The treasure of this summer – Elizabete Hotel Garden

Posted on June 8, 2012

0


LATVIAN (for ENG please scroll down):

Atzīšos, ka man ir viena vājība – nesen atvērušās vietas. Un man tās patīk, kamēr vēl nav saradies pūlis (lai man piedod Cabo Cafe, bet tagad vairs nav tā kā sākumā..), kamēr apkalpojošais personāls ar mirdzumu acīs sagaida katru viesi, kamēr tu esi īpašs un arī pārējie apmeklētāji šķiet tādi “savējie”, pat ja nav pazīstami. Tāpēc reizēm, rakstot blogu, nonāku dilemmas priekšā – varbūt neatklāt katru dārgumu, lai kāds paliek tādā pa pusei noslēpumā un tik ātri “nenobružājas”.. Arī šodien nonācu pie šīs dilemmas, jo atklāju vienu no šīs vasaras daudzsološākajām vietām (vismaz atmosfēras ziņā noteikti). Tā kā, mīļie lasītāji, uztveriet šo kā dāvaniņu jums, jo tomēr nolēmu padalīties.

Vispār atklāju to vēl pirms oficiālā atklāšanas pasākuma, kas kā izrādās bija tikai pirms divām dienām (kādu bildi ar t.s. VIP-iem varat apskatīt Delfi fotogalerijā). Staigājot pa rajonu ar ratiņiem, manu uzmanību jau bija piesaistījusi viesnīcas Elizabete fasāde un norāde uz Gourmand restorānu. Ieejot pagalmā, pavērās skaists skats:

Burtiski pēc dienas jau biju norezervējusi galdiņu romantiskām vakariņām, piedevām pēc mājaslapā atrastās informācijas pieteicos uz augšstāvā esošo restorāna terasi. Pie sevis nodomāju, ka terasei jābūt vēl labākai. Teikšu godīgi, vīlos. Atšķirībā no lejas romantikas, zilganajiem tilla audumiem un zaļajiem augiem, augšā bija tik kastītes ar violetām atraitnītēm un nedaudz industriāls skats uz Latvenergo ēku.

Lai arī ēdiens kopumā bija garšīgs, šķita, ka mazliet vēl būtu jāpiestrādā pie tā pasniegšanas veida (vizuālā noformējuma un ēdienu kombinācijām), kā arī apkalpošanas – oficiante bija jauka, tomēr mulsa pie jautājumiem par deserta vai vīna ieteikšanu un šķita nedaudz par familiāru priekš restorāna šķietamā pozicionējuma un cenu līmeņa. Ņemot vērā, ka par vakariņām divatā samaksājām virs 50 latiem (ieskaitot vīna pudeli), laikam tomēr būtu gribējies kaut ko “smalkāku”. Tāpat ieteiktu mazliet piedomāt pie terases iekārtošanas, jo domāju tai ir liels potenciāls. Tiesa, kad apjautājos par ierasto publiku, izrādījās, ka viņu specifika neesot tik daudz cilvēki no malas, kā viesnīcas viesi un privāto pasākumu telpu un ēdiena nodrošināšana. Par to laikam liecināja arī tas, ka bijām vienīgie apmeklētāji.

Šodien viesnīcas Elizabete restorānam devu otru iespēju, iegriežoties uz vēlu kafijas tasi kopā ar draudzeni Ingu un mūsu jauno paaudzi, bet nolemjot palikt lejas vasaras dārzā. Mazliet jocīgi bija tas, ka apkalpojošo personālu bija jāmeklē – atradām ļoti simpātiskas un pretimnākošas dāmas viesnīcas recepcijā un tikām pie savas kafijas. Saule liegi spīdēja caur caurspīdīgo jumtu, vējā plandēja romantiskie tilla aizkariņi un acis priecēja kurpes, kurās sastādītas puķes.

Kā vēlāk izrādījās, kurpes ir daļa no konkursa, kas noslēgsies 14.jūnijā. Ja arī jums ir iedvesma, var izveidot savu kurpi un aiznest 🙂

Arī fona mūzika bija vienkārši ideāla tādam perfektam dienas vidus chill-out. Pārsteidza tas, ka nemanīja neviena cilvēka, ja atskaita ļaudis turpat netālu esošajā konferenču zālītē. Arī toreiz augšas restorāns bija kā izmiris un pie sevis pat nosmējos par ieradumu rezervēt galdiņu, jo būtu varējuši sēdēt pie jebkura.

