darinātie spilveni, ko var iečekot arī viņas blogā.

// Most stylish Xmas presents in town. Haven’t checked it out yet, but it definitely is on my list. The place itself is said to be like a Christmas fairy tale, but the store offers the best selection of stylish thingies made in Latvia. To name few: MAMMU scarfs (not only beautiful, but an example of social entrepreneurship project), my favourite socks, tights and stockings from Sock Box, cute lampions by Cherry Picking and a funny must have for guys – underwear Victor’s secret (yes, not Victorias Secret, but Victor’s).

Btw you can also find pillows made by little Alise at the pop up store. And check them out in her blog.

Practical info: Old Riga, Kaļķu Str 3, open: every day 11-22 // WEB

Kalnciema tirdziņš / Kalnciema Str market (17 Dec only)


Tirdziņš ar eko piesitienu un labu noskaņu. Sestdienu tirdziņi Kalnciema ielā ir jau ierasta tradīcija daudziem rīdziniekiem. Gan ēdienu galdi, kur var dabūt ekoloģiskus labumus – gaļu, zivtiņas, dārzeņus, smiltsērkšķu džemu, mājas saldējumu un dzērvenes krāsainā pūdercukurā, gan arī dažādie skaistie aksesuāri (mani favorīti ir cimdi un pižiki), koka izstrādājumi un citi labumi. Bet vēl vairāk man Kalnciema ielā vienmēr ir patikusi noskaņa un tas, ka vari satikt teju pus-Rīgas, t.i., daudzos pazīstamos cilvēkus, ko ikdienā nesanāk tik bieži redzēt. Un kāpēc gan lai tas nenotiktu Ziemassvētku noskaņās? Vieta noskaņas ķeršanai un kādu ēdamu labumu iegūšanai svētku galdam. Dāvanas – visvairāk droši vien ko varēs atrast dāmām, kam patīk pucēties, un bērniem.

// Eco market with a good vibe. Kalnciema str Saturday markets are a tradition for many Riga citizens. And it is understandable, as in one courtyard of beautifully renovated wooden houses you can find eco food (meat, fish, veggies, different original sweets and more), as well as beautiful hand-made accessories (my fav – gloves and Russian style hats called “pižiks”) and many other things made out of wood, cloth, wool etc. But above that – Kalnciema market is definitely the place to meet people – I usually have a feeling that half of Riga (or the half I know) is there. So in short – good place for catching the vibe and meeting people, as well as buying something for Christmas dinner. As for presents – probably the best option for ladies who like to look beautiful and original, as well as for kids.

Practical info: Kalnciema Str quarter, open: 17 Dec, from 11-17,  WEB

Invalīdu biedrības tirdziņš / Market of the disabled

Tirdziņš labajai karmai. Pašai nevienu reizi vēl nav sanācis tikt, bet šis varētu būt viens no sirsnīgākajiem un sirdi sildošākajiem tirdziņiem, kurā iepirkties tāpēc, lai būtu labi padarīta darba sajūta. Cilvēki ar invaliditāti pašu rokām darina dažādas mīļas un noderīgas lietas. Manuprāt, ir svarīgi viņiem apliecināt, ka viņi spēj radīt lietas, kas citiem patīk un ir vajadzīgas. Līdz ar to, jebkurai tur pirktai dāvanai jau būs vērtība pašai par sevi. Tā kā šim tirdziņam nav plašas reklāmas kampaņas – no sirds iesaku padot ziņu arī tālāk!

// Market for good karma. Even though it is not the first year this market takes place, I have never managed to go there myself. But I am sure that this market will warm the heart and give you a feeling of a good deed. People with disabilities make sweet and useful things with their own hands. And I think it is important to prove them that, what they make is needed and appreciated by others. Since this market does not have and advertising campaign – please spread the word!

Practical info: Daugavas sports center, K. Barona Str 107, open: 17 – 23 December

Jarmarka

(bildi aizņēmos no portāla hc.lv)

Tirdziņš mākslas cienītājiem. No šodienas (14.dec) durvis vēris ikgadējais Mākslas akadēmijas tirdziņš. Tiem, kas uz to kaut reizi ir bijuši, komentāri lieki. Tiem, kas nē – lieliska vieta, kur iegādāt gleznas, grafikas, dizaina objektus, kā arī mākslas studentu radītas drēbes, rotas, traukus. Šis tirdziņš reizē ir arī izstāde, kurā var redzēt jauno mākslinieku veikumu. Piedevām – daļa tirdzina ienākumu tiek novirzīti LMA ēkas renovācijai.

Ps iesaku uz turieni iet laicīgi, jo labās lietas izpērk ātri!

// Market for art lovers. From today (14 Dec) Arts Academy doors are open for those, who want to get Xmas presents in a form of a painting, graphic, pottery, original design thingies etc. It is also a good way to see works of the young Latvian artists. Besides part of the income goes to renovation of the Arts Academy building.

Btw better go there early, as the good stuff gets purchased quickly!

