Pizza for the whole family – Piranija

Posted on June 11, 2012

0


LATVIAN (for ENG please scroll down):

Kā jau būsiet pamanījuši, līdz ar mazā cilvēka ienākšanu manā dzīvē, retāk rakstu par vīna vietām un smalkiem restorāniem, toties esmu ieviesusi kategoriju “Children friendly” un arvien biežāk bloga ierakstos parādās informācija par to, vai konkrētajā vietā ir pieejams bērnu krēsliņš. Neņemiet ļaunā, bet tāda nu ir tā mana ikdiena (bet gan sev, gan jums apsolos neatpalikt arī no “normālo cilvēku” ēdam un dzeram vietām Rīgā). Šoreiz atkal papildinu ar rakstiņu par vēl vienu ģimenei un bērniem draudzīgu vietu – Piranija. P.s. par bērniem draudzīgām vietām raksta arī Linda savā blogā MioMilo (tur atradīsiet arī citas bērnu un māmiņštelles tā teikt “stilīgā mērcē”).

Piraniju “pazīstu” jau daudzus gadus, kad vēl strādāju Antonijas ielā. Tiesa kaut kā tajā laikā iegriezos tik pāris reizes un īsti sirdī šī vieta neiekrita, varbūt pie vainas pretenciozais sauklis un logo, varbūt sajūta, ka neesmu īsti šīs vietas auditorija, galu galā – neesmu arī liels picu ēdājs ikdienā. Tā kā pēkšņi uz pāris dienām bija ciet P.Brieža ielas KID, sanāca iegriezties Piranijā cerībā tikt pie kā laba ēdama un, tā kā kaut kur biju padzirdējusi atsauksmi par draudzīgumu bērniem, arī cerībā pēc bērnu augstā krēsliņa. Man par lielu prieku atradās ne tikai krēsliņš, bet telpas dziļumā skatam pavērās kas šāds (aktīvu bērnu māmiņas sajūsmā spiedz!):

Šis bērnu stūris gan man patiešām bija pārsteigums, jo šķita, ka Piranija vairāk paredzēta jauniešiem, un pie pirmās telpas sienām esošās kaitborda bildes drīzāk liecina par ekstrēmistiem draudzīgu vietu, nevis ģimenisku ligzdiņu.

Tomēr dziļumā esošā telpa šķita ļoti ērta ģimeniskai pasēdēšanai, jo daļa galdiņu ir tieši blakus labi ekipētajam bērnu laukumam – vecāki var redzēt savas atvases, bet sēdēt un mierīgi ēst.

No sava profesionālā viedokļa varētu teikt, ka šai vietai ir grūti saprotams pozicionējums, par ko liecina gan logo, gan mājaslapas teksti, piem, sauklis “at your own risk” (varbūt foršs veikborda skolai, bet diez vai vietai, kur tu ej ēst). Bet ok, nepiesiešos, labāk ieteikšu izlasīt, ko par Piranijas konceptu ir izstāstījuši paši īpašnieki mājaslapā. Kā izrādās iedvesma šai vietai smelta saulainajā Sardīnijā un arī picu recepte iegūta no īsta itāļa – Džuzepes ģimenes. Ēdienkartē atrodamas ne tikai teju 40 dažādas lielās picas, bet arī pasta ar dažādām piedevām, salāti un šis tas brokastīm.

Picas šķita padārgas (cenās no 2,80 – 6,60 Ls), bet no otras puses – arī diezgan lielas (mēs vienu picu ēdām trijatā, manuprāt, pilnīgi pietiek ar vienu picu uz diviem, lai labi paēstu). Mūsu pasūtīto picu pagatavoja ātri un arī pasniedza interesanti uz speciāla koka dēlīša:

Picai mazliet pietrūka asuma, bet to lieliski kompensēja eļļa, kurā peldējās mazie sarkanie čilli pipariņi, un Tobasco mērcīte. Apēdām gardu muti.

Apkalpošana arī bija ļoti draudzīga un reizē vienkārša (vārda labākajā nozīmē), bija sajūta, ka mūs apkalpo nevis oficiante, bet namamāte, kas ir pārliecināta par savu vietu un piedāvājumu. Patika gan tas, ka painformēja, cik ilgi būs jāgaida (un patīkami pārsteidza, atnesot picu ātrāk), norādīja uz eļļiņām un piedevām picai, ko varam paši paņemt, kā arī piedāvāja labāku vietu, lai mazajai nepūš virsū no durvju puses un pat pabrīdināja, lai pabīdām picu tālāk no vienām mazām zinātkārām roķelēm, jo bērns varot apdedzināties ar picas virsmu.

Picu neēdājiem gan menu nav pārāk daudz citu opciju. Pēc sajūtas šī vieta varētu būt piemērota gan ģimeniskām brīvdienām, kad vecāki ir ar mieru nedaudz pievērt acis uz bērnu ēdienkartes veselīgumu (un noteikti labāks variants nekā kāda burger-ēstuve), gan arī vēlām un steidzīgām vakariņām (jo ir vaļā līdz 23:00). Vienīgi jāpiebilst, ka ratiņiem un velosipēdiem gan vieta nav draudzīga, jo atrodas tādā pusotrajā stāvā, uz kuru ved stāvi pakāpieni, un arī iekšā īsti nav kur ratiņus likt. Velo varētu mēģināt kaut kur pieslēgt ārā, ja nav bail.

ENGLISH:

to be updated soon

Praktiskais info / Practical info:

Piranija, address: Strēlnieku 11

Working hours: Mon – Sun 12-23

More information: web

Advertisements