Quick coffee and sandwich in the Old Town – Makonis

Posted on September 3, 2012

0


Bildi aizņēmos no Mākoņa FB lapas

LATVIAN (for ENG please scroll down):

Šis ieraksts ir veltīts manai draudzenei Elīnai, kura man aizrādīja, ka sen neesmu rakstījusi par vietām, kas patiešām ir svaigi atvērtas un nav gluži main-stream restorāni un kafejnīcas. Tad nu lūk, Elīna, un citi mani lasītāji – Vecrīgā, netālu no man ļoti mīļā restorāna “1221” un līdzās daudzām citām ēšanas un izklaides vietām, ir vaļā vērusies (pašlaik vēl) mazītiņa kafejnīca Mākonis, kurā darbīgā rītā var ieskriet pēc tases Illy kafijas (jā, jā – tās pašas, ko var dabūt “Innocent cafe” jeb Illy kafejnīcā uz Blaumaņa ielas) un kāda sendviča vai gardas kūkas. Darba laiks ir gana draudzīgs, lai pēc kafijas ieskrietu arī svētdienā vai pēc darba. Piedevām – oktobrī viņi solās vērt vaļā arī restorānu mājas otrajā stāvā, tā ka pie šīs vietas apraksta droši vien atgriezīšos vēlreiz.

Jāatzīstas, ka Vecrīga gan man ir ne pārāk apgūta teritorija, jo vienkārši nesajūsmina burzīšanās kopā ar tūristu pūļiem, bet man prieks, ka šodien bija iemesls tur iegriezties (paldies, Ieva) un ielūkotos Mākonī. Patiesībā, biju mazliet pārsteigta – no viņu Facebook lapā publicētajām bildēm nu nepateiksi, ka Mākonis ir patiešām maziņš – burtiski četri mazi galdiņi, neliels bārs un tas arī viss. Bet no otras puses, ņemot vērā viņu pašreizējo formātu “kafija un sendviči”, patiesībā jau neko baigi vairāk arī nevajag. Tāpat kā platība, arī menu nav īpaši plašs – 3 kūkas, sendviči, kafijas un šis tas no bāra repertuāra. Diemžēl sendvičus jeb sviestmaizes nenobaudījām, jo tās bija beigušās, toties par kūkām gan varu teikt – gardas. Kūkas ir pašu ceptas un receptes tiek mainītas un improvizētas. Piemēram, mēs ēdām šokolādes piparmētru kūku, vēl bija pieejama siera kūka un šokolādes mafini (angliski gan šos sauc par “cupcake”, nezinu, vai ir arī speciāls latviešu valodas apzīmējums). Nobildēju arī uz tāfelītes sarakstīto menu, lai ir priekšstats par cenām:

Izrādās, ka īpašniecei nemaz sākotnēji nav bijis padomā vērt vaļā kafejnīcu, bet telpas iedvesmojušas uz tādu soli. Viņas veikums ir arī Mākoņa interjers, no kura mūsu sajūsmu izraisīja burvīgā lampa virs bāra (starp citu latviešu mākslinieku ražojums).

Tiešām gaidīšu oktobri, lai novērtētu restorānu, jo man patīk doma, ka caur mazu kafejnīciņu, pa vecām koka vītņu kāpnēm tu vari nonākt otrajā stāvā, kur nevienam no ielas neredzams ir iemājojis neliels restorāns. Bet pagaidām – baudām labu kafiju!

Ps un kā jau nesen atvērtai vietai pienākas – arī apkalpošana bija ļoti draudzīga un sirsnīga – tā turēt!

ENGLISH:

My friend and reader of this blog Elīna recently told me that she is missing blogposts on fresh and cool places – so for Elīna and all of you, here’s a post on only a month old little cafe in the Old Town – Mākonis (in translation – Cloud). It is really tiny – just 4 tables and a bar, but for a coffee and sandwich place I guess you don’t need much more. They offer Illy coffee, homemade sandwiches and cakes. We tried the chocolate and peppermint cake – was good! I guess this is a perfect place to grab a pre-work coffee on weekdays or have lazier cake on weekend.

But stay tuned as they promise to open a restaurant on the second floor of the house. I do like the idea that you enter through a tiny cafe, go up old wooden winding stairs and find yourself in a well hidden place that nobody outside even suspects of existing. To my surprise owner of the place originally had no intention to have a cafe or restaurant, but the premises inspired her for that. She has created the interior herself and we totally adored the paper lamp above the bar, which by the way is made by Latvian artists. So if you’re going through the Old Town and need a good cup of coffee – find this cute little place. Coffee’s good and service very friendly!

Praktiskais info / Practical info:

Mākonis, address: Palasta 7

Working hours: Mon-Fri 8-20, Sat 10-22, Sun 10-16

More information: Facebook / Twitter

Advertisements
Posted in: Cafe, Opens early, Places