Kā jau augstāk rakstīju – šodien atmosfēra bija vienkārši perfekta (varbūt vienīgi nedaudz vientulīga)! Un gara acīm redzu, kā varētu tur sēdēt siltā vasaras vakarā ar norasojušu baltvīna glāzi rokās. Fonā skanētu liega akustiskā mūzika bet, iestājoties tumsai, varētu iedegties romantisks apgaismojums…

Tā kā bijām iegriezušās tur ar ratiņiem – šī vieta arī jaunajām māmiņām varētu likties saistoša. Ja mazais ratos aizmidzis, tad var smuki ārā baudīt kafiju. Savukārt, tādiem, kas jau paši staigā un nebāž visu mutē, varētu patikt pie vasaras dārza blakus izveidotā nelielā smilškaste. Ceru, ka personāls ņems vērā arī ieteikumu un ieviesīs bērnu barošanas krēsliņu. Vienīgi – no drošības viedokļa šī vieta varētu arī nederēt tādiem, kas aktīvi drasē apkārt, jo viss vasaras dārzs atrodas uz koka paaugstinājuma, uz kuru ved trīs pakāpieni – iespēja nokrist ir. Tāpat šur tur vīd dekoratīvi sarkani nokrāsotas vecas naglas, kas krāsas dēļ varētu šķist kārdinošas mazām rociņām.

Tomēr no kritiskās puses – cenas man šķiet mazliet par augstu (piemēram, neliels cappuccino maksā 2 latus, lētākais vīns glāzē gandrīz 4 latus, kā jau augstāk minēju, vakariņas ar 3 ēdieniem un vīna glāzi – virs 50 latiem). Varbūt tas vēl ir procesā, bet nešķita īsti loģisks apkalpošanas princips – mūs šodien apkalpoja viesnīcas recepcijas darbinieces, kas tiesa attieksmes ziņā man patika labāk nekā viesmīle augšas restorānā. Viņas gan minēja, ka normālā gadījumā apkalpo viesmīļi, bet man vispār ir grūti iedomāties, kā momentā, kad lejā ir kaudze apmeklētāju, kas vēl piedevām ēd, nevis tikai iedzer kafiju, viņi ar to tiktu galā, skraidot augšā lejā. Bet ok – droši vien viņiem vēl pašiem ir jāieskrienas un jāatrod labākais risinājums.

Eck, daudz šoreiz ir sanācis uzrakstīt, bet neskatoties uz visiem mīnusiņiem, Elizabetes vasaras dārzs ir kā no citas planētas (vai vismaz valsts), kur skaistu puķu ielokā un paslēptiem no visas apkārtējās pasaules un pilsētas burzmas, var baudīt vasaru pilsētā! Un tagad marš – ejiet un izbaudiet, kamēr vēl neesmu šo ierakstu nožēlojusi 🙂

ENGLISH:

I have a confession to make – sometimes writing this blog, I’m stuck with a dilemma – maybe, just maybe, I shouldn’t reveal all the places and should leave some “pearls” just for myself, so that it doesn’t get too popular too quickly? But ok – I guess my need to share is bigger, and here it is – the treasure I found today – Hotel Elizabete summer garden.

It is opened just 2 days ago, but I’m proud that I could see that coming and noticed this place, when it was still under construction almost 2 weeks ago. It is located in a beautiful quiet courtyard in the Quiet Center (on Dzirnavu Str near P.Brieza Str), hidden away from the world, decorated with light blue curtains and surrounded by beautiful flowers.. Feels like being in at least another country, if not planet. We went there today with kids and had a coffee.

I found it a bit too pricy (2 lats for a small cappuccino), but the atmosphere paid off definitely. It was a bit strange to be the only guests (but ok, it was middle of a working day), but also – we had to look for staff in the hotel’s reception – I hope they will solve this problem, as the place becomes more popular. However, the ladies at reception were very sweet, welcoming and nice – took our offer and in no time we were already sipping our coffees.

Before the garden was officially opened, I decided to check out the restaurant on the top of the building. On website it said that it has an amazing terrace, on which we reserved a table. I must say that it was a bit disappointing: after seeing the beautiful garden downstairs the terrace didn’t seem that appealing anymore, also food, even though overall tasty, could be better presented or should be cheaper, because in my mind it wasn’t adequate for the price – dinner for two with a bottle of wine was above 50 lats. The waitress was nice, but seemed a bit unprofessional – couldn’t give recommendations on the meals and was a bit too informal for the positioning of the restaurant. It was also strange to be the only guests in a place that could serve some 50 people at the same time. As the waitress later explained, they are more focused on the hotel’s guests and private parties. Pity, as I do believe that the place has potential and probably would advise to add the same romantic character to the terrace as it is with the summer garden that basically stole my heart.

So all in all – if we leave aside the service level and high pricing, I still believe that the Summer Garden is a real treasure for this summer. I can already imagine sitting there on a warm summers evening, sipping some chilled white wine, light acoustic music in the background and some romantic lights could light up, once the dusk comes… Check it out yourselves and let me know, what you think!

Btw the place has also thought of the little people – it has a box of sand for kids to play in. But for smaller kids it might be a bit problematic, as the Summer Garden is located on a wooden platform that has 3 steps (so potential risk of falling), as well – for decorative purposes some nails in the sides of the terrace have been coloured red and might be something very tempting for little hands and mouths. I hope the staff will also listen to my recommendation to have a baby high-chair there.

Praktiskais info / Practical info:

Elizabete Hotel Summer Garden, address: Dzirnavu 2, in the yard

Working hours: To be updated

More information: web (with online table booking)

Advertisements