Cute Art and Design Boutique – Cmyki

Posted on January 29, 2013

1


Cmyki_1

LATVIAN (for ENG please scroll down):

Vinnija Pūka autoram nudien ir taisnība, ka vislabākais veids kā kaut ko atrast ir to nemeklēt. Divas reizes mēģināju atrast jauno ēstuvi Āgenskalnā, uz Nometņu ielas, bet šodien to atradu pilnīgi netīšām. Tomēr stāsts šoreiz nebūs par “Nometni”, ko noteikti iečekošu un aprakstīšu kādā nākamajā rakstā, bet gan par tās kaimiņu – mazītiņu mākslas un dizaina veikaliņu “Cmyki”.

“Jums noteikti ir jāuzmēra cepure,” saka saimniece, kad bikli paveru durvis. No pelēki sniegotās ielas Āgenskalnā esmu nonākusi teju mazā siltā paradīzītē – kuras kamīns, uz ķiegeļu sienas atsegumiem rotājas krāsainas gleznas un uz plauktiem sagūluši dažādi smukumi (rotas, cepures, cimdi). Kā izrādās, mani ir uzrunājusi pati māksliniece, kas ir autore lielākajai daļai pieejamo mākslas un dizaina priekšmetu. Cepures patiesi ir vērts mērīt – tās ir stilīgas ar oriģinālu valkāšanas metodi un, ja man būtu bijusi makā skaidra nauda, tad viena noteikti būtu jau manā īpašumā. Tāpat tur var atrast citas oriģinālākas vai mazāk oriģinālas lietas, piemēram, šādas kaklarotas.

Cmyki_2

Bet patiesībā stāsts jau nav par lietām (lai gan daža laba sita pušu Kalnciema tirdziņa piedāvājumu, piemēram, ārkārtīgi filigrāni pērļoti auskari, no kuriem vienus arī esmu noskatījusi), bet par atmosfēru. Prom no centra, ieliņā ar šarmu ir šī siltā oāzīte, kurā ir iespēja tikt pie kaut kā mūsdienās reti sastopama – pie “īstuma”, kas staro no veikaliņa saimnieces – mākslinieces Ilzes Mežsargas. Tāpēc vairāk neko arī nestāstīšu, bet iesaku kādreiz, kad esat aizdevušies uz Pārdaugavas Fazendu, Vairāk Saules Pastarelliu vai Kalnciema tirdziņu – iegriezieties Cmyki. Jums patiks!

Cmyki_3

ENGLISH:

Author of Winnie the Pooh was right, the best way to find something is when not looking for it. That is how after two unsuccessful attempts I managed to find  eating place “Nometne” in Āgenskalns district. I promise to write about it shortly, but what struck me even as a bigger surprise was its next door neighbour – a tiny cute art and design boutique Cmyki. And when you get there, you will understand what I mean.

“You absolutely must try on a hat,” was the first thing I heard when opening the door. That was the shop owner and artist Ilze Mežsarga talking to me and, trust me, it is worth to try on the hats, they are stylish and original. The place has more to offer than just hats, I fell in love with earrings and funky necklaces. But it is not that much about design and art objects on the offer, as the overall vibe of the place. And the main pearl there is the artist herself that just shines with sincerity and hospitality. Therefore I will stop writing and just suggest you to go over the river to Āgenskalns and find this little treasure (and why not combine it with having a nice lunch or dinner at Fazenda, Pastarellia, restaurant Māja or the new place Nometne just next door to Cmyki).

Practical information:

Cmyki, Nometņu Str 18 (cash only)

Facebook20130129_162424

Advertisements
Posted in: Shop