Best carrotcake in town – Mierā

Posted on August 4, 2012

1


LATVIAN (for ENG please scroll down):

Jau sen man kārojās uztaisīt savu subjektīvo “Kūku topu” Rīgā, jo esmu neglābjama gardēde (mans vīrietis smejas, ka pat restorānā menu sāku lasīt no desertu lapas un tikai atbilstoši saldajam izvēlos visu pārējo). Kamēr vēl vācu iedvesmu pilnajam rakstam, lūk viena no kandidātēm šajā topā – burkānkūka kafejnīcā “Mierā”. Šī romantiski mīlīgā kafejnīca jau kādus 7 mēnešus ir iemitinājusies Miera ielas dzīvākajā un man mīļākajā kvartālā pretī Takai, Buteljonam un pavisam netālu no DAD cafe.

Ar burkānkūku pašas dzīvē pirmo reizi iepazinos Skotijā, kad mana dzīvokļa biedre Greisa izcepa vienkārši fantastisku kūku pēc savas mammas receptes – mitra, sabalansētu salduma pakāpi, ar pekanriekstiem un burvīgu baltu glazūru. Diemžēl Latvijā kaut kā īsti šo un līdzīgās “dārzeņu kūkas” (no ķirbjiem, bietēm utt) tik bieži vis piedāvājumā neredz. Pieļauju, ka piedāvājuma trūkums iet roku rokā ar pieprasījuma trūkumu, jo arī mani draugi un radiņi nobijās, kad piedāvāju nogaršot biešu kūku (kas pēc bietēm negaršoja it nemaz!). Tāpēc liels bija mans prieks, kad iegriežoties jau sen “nocierētajā” kafejnīcā Mierā starp siera, šokolādes, jogurta un citām kūkām ieraudzīju arī burkānkūku. Tā ir gandrīz tikpat laba kā tā, ko iemācījos cept pati (mazliet jau sev aste jāpaceļ hehe).

Bet ja atkāpjos no “Kūku topa”, kafejnīca patiešām atbilst nosaukumam – cilvēki šķiet tur iegriežas, lai mierīgi palasītu grāmatu, pastrādātu pie laptopa (ja nemaldos bija pieejams arī wifi) vai arī klusiņām paklačotos kādā stūrītī. Žūžo ventilators, skan pieklusināta mūzika un čalas, aiz loga aizrībina 11.tramvajs. Piedāvājumā ir ne tikai kūkas, bet arī cepumi un uz vietas cepti kruasāni, kas pieejami katru dienu. Arī kafija ir laba un samērīgās cenās.

Tā kā parasti visur dodos ar jauno paaudzi, varu droši teikt, ka šī kafejnīca vismaz attieksmes ziņā ir bērniem draudzīga. Lauriņa tika sagaidīta ar smaidu un saimniece nāca draudzēties, kā arī neļaunojās par domino izsvaidīšanu pa grīdu. Man gan pietrūkst bērnu krēsliņa un mantu stūrīša, bet “bērniem draudzīgas vietas” atzinumu dod arī Linda, kas ir blogere un 2 par Lauru vecāku bērnu mamma – viņas atsauksmi varat palasīt šeit.

ENGLISH:

Already for some time I am planning to write a post on “Best Cakes in Town”. While I’m still gathering material and inspiration for that one – here’s one of the candidates – the carrotcake at cafe “Mierā” (in translation – Peaceful). This cute little romantic place is located on Miera Str in its liveliest block along with bar Taka, Buteljons and DAD cafe. It definitely corresponds to its name – people mostly come here to enjoy quiet conversations or spend some time alone to read a book or work on their laptop. Apart from wide selection of cakes, Mierā offers also cookies and freshly baked croissants. Coffee is ok and in reasonable prices.

The place can be considered kids and family friendly at least from the attitude point of view. I’m still missing a high-chair and some corner and toys for kids, but it is nice to be welcome there with a friendly smile and positive attitude, if you arrive with your little one.

Praktiskais info / Practical info:

Mierā, address: Miera Str 9

Working hours: Mon – Thu 8-21, Fri 8-22, Sat 11-22, Sun 11-18

More information: Twitter // Facebook

Advertisements