Fazenda Nr.2 over the river

Posted on March 11, 2012

2


LATVIAN (for English please scroll down):

Pastāvīgajiem lasītājiem atvainojos par pauzi, bet mazie cilvēki bieži vien nosaka lielo cilvēku dienas kārtību.. jebkurā gadījumā – šodien atkal ir trāpījusies iedvesma un atklāta jauna vieta, par ko tad steidzu rakstīt.

Uz Baznīcas un Lāčplēša ielas krustojuma esošā Fazenda ir viena no manām top ēstuvēm Rīgas centrā – patīk gan interjers, gan apkalpošana, un agrāk būtisks faktors bija atrašanās vieta tieši blakus birojam. Piedevām šai Fazendai ir arī liela nozīmē mana bloga pašreizējā veidola un tematikas tapšanā – kad pirmo reizi turp aizgāju, biju tik jauka un uzrakstīju epastu saviem kolēģiem – ar bildītēm, nofotografētu menu un atsauksmi (bijām nesen pārvākušies uz jauno biroju un bija ļoti vērtīgi atklāt jaunas vietas pusdienošanai). Kolēģi bija sajūsmā un viens no viņiem pie sevis tā nosmējās: Zane, tev vajadzētu rakstīt blogu par šādām vietām. Pavisam drīz subjektivs.lv atdzima jau pašreizējā veidolā un raksts par Fazendu bija viens no pirmajiem tā atjaunotajā versijā.

Bet nu pie lietas – jau kādus 2 mēnešus centra Fazendai ir “māsiņa” – arī Fazenda, tikai atrodas Pārdaugavā. Un te nu jāsaka, ka ir nošauti divi zaķi ar vienu šāvienu – no vienas puses, tā ir gaumīga un jauka vieta, kurp doties Āgenskalna iedzīvotājiem papusdienot, iedzert laisku kafiju vai vīna glāzi (un kā runā Pārdaugavas ieziemieši, nu nav tur tik daudz to variantu), bet, manuprāt, interesanta arī centra iemītniekiem, kad gribas kaut ko savādāku un tālāku no ierastajām takām. Tā nu arī mēs – bariņš bērnības draudzeņu – devāmies turp baudīt svētdienu.

Telpas ir nedaudz mazākas nekā centra Fazendai, bet ideja tā pati – skaista koka ēka, iekšā tāds romantiskais eklektisms, bet ļoti mājīgi. Galdiņi gan diviem ēdājiem, gan lielākam bariņam. Kopumā ir trīs telpas – liela galvenā telpa, blakus tai šaura iegarena telpa ar augstajiem galdiem, pie kuriem sēdēt uz augstajiem krēsliem, un dziļumā pie tualetēm vēl neliela telpiņa, kas mūsu vērtējumā būtu laba māmiņām ar rāpojošiem bērniem, jo uz grīdas paklājs (tomēr tur bija patumšs un mazliet dvakoja pēc hlora vai kā tamlīdzīga no labierīcībām). Ēdienkarte arī līdzīga centra Fazendai, īpaši mani iepriecināja tas, ka brīvdienās brokastu menu ir spēkā līdz pat 14:00 – putra, omlete, vēršacs ar bekonu vai biezpiens ar zaļumiem – pa smuko! Draudzene Linda ēda risoto ar pākšaugiem un teica, ka esot varen gards. Tāpat kā centrā, arī Pārdaugavas Fazendā ir garda siera kūka, toties krems brulē tiek pasniegts ar burvīgām cukura stīgām pāri.

Priekšstatam par cenu līmeni: Latte maksāja 1.20 Ls, brokastu ēdieni ap 2,50 Ls, otrie tā sākot no 3.50 Ls un saldie ap 2.50 Ls. Vēl viena laba praktiskā ziņa ir, ka vismaz brīvdienā tur varēja ērti noparkot mašīnu tieši Nometņu ielas malā (autobraucējiem vēl jāņem vērā, ka Nometņu iela ir vienvirziena iela un iegriezties no Slokas ielas nevarēs).

Ņemot vērā, ka pati turp biju devusies ar mazo, mani iepriecināja, ka praktiski katra iekšā nākošā kompānija bija vismaz ar vienu bērnu. Personāls bija ļoti atsaucīgs un saprotošs, kā arī – telpā manīju gan augsto bērnu krēsliņu, gan blakus telpā divus koka zirdziņus. Izskatījās, ka, iestājoties siltākam laikam, tur varētu būt arī neliela oāze ēšanai ārpusē mazā pagalmiņā.

P.s. steidzoties projām ar raudošo bērnu, aizmirsu atstāt dzeramnaudu, tad nu ceru, ka jaukā apkalpotāja un viņas bosi novērtēs vismaz pozitīvu atsauksmi. Noteikti vieta, kur atgriezties vēl!

ENGLISH:

For those, who read my blog regularly, I owe an apology, but fortunately or unfortunately little people in our lives tend to rule over the lives of grownups. However, here I am – found a new place, inspiration and want to share that with you.

One of my fav places to eat lunch in the city center is Fazenda – you can check my previous article about it here. It turns out that for some 2 months already it has a “sister” – located on the other bank of Daugava, in a quiet Nometnu Str in Āgenskalns. Feeling the need to check out new places and get out of the regular paths, me and my childhood friends went on an expedition. And in short I can say that we definitely enjoyed our lazy Sunday there.

The Pārdaugava Fazenda is very similar to it’s sister in the center – almost the same menu and also similar concept of the interior. It is also located in a cute wooden house that seems to be undergoing still some renovation works. It is a bit smaller than the center one, but consists of 3 cozy rooms – one of them with high tables, and one more very small, but should be suitable for mothers with kids, who already crawl (the only problem could be that it is a bit dark and right next to wc, which brings some unpleasant smells). But overall, definitely a very cozy place. And it seems that it is suitable both – for the ones living in Pārdaugava as a good option for lunch, lazy coffee or a good glass of wine (and I’ve been told that there are not that many options), but also – a nice place to go to for the ones living in the center, just to get out and away a bit.

Menu is quite similar to the one in the center. I was especially pleased to find out that breakfast menu is available till 2pm on weekends – omelet, porridge, fried eggs, cottage cheese. My friend tasted risotto with peas and said that it was delicious. Also – Fazenda has one of the tastiest cheese cakes in town. To give you an idea on prices: cafe latte 1.20 lats, breakfast meals and desserts – around 2.50 lats, main dishes – from 3.50 lats up.

Since I was out with my baby girl, was pleased to see that almost every time the door opened, came in a family with children. The personnel was very welcoming and there was also a baby high-chair available. It seems that once the weather gets better, there might also be an outside space in a little yard. From practical point of view, it was also good to have a free car parking right in front of Fazenda on Nometņu Str. (not sure if there are places on working day, but on Sunday it was very easy to park).

So all in all – a place to return. And since I forgot to leave a tip, I hope the nice waitress and her bosses will consider this positive reference a good trade-off.

Praktiskais info / Practical info:

Fazenda, address: Nometņu 7 (the one in the center – Baznīcas / Lāčplēša Str crossing)

Working hours: Mon-Fri 9:00-23:00, Sat 10:00-23:00, Sun 11:00-22:00

More information: web // Twitter // Facebook

Advertisements