Bistro Priedaine in the Quiet Center

Posted on April 6, 2013

3


Priedaine_3

LATVIAN:

Ja tev tāpat kā man patīk Vīna studija un HE’s restorāns, tad ar prieku varu ziņot, ka šefpavārs Henriks Erhards ir atvēris bistro klusajā centrā uz Strēlnieku ielas. Interjerā jūtams tas pats vieglums un nesamākslotība, tuvu novietotie galdiņi rada vēlmi pasmaidīt blakussēdētājam un iegrimt čumoņā un murdoņā, kas te noteikti valda pusdienlaikā. Tādā Latvijas izpratnē gan es Priedaini par bistro nesauktu, jo ēdienus kā normālā restorānā pasūta pēc ēdienkartes un paiet kāds laiciņš, kamēr tie tiek sagatavoti, bet katru darba dienu no 11 līdz 15 ir pieejams pusdienu piedāvājums. Tajā laikā te pat prasās rezervēt galdiņu, jo brīvu vietu tikpat kā nav, lai arī biznesa pusdienu cena ir relatīvi augsta pat priekš klusā centra – 4.50 Ls par 2 ēdieniem.

Priedaine_4

Gardēži noteikti priecāsies par ēdienkarti, jo te atrodamas dažādas “pērles”, piemēram, biešu pīrāgs ar kazas sieru pie uzkodām, vai pieneņu dzēriens, kuram izejvielas – pieneņu ziedus – paši darbinieki lasījuši pagājušajā vasarā.

Bet līdzās šiem gastronomiskajiem brīnumiem piedāvājumā ir arī daudz vienkāršāki ēdieni, piemēram, Priedaines burgeris un cāļa buljonzupa, tomēr karbonādi parasto neatradīsiet. Sestdienās ēdienkarti papildina arī tādi vēlo brokastu ēdieni kā omlete un piedāvājums ir spēkā visu dienu. Ēdienu un dzērienu karti var apskatīt Priedaines mājaslapā.

Priedaine_2

Priedaine ir bērniem draudzīga. Atsevišķas mazo cilvēku ēdienkartes gan nav, bet ir pieejami 2 augstie krēsliņi un zīmēšanas stūrītis. Personāls draudzīgs pret mazajiem, pat tad, kad tie ir kašķīgā noskaņojumā (oficiante pati piedāvāja panēsāt apkārt Lauru, lai mierīgi varu apēst savu biešu pīrāgu).

Pašlaik Priedainē dominē hipsteri, kas sarodas trendīgajās vietās kā mušas uz medu, kā arī vietējie ofisu iemītnieki. Vismaz puse apmeklētāju ir krieviski vai angliski runājoši, tomēr drīzāk šķiet Rīgā strādājošie, nevis tūristi. Un kā jau jebkurai nesen atvērtai vietai, pašlaik vēl ļoti var just to, ka personāls patiesi cenšas un, piemēram, mēteļus ņem un pakar pats šefpavārs, kamēr bārmenis runājas ar citu klientu. Patīkami, vai ne? Ceru, ka tikpat laba sajūta tur būs arī pēc gada un pieciem.

Priedaine_1

ENGLISH:

For those of you who like Vīna Studija HE’s restaurant, I have good news – their chef has opened a new one in the quiet center. Even though the names containes “bistro”, I guess I wouldn’t call it that way as you still order meals from menu and wait for them to be prepared. The interior has the same lightness and coziness as Vīna Studija, the tables are near by and makes you want to greet the co-eaters and smile.

The place has business lunch offer – 2 meals for 4.50 lats – fairly expensive in my opinion, but you should see the place at lunch time – almost no free tables. So it must be good. I myself have fallen for their appetizers, especially beet pie with goat cheese – delicious! You can find both very normal meals as burger and chicken-broth, as well as something truly surprising like dandelion drink. On Saturdays the menu has additional breakfast meals such as scrambled eggs.

Priedaine is kids friendly place. They don’t have a separate menu for little ones, but do have to high-chairs and a drawing area. Also staff has been very friendly to my little girl, even when she was not in her best “restaurant mood”. Besides as any new place, it still has the touch of enthusiasm – staff really makes you feel special, for example, chef didn’t hesitate to take my coat, while waiter was serving another client. I hope they will keep this great attitude for years to come.

Praktiskais info / Practical info:

Bistro Priedaine, address: Strēlnieku 1a

Working hours: Mon-Fri 8-22, Sat 12-22  (Sun closed)

More information: web / Facebook / Twitter

Advertisements