Place for romantic dinner or girls time – restaurant Mio

Posted on March 22, 2014

0


ImageLATVIAN (for ENG please scroll down):

Šis ieraksts būtu labāk piestāvējis Valentīna dienas priekšvakarā, bet nekas – veltīts puišiem, kas grib savas romantiski noskaņotās dāmas aizvest vakariņās, bet derēs arī meitenēm, kam patīk dāmīgi romantiskā atmosfērā iedzert tēju. Proti – stāsts ir par restorānu/kafejnīcu Mio uz Blaumaņa ielas. Uzreiz atvainojos tiem, kas sen jau šo vietu zina.. Man kaut kā no ārējā skatloga bija radies iespaids, ka tā drīzāk ir bulku bode un nekad nebiju tur iegājusi. Kad kādu reizi prasīju draudzenei padomu, kur aiziet ar mīļoto vakariņās, viņa teica “jūs Mio esat bijuši?”.

Ar mīļoto tur tā arī neaizgāju un laikam labi, ka tā, jo šī vieta man liekas večus tā īsti neuzrunātu, bet vidējai statistiskai sievietei (ja tāda eksistē) gan vajadzētu kust laukā.. Puķes uz galda, dekoratīvos plauktos rindojas grāmatas, puķainas tējkannas un porcelāna krūzīšu komplekti, visādi smuki nieciņi, romatiska paskata krēsli ar pufiņiem un tamlīdzīgi. Pat rēķins tiek atnests ar audumu un mežģīnēm apšūtā kastītē. Bet nav arī pa salkanu.

Es laikam arī neesmu vidējā statistiskā un daudz labāk patīk moderni un uz minimālismu orientēti interjeri, bet mani šī vieta paņēma ar 2 citām lietām: pirmkārt, apkalpošana – neuzbāzīga, bet mīļa, un viesmīle spēja proaktīvi ļoti labi nokomentēt ēdienkarti un ieteikt ēdienus, otrkārt, kas vēl svarīgāk – ēdiens! Pēc viesmīles ieteikuma izvēlējos zivi (un neesmu baigais zivjēdājs, tātad daudz kas negaršo) – zivs bija lieliska un tai klāt grillētie dārzeņi tieši tādi, kā būtu gribējusi – brokollīts, burkāniņš, zaļo pupiņu pākstis un citi labumi, nevis trīs šķēles apbrūninātu cukīni, kā mēdz gadīties. Pasūtīt saldo pēc šīs maltītes bija gandrīz kļūda – ēdienkartē izvēlējos bezē, likās būs tāds mazs cepumiņš, bet atnesa man milzu šķīvi ar gaisīgu un saldu kūku, kurai blakus pa pilno ar ogām – nesezonā dabūt uz viena šķīvja jāņogas, zemenes, mellenes un pa kādai dzērvenei bija iespaidīgi.

ImageĒdiens bija tiešām bauda, tiesa arī rēķins nebija no mazākajiem (tā kā tur biju vēlu pusdienu formātā, tad likās sālīti) – par otro, saldo un tējas kanniņu atstāju 26 eur. Bet ja vakariņu mērķis ir atstāt iespaidu uz mīļoto – tad jau laikam naudai nav nozīmes, vai ne puiši?

Kas vēl interesanti – piektdienas pievakarā tā ap 16:00 puse restorāna jau bija rezervēta un daži pa durvīm ienākušie devās projām ar garu degunu, jo vairs nebija, kur piesēst. Šajā laikā gan vēl pie galdiņiem dominēja pamatā dāmas dažādos vecumos, bet tuvojoties 18:00 viens pēc otra pa durvīm sāka nākt pārīši, kas bija veikuši rezervācijas. Tātad vieta iecienīta un ir vērts nobukot galdiņu, ja ir paredzēts īpašs vakars.

Pameklējot google info par šo vietu, izrādās, ka 2013. gadā Mio ir saņēmis atzinību kā gada labākais jaunais restorāns. Mani šī vieta noteikti sagaidīs atpakaļ tieši dēļ gardā ēdiena, bet pusdienām es laikam tomēr izvēlēšos letāku risinājumu citreiz..

ENGLISH:

This post would make more sense few days before 14th February, but anyway – this one goes out for you guys, who want to take romantic ladies out for special dinner. On Blaumana Street there is restaurant Mio that might be called even the most romantic restaurant in Riga. Would work well also for girly time with friends for a cup of tea and a cake – definitely more a place for female population.

Funny enough I had noticed the place already some time ago, but always thought it is just another cafe with cakes and never even peeked in. A friend suggested it for a romantic dinner, but I didn’t go also then (and maybe that’s good, because I don’t think its a place, where your male partner would melt; but should work for average statistical woman, if such being exists).

Went there for late lunch on my own and out of curiosity. First thing that struck me was that at 4pm on Friday already half of the tables were booked and the rest full. I was lucky to get a small table in the corner. Secondly, of course interior is worth mentioning – all sorts of tiny cute things, flowers on the table, chairs with cushions etc.

ImageBut it wasn’t the interior that got me, it was the food and service. For average Riga standard, waitress surprised me with proactive comments on menu and suggestions. I followed her advice and chose fish that I would never normally order (don’t trust my taste, as I’m not big fish eater) – and, man, it was a good choice – the fish was perfectly made, mild and tasty, supplemented with crunchy grilled veggies. The portion was not huge, but due to pleasure eating, I felt almost full afterwards. I took a risk for a dessert, assuming that it would be something tiny, but got a huge cake with berries all over the plate. I found the place to be a bit pricy – paid for my late lunch 26 euros (drinking just tea). But for a special night out it would be fine, right guys?

Scrolling through google, found out that the place has been recognized as “best new restaurant of 2013”. Well, I’m definitely going back one day because of the food, but maybe not on lunchtime..

Practical information:

Mio, Blaumana Str 15

Mon – Fri: 11:00 – 23:00
Sat: 00:00 – 12:00
Sun: 13:00 – 23:00

Facebook

Advertisements
Posted in: Uncategorized