Eat green – Ekovirtuve on Rupniecibas Str

Posted on January 10, 2012

2


LATVIAN (for English please scroll down):

“Ja tev nav vienalga, ko ēd” – ar šādu devīzi jau kādu labu laiciņu Klusajā centrā darbojas neliela ēstuve pagraba stāvā, kuru rotā nosaukums Ekovirtuve. Tas droši vien pats par sevi jau izsaka gana daudz – ēdiens ir dabīgs, tapis no vietējiem, ekoloģiskiem produktiem, kā arī – šeit pieejami dažādi labumi gan veģetāriešiem, gan vegāniem, gan arī tiem, kam jāizvairās no glutēna savā ēdienkartē. Vairāk par Ekovirtuves ideju lasi viņu mājaslapā.

Mana iepazīšanās ar šo vietu nāca ilgi, bet sākums tai bija ļoti gards – ar brāļa atvestām kūciņām “skudrupūznis” – varu pilnīgi pārliecinoši apgalvot, ka tie bija un ir gardākie skudrupūžņi, ko esmu ēdusi! Tagad Ekovirtuve ir pa ceļam manām ikdienas gaitām un sanāk tur iegriezties gan uz ašu ēdam-pauzi, gan arī lai nopirktu kādu kārumu, piemēram, rabarberu cukādes (piedodiet, bet man trakoti nepatīk vārds “sukādes”, tāpēc lietoju to, ko pasāku izmantot vēl bērnībā), auzu pārslu cepumus ar datelēm vai gardu burkānmaizi.

Ekovirtuve, manuprāt, ir laba vieta ātrām darba dienas pusdienām, jo ēdiens ir jau silts un gatavs (tātad nav jāgaida), arī telpa ir salīdzinoši maza un vienkārša, kurā diez vai gribēsies stundām uzkavēties pie kafijas tases, bet ir ļoti piemērota ēšanas pauzei. Ēdienu izvēle nav milzīga, bet noteikti var teikt, ka “katrai gaumei”, jo katru dienu ir pieejams veģetārs ēdiens, gaļas ēdiens (gan vista, gan cūkgaļa), kā arī jau specializētāki ēdieni vegāniem, cilvēkiem ar celiakiju (glutēna nepanesamību) un ēdiens, kas gatavots pēc ajūrvēdas principiem. Ēdienkarte mainās katru dienu un tajā skaisti ir atzīmēts, kurš ēdiens ir veģetārs, kur vistas gaļa utml.

Man ļoti simpatizē šīs vietas koncepcija, bet diemžēl jāsaka godīgi, ka ir nācies vilties ēdiena kvalitātē – vienreiz notrāpīju uz bezgaršīgiem rīsiem un pacietu aknu plācenīti (piedevām, ja par tādu ēdienu atstāti vairāk nekā 3 lati, tad liekas, ka te tomēr kaut kas nav ok ar attiecībām starp cenu un garšu). Ir bijuši vēl daži gadījumi, kad kartupelis nav līdz galam izvārīts vai ēdienam gluži vienkārši nav īsti garšas. Ja cenas būtu zemākas, droši vien neīdētu, bet man viena normāla ēdienreize parasti uz kādiem 4 latiem sanāk gan. Toties saldie vienmēr ir bijuši līmenī un ir garšīgas krēmzupas. Jebkurā gadījumā – bieži tur iznāk redzēt vienus un tos pašus cilvēkus, kas liecina, ka cilvēkiem tomēr patīk un viņi nāk atkal un atkal. Ja dzīvojat vai strādājat tuvumā, ir vērts šo vietu zināt. Tur ir iespējams arī iegādāties dabīgo kosmētiku (Weleda, Organix), cigoriņu kafiju, dažādus eko vai specializētus produktus, kā arī – esmu redzējusi, kā cilvēki nāk pēc pasūtītas gaļas vai sezonas laikā plauktos ir augļi un dārzeņi no vietējām zemnieku saimniecībām.

Viņiem ir ļoti laba mājaslapa, kur var palasīt vairāk gan par pašu konceptu, apskatīt ēdienkarti un veikalā pieejamo produktu sarakstu, gan arī sekot līdzi dažādiem praktiskiem ieteikumiem.

Priecāšos, ja vēl kāds padalīsies pieredzē, jo var jau būt, ka man vienkārši ir ļoooti nepaveicies konkrēto ēdienu izvēlē! Bet ja tie nav bijuši tikai atsevišķi gadījumi, es laikam tomēr būšu skarba un ieteiktu vai nu palaist zemāk cenas, vai arī aprunāties ar pavāru!

ENGLISH: will be updated soon

Praktiskais info / Practical info:

Ekovirtuve, address: Rūpniecības 11

Working hours: Mon-Fri 9:00-19:00, Sat 9:00-17:00, closed on Sunday

More information: web

Advertisements