Ecofriendly glass design at Buteljons

Posted on April 14, 2012

1


LATVIAN (for English please scroll down):

Kad iedomājos stikla taras punktu, prātā nāk apputējis lodziņš, paraugam kāda burka un tumšā alus pudele, kā arī bomzīši, kas turp dodas ar plastmasas maisiņos vai kādos advancētākos nesam-rīkos sakrautiem stikla izstrādājumiem. Bet vai varat iedomāties ko šādu?

(Bildi aizņēmos no Buteljons Facebook lapas)

Nu labi, Miera ielā esošo nelielo otrreizēji izmantotā stikla dizaina bodīti diez vai nosauksi par “taras punktu”, bet ideja jau tā pati – turp var nest vīna pudeles (labākai karmai), kā arī iegādāties sev vai dāvanām oriģinālus un dabai draudzīgus stikla izstrādājumus – glāzes, dažādus traukus virtuvei, svečturus, olu trauciņus un citus labumus. Šie izstrādājumi ir tapuši dažādi pārveidojot (sagriežot vai sakausējot) vīna pudeles. Mani favorīti laikam ir plošku trauciņi, kas ir veidoti kā horizontāli saspiesta pudele. Veikaliņā sastapsi pašus Buteljona saimniekus un tur ir prieks iegriezties gan lai tiktu vaļā no savām vīna pudelēm, gan arī lai parunātos, papriecātos par radošajiem izstrādājumiem un galu galā atbalstītu savējos, kādu brīnumu arī iegādājoties.

Ja dodies turp, neaizmirsti iegriezties arī vēl kādā no Miera ielas republikas lieliskajām vietām: Dad cafe, Taka, Ze Store, Kafenīca Mierā, XX.gadsimts, Mājas svētība. Un līdz ar pavasara saulīti Miera ielā ir atgriezušās laimīgās ceturtdienas, kad no pulksten 18:00 var tikt pie kādas atlaides vai īpašā piedāvājuma Miera ielas republikas jaukajās vietās. Buteljona izstrādājumi noteikti ir lieliska lieta stilīgai dāvanai vai arī ieteikums ārzemniekiem kā labs suvenīrs, ko aizvest mājup!

ENGLISH:

When you think about glass recycling, probably the first thing that comes in mind is a specialized garbage container, but I have news for you – if you want to be eco-friendly and support Latvian design, from now on bring your empty bottles to Miera Str, where “Buteljons” is located. It is a nice boutique design shop that offers glasses, jars, vases, plates and other things made out of wine (and some other) bottles. Definitely a place where to look for stylish presents too.

It’s great to see that owners are experimenting and offering something new every once in a while. If you happen to bring empty bottles with you, they will offer you discount for anything you buy at the store.

Praktiskais info / Practical info:

Buteljons, address: Miera 10

Working hours: Tue-Fri 11:00-19:00, Sat 12:00-16:00 (Sun, Mon closed)

More information: Facebook // Another Travel Guide on Buteljons // 360 view of Buteljons

Advertisements
Posted in: Shop