Guerilla gardening at Majas Svetiba (10th May)

Posted on May 7, 2012

0


LATVIAN (for ENG please scroll down):

Sen senos laikos, kad vēl mācījos vidusskolā, man bija sapnis – vienu vasaru apbraukāt Latviju un pa auto logu (vai no velosipēda) sēt magoņu sēkliņas, lai visas ceļmalas būtu skaisti sarkanas. Kā jau ar šādiem dullajiem sapņiem mēdz būt – neīstenoju. Nebija tad ne auto, ne veļuka, kā arī saprāta balss teica, ka varbūt visi nepriecātos kā es, ja visās malās ziedētu magones. Ir citi cilvēki, kurus pārdomas nav kavējušas, un rezultāts ir skaists:

Bet tikko uzzināju, ka šo ceturtdien (10.05. no plkst. 19:00) ir iespēja īstenot šādu nedaudz partizānisku piegājienu Rīgas izdaiļošanai. Augu viesnīcā/sanatorijā un vienkārši labā dirnēšanas vietā “Mājas svētība” jau otro gadu pēc kārtas notiks partizāņu dārzniecības pasākums, kurā varēs tapināt “sēklu bumbas”. Paši organizatori par to saka tā:

“Turpinām pagājušajā pavasarī iesākto pilsētas partizāniskās apzaļumošanas praksi. Nāciet, taisīsim sēklu bumbas, lai viltīgi varētu apzaļumot tādas vietas, kuras šādiem centieniem standartā nepakļaujas. Sēklu bumba ir bumbulītis no augsnes, māliem un sēklām – var izkaisīt un izmētāt visādās pamestās un nesakoptās vietās, lai tur vismaz ziedētu puķes. Izejmateriāli būs.”

Bildes no pagājušā pasākuma skatāmas šeit

Savukārt, pieteikšanās Mājas svētības Facebook pasākuma lapā

Internetā atradu lapu, kur skaisti aprakstīts, kā pats vari “sēklu bumbas” izgatavot. Check out: GuerillaGardening.org

P.s. Mājas svētība ir vieta, kur vari aiznest apmaiņai sev apnikušu telpaugu, nodot “sanatorijā” apslimušu augu, vai arī atstāt savus zaļos mīluļus “viesnīcā”, ja pašam jādodas garākā ceļojumā, bet nav laistītāju. Tur var iegādāties arī dažādas noderīgas lietas augu kopšanai (mēslojums, lejkannas, podi) un pasēdēt un iedzert kafiju. Ja nesanāk tikt uz pasākumu, varbūt vērts iegriezties kādu citu reizi?

Mājas svētība atrodas Miera ielā 39 un darbojas no otrdienas līdz sestdienai 12:00 – 2o:00. Viņu jaunumi: Facebook un Twitter

ENGLISH:

Maybe some of you have heard the concept Guerilla gardening.. It is new for me, but apparently I have had the same crazy ideas, when I was still in highschool (wanted to spend a summer driving around Latvia and planting poppies all over the roadsides. Didn’t do it, but still remember that). However, there are people who are doing it internationally, but also in Riga – you can get your hands dirty in a real guerilla gardening workshop. If this Thursday (10th May, starts at 7pm) you are free, why not visit “Majas Svetiba” on Miera str 39 and participate in creating “seed bombs“. Ingredients will be provided and afterwards you can take them out in the city and make Riga bloom!

More info (in Latvian) on their Facebook page, Event page. Photos from last years event available here.

Btw For those, who don’t know, “Majas svetiba” is a plant hospital and hotel (i.e. you can leave your plants there if off for a longer travel or if they seem dying and you don’t know what to do). Also the place offers a lot of practical stuff for taking care of your “green friends”. But besides that it is a nice chill-out place with coffee machine on beautiful and creative Miera Street.

Visit them at Miera Str 39, opening hours Tuesday to Saturday 12-20.

Advertisements
Posted in: Events, Places