New trendy restaurant – KOYA

Posted on October 24, 2012

1


(šī un pārējās bildes no Koya FB lapas)

LATVIAN (for ENG please scroll down):

Šim rakstam vajadzēja tapt jau vasarā, kad restorāns Koya ar skaisto terasi vēl tikai vēra durvis un bija baudāma Latvijas vasara. Bet diemžēl otrajā dienā pēc atklāšanas pie galdiņa tur netikām, un pēc tam ilgi nesanāca iegriezties Andrejsalā. Tagad likās – ui, jau ziema gandrīz klāt, nez kā tāds nedaudz industriāls un uz vasaras āra ēšanu centrēts restorāns vispār izdzīvos. Man par lielu pārsteigumu tur ir sasodīti mājīgi arī tad, kad aiz loga ir tumsa un pāri Daugavai zib Ķīpsalas ugunis, un apmeklētāju arī netrūkst.

Man bieži mēdz jautāt – nu kas tāds jauns, foršs un labs restorāns, ko vari ieteikt. Ja pirms gada visiem reklamēju 3 pavārus, tad tagad laikam varētu teikt ka Koya ir “jaunais stilīgais” iestādījums. Neskatoties uz Rīgas līmenim vidēji augstām cenām un neesošu dabīgu garāmgājēju plūsmu, galdiņu labāk ir rezervēt. Vasarā, protams, lielisks bonuss ir lielā terase ar skatu uz Pasažieru ostu un Ķīpsalu.

Bet kā jau rakstīju augstāk, ar apgaismojuma un dzīvās uguns palīdzību, Koyas saimnieki ir radījuši gana mīlīgu atmosfēru arī gada aukstajam laikam. Vienīgi pie temperatūras vēl varētu piestrādāt, jo uz vakara beigām pat pēc laba sarkanvīna glāzes un kārtīga steika vēderā, tomēr palika vēsīgi.

Apkalpošana ir labā līmenī un patīkami pārsteidza viesmīļa lieliskā angļu valoda, kad uz “branču” biju turp devusies ar ārvalstu draugiem. Arī toreiz, kad pie galdiņa netikām, viesmīlis bija galants, iedeva vizītkarti un lūdza nākamreiz tomēr piezvanīt iepriekš.

Cenu līmenis nav no zemajiem – vakariņas diviem ar vīna glāzi un saldo izmaksāja virs 40 latiem.

Koya no pagājušās nedēļas nogales piedāvā arī branču jeb vēlās brokastis līdz pat 16:00(!) – sliņķiem un ballētājiem ideāli. Tiesa cipars gan ir augsts, ja nepārklausījos viesmīli, tie ir 9 lati (nezinu gan, vai dzērieni arī iekļauti, ja līdzi nāk kafija un sulas glāze, tad jau tas ir sagremojami), bet piedāvājums ir pieczvaigžņu viesnīcas zviedru galda līmenī – garneles, artišoki, gailenes, pašcepta maize, smalkmaizītes, sendviči un visādi citādi labumi. Branča laikā dzirkstošajiem vīniem ir atlaide, Prosecco bija lielisks un perfekti iederējās dūmakainas svētdienas agrā pēcpusdienā. Papildus branča piedāvājumam var tikt arī pie omletes – es izmantoju šo iespēju un laikam ēdu pēdējā laika garšīgāko ārpus mājas taisīto omleti.

Šo restorānu ir vērts ielāgot ne tikai vēlo brokastu ēdājiem, bet arī tiem, kam sanāk par vakariņām atcerēties pēc desmitiem – nedēļas sākumā virtuve ir vaļā līdz 23 vakarā, bet ceturtdienās, piektdienās un sestdienās virtuve strādājot līdz pat 1 naktī! Nav daudz Rīgā vietu, kur šādā stundā var dabūt labu ēdienu..

Raksts jau tā man garš ir sanācis, tad nu teikšu tā – uz šo vietu noteikti ir vērts aiziet dēļ: skata, labas apkalpošanas, garšīga ēdiena un “svaiguma”, ja citas Rīgas vietas ir labi apgūtas. Piedevām, pavisam nesen Koya ir tikusi arī pie oficiālas dizaina profesionāļu atzinības par interjeru – pievienojos, man arī patīk. Vēl biju patīkami pārsteigta, ka vietā, kas šķiet tomēr koncentrējas uz pieaugušajiem (ceturtdienās, piemēram, tur ir klaviermūzikas vakari, bet piektdien, sestdien – ballīšu ritmi), ir padomāts arī par mazajiem: ir gan bērnu ēdienkarte, gan arī zemais galdiņš, kur padarboties ar krāsainajiem zīmuļiem. Tiesa pēc sajūtas, es laikam tomēr izvēlētos bērnu atstāt mājās ar auklīti un uz šo vietu iet ar mīļoto vīrieti baudīt vakariņas divatā.

Vienīgā kritiskā piezīme, brīžiem mūzika šķita par “bumsīgu” priekš interjera radītās noskaņas un nedēļas vidus, bet savādāk – noteikti atgriezīšos.

ENGLISH:

I intended to write about Koya restaurant already in summer, when you could enjoy eating outside on their beautiful terrace facing port and Ķīpsala, but somehow didn’t manage to pass by and now was wondering, if a place that is created more for the warm season will survive Latvian winter. To my surprise fireplaces and candles, as well as general lighting creates a cozy and warm atmosphere, even despite of slightly industrial design of the place.

If a year ago I would suggest “3 chefs” in the Old Town as the trendy place, I guess Koya now has taken their place as being something fresh and worth a visit. Food is delicious, even though prices are relatively high (dinner for two with glass of wine and dessert was above 40 lats), the service is friendly and professional. I also like the combination of creative yet industrial area and coziness of indoors.

As of last weekend Koya also offers brunch on Saturdays and Sundays. Good news is that it is till 4pm (!) – perfect for the lazy party people – and the food selection reminds of five star hotel breakfast table. The price is high though – 9 lats per person. I decided to go for omelet instead and it was one of the best I have had lately. The place should be kept in mind also for its kitchen operating quite late – beginning of week you can still get food till 11pm, but on Thursday, Friday and Saturday night food is served even till 1pm – not a lot of places that offer that in Riga.

Overall – I would suggest this place for: the view, atmosphere, good service and food. They have also recently gotten a design award for the interior. Besides that they even have thought about little humans – children menu available, as well as a small table with pencils for drawing. However, I guess I would rather choose to leave my kid with a nanny and enjoy romantic dinner for two there. The only negative remark I could make was about a music that seemed not fitting the atmosphere and Wednesday night, but otherwise – will come back for sure.

Praktiskais info / Practical info:

KOYA, address: Andrejsala, Andrejostas 4

Working hours: Sun-Wed 11-1, Thu-Sat 11-3

More information: web / Facebook / Twitter

Advertisements