A place to take your mom for a cake – Bonera

Posted on May 30, 2012

0


LATVIAN (for ENG please scroll down):

Ja kāds man prasītu – iesaki foršu vietu, kur aizvest mammu uz kafijas tasi un kūku – es teiktu, Bonēra, pilnīgi viennozīmīgi Bonēra. Un ne tāpēc, ka tur dvestu pēc Padomju laika nostaļģijas, bet gan tāpēc, ka šī vieta sevī iemieso to, ko mana un pieļauju citas mammas Padomju laikos nevarēja izbaudīt – franču kafejnīcas šarmu. Man gan jāatzīstas, ka savu mammu tur vēl neesmu paspējusi aizvest (mammīt, drīz, apsolu!), bet klīstot pa pilsētu vai arī satiekoties ar draudzenēm tādā nesteidzīgākā gaisotnē, ļoti patīk tur iemukt, paņemt kādu gardu kūku, lielu cafe latte tasi un sēdēt, sēdēt, sēdēt (nevienu reizi neesmu tur mazāk par stundu nosēdējusi, bet augstākā pilotāža laikam ir bijis 3h). Lai arī tur mēdz manīt vīriešu kārtas pārstāvjus, man tomēr Bonēra ir un paliek sievišķīga vieta, kur pašķirstīt kādu žurnālu, apskatīt telpas dziļumā uz pārdošanu izliktās vintage drēbītes un paklačoties ar draudzenēm.

Siera kūka, bezē kūka ar putukrējumu, rabarberu jogurta kūka, baltās šokolādes un zemeņu kūka, drupaču kūka ar dzērvenēm… Var jau nojaust, ka līdzās atmosfērai, Bonēra manu sirdi ir iekarojusi ar savu lielisko kūku klāstu.

Viņu firmas specialitāte ir šādas bezē kūkas (starp citu, ļoti ideāls salduma līmenis un nav sajūta, ka trekna, neskatoties uz putukrējuma kārtu)

Toties šodien uz mēles kusa šī kūka (ar bumbieriem un kafijas krēmu)

Atcerējos, ka par Bonēru esmu rakstījusi jau šī bloga pirmssākumos (raksts šeit), bet tad sapratu, ka par koncertu tur ir daudz, bet pašu vietu maz. Piedevām, laikam ejot arī Bonēra ir nedaudz mainījusies un, man par lielu prieku, līdzās gardajām kūkām nu piedāvā arī silto ēdienu. Ofisu ļaudīm (un ne tikai protams) pieejamas biznesa pusdienas – limitēta izvēle, bet ātri un pa 3,50 Ls. Piedāvājums mainās katru dienu un tiek izziņots ar sociālo mediju palīdzību. Pusdienas var dabūt laika posmā no 12:00 – 15:00. Savukārt, pēc plkst. 15:00 spēkā stājas vakara menu, kurā atradīsiet dažādus vieglus ēdienus, piemēram, siltos vistas akniņu salātus ar āboliem un lazdu riekstiem, tītara krūtiņas sendviču, tomātu krēmzupu un arī – Skrīveru mājas saldējumu saldajā, ja kūkas nekārojas.

P.s. Bonērā gatavo no cita raksta jau pazīstamais Kārlis.

ENGLISH:

If you would ask me for a tip, where to take your mom for a cake and coffee, my answer would be clear – Bonēra, one and only 🙂 Ok, maybe not only, but it is definitely a place with a feminine charm and wide range of super tasty cakes. I must admit that I haven’t taken my mom there yet (I promise, soon, mommy!), but for ladies her age that have lived in Soviet Union it should be a dream come true – little cute cafe with french vibe and deliciouuuuuuus cakes. Even though I sometimes see guys there, for me Bonēra associates with femininity and a place where to go for a lazy and long chit-chat with my girls or on my own to flip through a magazine, while having a large latte and, of course, a CAKE.

I was also happy to find out that besides all sort of cakes (see some pictures above) they also offer business lunch (from 12 to 3pm, 3,5 lats – menu changes daily), as well as light dinner after 3pm – salads, sandwiches, cream soups and ice cream, if you don’t fancy cakes. Btw their chef is Karlis that I already wrote about in the article on Kitchen.

Bonēra also hosts vintage store with clothing, little cute purses and some shoes.

Praktiskais info / Practical info:

Bonēra, address: Blaumaņa 12a

Working hours: Mon – Sat 11:00 – 23:00

More information: Twitter // Facebook

Advertisements