Ideas for Xmas Vol.3

Posted on December 19, 2012

0


Varbūt tas tā banāli, bet man īstenībā ļoti patīk “dāvināt” citiem mūziku – vai tas būtu pa epastu aizsūtīts youtube links, vai ausī nodungāta dziesmiņa vai arī īsts, taustāms CD. Un ja laika nav uztaisīt mīļotajam cilvēkam, tētim, māsai vai draugam īpašu dziesmu kompilāciju paša rokām, tad varbūt noder pāris idejas labiem diskiem, kas iznākuši gada beigās. Ps. uzreiz paskaidrošu, ka neesmu nekāda mūzikas lietpratēja, radio klausos tik, cik braucot auto, bet zemāk redzamā mūzika kaut kā vienkārši iekritusi sirdī un liekas arī svētku dāvanām piemērota.

Maybe it seems banal, but I like to give music as a present – be it a youtube link sent via email, be it a lullaby sung in the ear, or be it a real tangible CD. And if you don’t have time to prepare a tailor-made music selection for your beloved one, dad, sister or a friend, here are some ideas about good albums that have come out in the end of the year. Btw disclaimer – I know almost nothing about music, I listen to radio only when I drive and these are simply songs or bands that I have somehow happened to hear and like, as well they seem ok for Christmas presents.

Tēti dzied šūpuļdziesmas / Dad’s singing lullabies

9 tēti (un nemaz ar ne slaveni mūziķi) iedziedājuši Kārļa Kazāka radītas šūpuļdziesmas. Sirsnīgi un noteikti liks pasmaidīt tiem, kas paši ik vakaru dzied dziesmiņas saviem ziķeriem. Dzied varbūt šķībi, dzied varbūt nepareizi, bet no visas sirds.

9 dads (most of them not musicians at all) singing lullabies by Kārlis Kazāks. Will put a smile on those people faces that are singing to their little ones daily. Maybe singing wrong, maybe singing out of tune, but from the bottom of their hearts.

Sus Dungo

Šīs meitenes jeb dūdiņas ir jāklausās dzīvajā, jo viņu koncertos virmo tāda īpaša maiguma aura. Bet ja nav sanācis, vai arī koncerta sajūtas gribas ienest arī savā mājā, tad noderēs disks. Iededz sveces, ielej vīnu un priecājies.

These girls must be seen live, but if you haven’t managed to attend their concert yet or want to bring home the emotions and fragility of their voices and atmosphere, their new album is a great way. Light up some candles, pour a glass of wine and enjoy.

Astronaut

Vēl viena grupa, ko ir fantastiski dzirdēt dzīvajā, īpaši akustiskā versijā, ir Astro’n’out, kas manu sirdi jau nu noteikti iekaroja ar savu dziesmu par Maskačku, bet novembrī viņiem ir iznācis jauns albums.

Another band that I always enjoy live (especially acoustic versions) is Astro’n’out that also happen to have a new album.

Bet svētku sajūtai gribēju padalīties ar vienu no manām mīļākajām latviešu Ziemassvētku dziesmām // For Xmas feeling – here’s one of my favourite Latvian Xmas songs

Advertisements
Posted in: Uncategorized