Dinner in the Sky in Riga – win a ticket!

Posted on July 23, 2012

14


***

UPDATE: Tadā, konkurss ir noslēdzies. Paldies par jūsu komentāriem. Es nebiju domājusi, ka ņemt un izvēlēties vienu būs tik sasodīti sarežģīti un pašlaik griežu zobus, ka man nav iedoti vairāk ielūgumi. Ar kvēlu solījumu vēl kādu konkursiņu drīzumā atkārtot, šoreiz balvu no Electrolux Latvia – pusdienas 50m virs Vecrīgas – piešķiršu komentāram, kas mani “paņēma” jau no paša sākuma – Ieva ar savu solījumu mest kotleti vīram! Ieva – tev uzdevums to visu iebildēt un atsūtīt bildes foto atskaitei 🙂 Bet ceru, ka sarkanās kurpes atradīs īsto pasākumu, jubilejas tiks godam atzīmētas, bailes no augstuma pievarētas un vasaras lielākie piedzīvojumi notiks tāpat negaidot! Paldies jums visiem un līdz nākamajai reizei.

It was bloody hard to decide and I wish I had invitations for everyone, who commented on the post. However, I have made my decision and the prize goes to Ieva for her comment “we had a bet with my husband that if I manage to eat at Dinner in the Sky – I will throw my “kotlete”* for him to catch” 🙂 (*typical dish made of minced meet). Ieva – you get the ticket with a condition that we all get a photo report 🙂

***

LATVIAN:

Ok, es atzīšos – man ir nedaudz bail no augstuma… Tāpēc vakar, braucot pār Vanšu tiltu un vērojot virs Vecrīgas karājošos “industriālo dekorāciju” ar nosaukumu “Dinner in the Sky“, uzdevu sev jautājumus – nez, kas tad ir tas, kas liek cilvēkiem tur kāpt iekšā, ļaut sevi uzvilkt 50m augstumā un vēl nodoties gastronomiskām baudām. Varbūt ēdiens garšo labāk, kad pa muguru skrien skudriņas un asinīs palielinās adrenalīna koncentrācija, varbūt pievienotā vērtība ir pazīmēties, bet varbūt vienkārši gribas pamēģināt “a, kā tas ir”?

Lai uzzinātu, kas cilvēkus motivē, gribu tev, lasītāj, uzdāvināt dāvanu! Līdz ceturtdienai, 26.jūl., ieraksti subjektivs.lv komentārā, kāpēc tu gribētu vakariņot 50m virs Vecrīgas, padalies ar šo bloga rakstu Twitter vai FB, un laimē 1 ielūgumu uz pusdienām 28.jūlijā 12:00 no “Dinner in the Sky” Rīga atbalstītājiem – Electrolux Latvija. Uzreiz atzīšos, ka uzvarētāju noteikšu kā jau bloga nosaukumam pienākas – subjektīvi – ti asprātīgākajam un interesantākajam komentētājam arī tiks iespēja ēst gaisā. Lai varu sazināties ar uzvarētāju, komentējot noteikti ieraksti funkcionējošu e-pastu atbilstošajā lauciņā (cik zinu tad publiski tas nerādās).

Bet ja atgriežamies pie Vakariņām gaisā – kā dzied Prāta Vētra – tur kaut kam ir jābūt.. Ne velti, Dinner in the Sky restorāns Rīgā ir jau otro reizi, bet plašajā pasaulē cilvēki vakariņo gaisā savā kāzu dienā, Šakiras koncertā vai vienkārši virs skaistākajām pasaules pilsētām. Pirmajā reizē Rīgā, ja nemaldos, viesus cienāja Elmārs Tannis, bet šoreiz darbosies arī ārzemnieki – divi somu pavāri. Ja pareizi saprotu, lielākā daļa ēst gatavošanas gan notiek uz zemes, bet vakariņu laikā 50m augstumā paceļas arī paši pavāri, lai varētu parunāties ar viesiem un paši pasniegt ēdienus. Šo oriģinālo restorānu ar virtuves iekārtām nodrošina Electrolux un restorāna viesošanos Rīgā atbalsta arī Electrolux Latvija, kas ir bijuši tik jauki un piešķīruši balvu mana bloga lasītājiem, paldies viņiem par to. P.s. zināšanai – Electrolux ir vienīgie pasaulē, kas ražo virtuves iekārtas gan profesionāļiem, gan arī cilvēkam parastajam.

P.s. dažas vietas vēl esot brīvas uz nākamajām vakariņām – tās rezervēt un iegūt plašāku info var Dinner in the Sky Latvijas lapā. Ja ir sanācis tur vakariņot, padalies ar savu pieredzi, kā tad tas ir un vai ēšana vispār ir prātā? 🙂

ENGLISH:

I must confess, I’m slightly afraid of heights. I guess that is why this weekend while crossing Daugava river and seeing Dinner in the Sky restaurant platform above the Old Town I couldn’t help but wonder – why people allow to be taken 50m up in the air to have dinner.. Maybe the food tastes better with adrenaline rush, maybe it is an exclusive show-off, or maybe it is the natural curiosity “how does it feel”? I don’t know, but would like to find out..

And that is why for the first time of my blogs existence I want to give you, my dear reader, a present – till Thursday 26th Jul write a comment here on this post stating, why you would want to eat at Dinner in the Sky, share it on Twitter or Facebook and win a free ticket to participate in exclusive Dinner in the Sky lunch in Riga on Saturday, 28th Jul, 12:00. Prize is given by Dinner in the Sky Riga partner Electrolux Latvia, thanks to them! The winner will be chosen subjectively (what else could you expect from a person that writes blog that is called subjektivs.lv) 🙂 – i.e. the most witty and interesting answer will be the winning one! Make sure to provide a functional email address in your comment.

But back to Dinner in the Sky. If I understand it correctly, most of the food is prepared still on the ground, but chefs join their guests in 50m height to chat about food and serve it themselves. This year food is prepared not only by local, but also foreign (Finnish) chefs. The kitchen equipment for Dinner in the Sky restaurant worldwide is provided by Electrolux, which is the only house appliance producer that makes kitchens both for professional chefs and normal people.

Btw some places are still left for the Dinner in the Sky above Old Riga this weekend, you can book them and read more about Dinner in the Sky on their website.

Advertisements
Posted in: Events, Restaurant