Practical info: Arts Academy, Kalpaka blvd 13 , open: 14-29 Dec, 11-20 (closed on 24 Dec -26 Dec) WEB

Open Air Vintage (17 Dec only)

Dāvanas hipsteriem 🙂 un tiem, kam patīk lietas ar stāžu un šarmu. Pāris reizes gadā ļaudis velk ārā brīnumus no mammu un vecmāmiņu (cerams arī no tētu un vectētiņu) skapjiem un apvienojas diezgan raibā pasākumā – vintage tirdziņā. Šoreiz tirdziņam bonuss, manuprāt, ir iespēja apmeklēt vienu no jaunajiem kultūras centriem Rīgā. Iespējams šis tirdziņš vairāk noderēs svētku tērpu iegādei, bet dāvanām – parasti ir plaši pārstāvētas dažādas smukum-lietas, piem, brošas, filcēti auskari, žabo un tamlīdzīgi, bet, ja gribas ko oriģinālāku, labi “rokoties” šeit noteikti var atrast ko īpašu. Lai saprastu, uz ko gatavoties, vari ielūkoties šeit.

// Presents for hipsters 🙂 and people, who appreciate vintage. Few times a year people dig through the closets of their mums and grannies (hopefully also daddies and grandpas) and unite in quite a colourful even – vintage fest. This time the market will take place in one of the new cultural places in Riga – worth checking out on its own. I guess this market will be more useful for buying your Christmas and New Years outfits, however, for presents – you can always find some feminine accessories there, but for more original gifts – just will have to dig deep. A sneak preview on some of this market’s goodies available here.

Practical info: Kaņepes Kultūras centrs, Skolas Str 15, open: 17 Dec, from 12 till late //  WEB

Andele Mandele (17 Dec only)

Spīguļi un štātītes – tirdziņš pērļu medniecēm. Šis tirdziņš līdzās Open Air Vintage ir vieta, kur drīzāk meklēt svētku tērpus, kurpes kurpītes un smukum-lietas, nevis dāvanas. Skaisti tērpi un kārtīga burzma garantēta. Bet blakus durvīs var iegriezties uz Illy kafijas krūzi un brunch @Innocent cafe.

Par to, kas ir Andele Mandele vairāk lasi šeit.

// Glamour and stylish clothing. Probably the best place to buy cool outfits and shoes for upcoming parties. Fashion and lots of people guaranteed. But next doors – get a good cup of Ilkly coffee or have a brunch @Innocent cafe.

More info on Andele Mandele event here.

Practical info: Sapņi un kokteili, Blaumaņa Str 32, open: 17 Dec, 12-17

Miera ielas tirdziņš / Market on Miera Str (17, 18 Dec only)

Radošam noskaņojumam un aktivitātēm. Miera iela viennozīmīgi ir mana mīļākā iela Rīgā – ne tikai tāpēc, ka tur ir miers, tramvajs, šokolādes smarža un smukas ēkas, bet arī tāpēc, ka pēdējo gadu laikā šī iela ir kļuvusi par mājvietu daudzām lieliskām vietām ar radošu piesitienu. Par dažām no tām jau esmu rakstījusi: DAD cafe, XX.gadsimts, Brigāžu projekti. Arī pie viņiem šajā nedēļas nogalē būs tādas kā Ziemassvētku atvērtās durvju dienas – varbūt šis ir lielisks plāns svētdienai?

Informācija no organizatoriem: “Dienas laikā būsiet aicināti apmeklēt radošās darbnīcas gan pieaugušajiem, gan bērniem – uzzīmēt multeni tējnīcā „Illuseum”, izgatavot kartiņu veikalā „Ze store”, par kuras nosūtīšanu parūpēsies veikala saimnieki, kā arī iemēģināt roku dekupāžā kafejnīcā „Mierā”. Arī citi Miera ielas pārstāvji lutinās savus viesus: veikalā-darbnīcā „Buteljons” jūs cienās ar Ziemassvētku karstvīnu no pašu gatavotām glāzēm, „Takā” – ar spēcinošu zāļu tēju, bet „Mājas svētībā” tiks radīta pasaka, un tās tēli atdzīvosies izstādē „Brīnumu Mežs”.”

// For creative inspiration and activities. Miera Str is definitely my favourite in Riga, not only because of its special charm (tram line, historic buildings, chocolate factory), but also because in the last years it has become a creative district with many cool cafes, creative spaces, stores etc. I have already written about some of them like DAD cafe, XX.gadsimts and mentioned some in my article on Brigade projects. This weekend they’re opening their doors and offering lots of creative activities. For example: drawing of an animation film at “Illuseum” tea place, making of Christmas cards at “Ze Store” to be sent by them, creating a fairy tale at “Mājas svētība”, and also you will be able to taste hot wine from recycled glasses (made out of wine bottles) at “Buteljons”. Taking into account many things already happening on 17 Dec, this probably would be a better plan for Sunday.

Practical info: Miera Str (from Brīvības till Tallinas Str), open: Dec 17, 18, from 11

WEB

***

Priecāšos par jūsu komentāriem un ieteikumiem – kur bija forši, kur nē, kur vēl var rast sajūtas un pirkt dāvanas?

Will be happy for your comments – what you liked, what not, where else you can catch the Christmas spirit and get good presents?

Advertisements
Posted in: Events, Shop