Žanna Cafe on Tomsona Str

Posted on February 22, 2014

0


ImageLATVIAN (for English plz scroll down):

Tā tā tā… tā kā saņēmu aicinājumu uz pasākumu nevis kā Ludes saimniece, jaunā māmiņa vai PR speciāliste, bet gan kā blogere, no sirds nokaunējos par klusumu šajos plašumos un saņēmos. Kādus 2 mēnešus jau biju gribējusi apmeklēt jauno kafejnīcu Tomsona ielā un beidzot līdz turienei tiku. Kā saprotu, Žanna Cafe kādus 3 mēnešus atpakaļ ir radījuši tie paši foršie puiši, kam pieder Innocent Cafe jeb Illy kafejnīca uz Blaumaņa ielas. Un, protams, kafijas piedāvājumā to patiesi jūt. Bet manu sajūsmu daudz vairāk izraisīja netipiskā kafejnīcas atrašanās vieta, kas būs prieks gan tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem, gan arī tādiem kā es, kas reizēm nogurst no burzmas centrālākās vietās un lauza galvu, kur lai noparko auto (vēlams bez maksas).

Žanna Cafe ir salīdzinoši neliela – galdiņu skaits uz abu roku pirkstiem saskaitāms, bet tas vienlaicīgi rada labu sajūtu, ka visi ir cits citam tuvu, mājīgi un draudzīgi. Kafija tur ir lieliska, bet man patika arī ēdienu un kūku piedāvājums. Savā vizītē tur nobaudīju tunča salātus un maizi ar vītinātu šķiņķi un sieru, kā arī neatņemamo sastāvdaļu – cafe latte (izmaksāja ap 10 EUR kopā). Kūku testēšanu atstāju citai reizei, bet izskatījās gana kārdinoši un no FB ierakstiem var saprast, ka mēdz būt darinājumi arī cilvēkiem, kas nav uz tu ar glutēnu jeb kviešiem.

Kā raksta paši saimnieki: “Esam vieta Rīgā, kur varēs nobaudīt pareizi pagatavotus, SVAIGI GRAUZDĒTUS kafijas dzērienus! Pašcepti gardumi, brokastis, salāti un dažādas Tapas pie vīna, tējas vai alus vai graķīša mums arī pa spēkam…”

FB lapā rakstīts, ka Žanna Cafe ir draudzīga bērniem, bet ar ratiem tur būtu pašauri, savukārt, staigājošu mazo cilvēku varētu pārāk interesēt trepes uz pagrabstāva saimniecības telpām. Tomēr draudzīga attieksme – tas jau ir labi! Kad biju tur iegriezusies, bērni gan nebija, toties pie galdiņiem itin labi iejutušies hipsteri un krievu kundzītes no rajona. Pieejams ir wifi, tā ka laba vieta arī tiem, kam gribas pasēdēt pie datora vai cita gadžeta. Vēl viens pluss ir tas, ka uz tuvējām ielām auto var turēt bez maksas, tikai varētu būt mazliet jānopūlas atrast brīvu vietu.

Image

ENGLISH:

Well well.. As I happened to be invited to an event as a blogger, felt ashamed for the silence here. So finally managed to go to a new cafe on Tomsona street that I had been wanting to visit already for some good time. Here’s my report.

Žanna Cafe is managed by the same guys, who have Illy Cafe on Blaumaņa Str. And the impact is felt immediately as the coffee is really good and place very laid back. It is small and cozy, few tables close by and large windows to look out on the street. I like the location, as it is off the beaten track and also it is possible to park the car for free on nearby streets (with a little bit of luck for free spaces). Apart from good coffee, you can also get light meals and cakes. I tried tuna salad + sandwich with ham and cheese + cafe latte. It was enough for a light lunch and cost me around 10 EUR.

The place could also be called democratic in terms of people – you will find hipsters along side with older ladies from the neighbourhood. On their FB page it is said that the place is family friendly, but I must say that it is pretty small, if you are coming with a stroller, whereas toddlers might find their basement stairs way too tempting. But still – having family friendly attitude is good enough, right?! The wifi is also available for those, who like to work in cafes.

PRACTICAL INFO:

Address: Tomsona 2

Working hours: Mon – Fri: 08:00 – 22:00 Sat: 10:00 – 22:00

More info: Facebook // Twitter

Advertisements