Early coffee, ciabatta and snacks – Maize

Posted on June 2, 2012

0


LATVIAN (for ENG please scroll down):

Sēžot mājās vai ejot gaitās ar bērnu, sāku just, ka nedaudz atpalieku no pilsētas ritma – arvien biežāk uzzinu par jaunajām vietām, nevis kad tās tikko atvērušās, bet gan jau kad paklīdušas labās runas un tās lēnām kļūst populāras. Liels prieks, ka ziņu par jauno kafejnīcu Maize uz Ģetrūdes ielas uzķēru diezgan aši un ir jau sanācis izbaudīt laisku sestdienas rīta kafiju tur. Neiedomājos pajautāt, bet šobrīd aizdomājos, vai nosaukums ir saistīts ar mīklas izstrādājumu, vai tomēr nāk no itāļu valodas, kur maize nozīmē kukurūza? Ja nu kāds zina, pačukstiet, kā tad ir..

Kā teica pats personāls – liels viņu pluss ir tas, ka vaļā ir jau agri, un, piemēram, steidzīgiem ofisa dzīvniekiem, kas nepaspēj paēst brokastis mājās, tā ir lieliska iespēja paķert labu kafiju un kādu kruasānu, mafinu vai itāļu maizi. Man pašai šķita, ka otrs lielais pluss ir svaigās maizes piedāvājums, jo arī mana latvieša sirds reizēm noilgojas pēc svaigas ciabattas, kam ir kraukšķīga garoziņa, bet vidiņš mīksts. Līdzās dažādajiem maizes un konditorijas (brauniji!!!) izstrādājumiem, pieejami arī svaigi salāti un zupas.

Vēl vienu milzu plusu viņi ir iekarojuši manā sirdī burtiski nepilnas nedēļas laikā pielāgojot šo vietu mazo cilvēku vajadzībām. Kad biju iebraukusi vienu dienu ar ratiņiem, man izprasīja padomu par to, kas tad mazajiem cilvēkiem ir vajadzīgs. Kad šodien ar Ingu tur bijām iegriezušās, jau vietā bija augstais bērnu krēsliņš, par ko Lauriņa bija sajūsmā, savukārt, lielākiem žiperiem – jauks krāsains galdiņš ar ķeblīšiem. Tas ir pierādījums, ka VAR, ja grib! Un domāju, ka šī nelielā investīcija atmaksāsies ar uzviju, jo jau šodien tur bija vairākas ģimenītes ar lielākiem un mazākiem bērniem.

Tā kā šodien stratēģiski bijām nosēdušās pie pašām durvīm, bijām pārsteigtas, ka gandrīz katrs otrais Maizes apmeklētājs bija ārzemnieks. Varbūt tas tāds rajons, bet varbūt Maizei ir tas šarms, kas tik ļoti tīk ārzemēs, kur galdiņš pie galdiņa, krēsls pie krēsla, draudzīga apkalpošana un svaigas maizes smarža?! Noteikti iečekojiet un pastāstiet, kā patika jums… Ir arī pāris galdiņi ārā, kur var baudīt Ģetrūdes ielas atmosfēru un lūkoties uz skaisto baznīcu ielas galā!

P.s. pie viņiem iegādājama arī Kafka kafija paciņās (pupiņas un jau samalta) – kafijas gardēži novērtēs!

ENGLISH:

Lately was a bit worried that I’m losing pace and sometimes find out about new places when they are not freshly open anymore. Therefore I’m double happy – not only to tell you about Maize, but to do that now, when it has been open only for few weeks. As owners say, they biggest bonus is that they open early (8am every day) and offer lots of take away breakfast options for those who hurry to their offices (croissants, little muffins, also salty ones, different kinds of italian bread). The menu also includes some light food such as soups and salads to be eaten for lunch. I myself was very fond of the fresh bread offer – if you’re looking for good ciabatta – that is the place!

Another bonus point from me definitely goes to their ability within less than a week equip their cafe with high-chair for babies and small table for kids. When I was there week ago with Laura in stroller, they just asked my advice. Today – everything was there and already young customers enjoying furniture for their size.

To my surprise half of the clientele was foreigners. That would be a normal scene in the Quiet center, where lots of diplomats and expats live, but apparently Maize cafe has its charms – smell of good coffee and freshly baked bread, friendly personnel and tables close to each other making people sit friendly side by side. There are also some few chairs and tables on the street that allow to enjoy the vibe and spectacular view of Old Getrudes church at the end of the street.

Ok, that’s it from me. Do check it out and let me know, what you think!

Btw it is also possible to buy there Kafka coffee packages to take home with you.

Praktiskais info / Practical info:

Maize, address: Ģertrūdes 16 (NB! cash only / kredītkartes nepieņem)

Working hours: Mon – Sun 8:00 – 23:00

More information: Twitter // Facebook // Stils Bez Tabu

Advertisements