Deer burger and Grillbar Telpa

Posted on August 29, 2012

1


Mērfija likuma cienīgi, pabeidzot rakstu, ieskatījos Ecocatering Twitter profilā un ar šausmām ieraudzīju tekstu “Grilbārs un “Telpa” slēdz durvis līdz oktobrim”, bet ierakstu astāšu, lai jums ir kaut kas pēc kā ilgoties un ko ierakstīt “to do listē”. Jācer, ka remontdarbi nozīmē arī to, ka ārā varēs sēdēt vēl rudenī. Tikām izbaudiet viņu burgerus un gardos saldos Kalnciema ielas un Berga Bazāra tirdziņos! // Murphy’s law in action – finished the post, checked Ecocatering Twitter profile and saw this sentence “Grillbar closed due repairs till October”.. How cool is that, when  you have spent an hour on a new post? Anyways, will publish this so you have something to put on your to-do list, but meanwhile try their burgers and desserts at Kalnciema Str and Berga Bazārs fairs.

LATVIAN (for ENG please scroll down):

Gaisā jau rudenīgas vēsmas un sapratu, ka neesmu tak uzrakstījusi par vietu, kurā noteikti vajag “noķert” vēl silto laiku un paēst pusdienas – grilbāru “Telpa”. Tā atrašanās vieta gan ir tāda, kur nejauši neieklīdīsi.. Industriāls pagalms, mašīnu stāvvieta un telpas dziļumā izkārtnes un velosipēdi, bet pa vidu visiem dzelžiem un pilsētas pelēkumam aug ķirbji un darbojas neliela āra virtuve.

Piedāvājums ir mainīgs un tieši atkarīgs no sezonāliem labumiem un tā, ko sagādā piegādātāji. Piemēram, man uzreiz acīs iekrita brieža gaļas burgeris, jo medījumus pat smalkos restorānos var dabūt reti.

Ieskatam par piedāvājumu un cenām – viņu menu tāfelīte:

Varbūt varētu šķist, ka priekš atrašanās un interjera ēdiens ir padārgs, bet man jau liekas, ka te apvienojas divas lietas: lieliska ēdiena kvalitāte, par ko gādā Ecocatering boss Rihards Frīdenbergs-Kalniņš ar komandu, un arī tāds “hipsterīgs” šarms – vieta it kā nekurienē, iekārtota vienkārši, pieejama zinātājiem utt. (tāda sazvērnieciska sajūta, ka esi kā pirāts, kas uzgājis dārgumus). Abas reizes, kad esmu tur bijusi, cilvēki ir nākuši un gājuši, apliecinot, ka zinātāji atgriežas!

Manu sirdi gan šī vieta iekaroja ne tikai ar gardo brieža burgeri un Creme brule, bet arī ar attieksmi – puiši ratiņus uznesa bez aicinājuma, Lauriņai piešķīra odziņu bļodiņu, apjautājās kā garšo un visādīgi citādīgi appuišoja. Patika arī ēdiena pasniegšanas veids, piemēram, Creme brule karamelizēja manā acu priekšā, savukārt, viss grila ēdiens tapa turpat āra virtuvītē aiz neliela garšaugu podiņu “aizslietņa”.

Jutos patiesi gaidīts viesis! Un ja man būtu īsumā jāraksturo šī vieta, tad es teiktu – lieliska gardām pusdienām svaigā gaisā cilvēkiem, kas spēj novērtēt tās šarmu (starp mašīnām, motoriem, meitenēm.. ok, šajā gadījumā, puišiem)..

P.s. viņiem ir arī iekštelpas otrajā stāvā, kuras gan dēļ mazās jaunkundzes klātbūtnes neiepētīju. Tad nu ceru, ka pie garšīgā ēdiena un draudzīgās apkalpošanas varēs tikt arī tad, kad ēšanai ārā jau būs par aukstu.

ENGLISH:

The autumn is almost here and I have somehow delayed posting on one of the places, where to enjoy tasty lunch outdoors. So here I am – posting about grillbar “Telpa” and suggesting to try it out asap. As you can see in some of the pics above – the location is very industrial and probably you wouldn’t expect to find an eating place in the depth of a car parking and next to bicycle repair. But there it is – a hidden secret with seasonal menu from fresh and locally produced ingredients.

It might seem a bit pricy for the interior and concept, but don’t judge before you have actually tried the food. I loved deer burger and creme brule, but also appreciated the service level – felt special and really taken care of (for example, it is unfortunately rare that waiter/chef asks you, if you liked the food and listens to you attentively, if you do have comments, but they did that and also took care of my little person by helping bring up the stroller and providing special treat for her). You might already recognize the taste, if you have seen Ecocatering.lv food courts at Kalnciema Str, Berga Bazārs or Positivus festival. “Telpa” is governed by Ecocatering.lv chef – Rihards Frīdenbergs-Kalniņš. Despite his young age, he has already worked with celebrity chef Martiņš Rītiņš and has gained wide experience working elsewhere in Europe.

So in short – a place for those, who like to eat lunch outside and can appreciate the special charm of the place. Btw they also have an indoor space on the 2nd floor, which I unfortunately didn’t manage to check out due to the stroller, but that gives hope to eat this tasty food also in the freezing Latvian winter 😉

Praktiskais info / Practical info:

Telpa, address: Matīsa 8 (in the yard)

Working hours: closed till October

More information: web / Twitter

Advertisements