New restaurant in Pārdaugava – Annas Dārzs

Posted on March 13, 2015

2


Annas_darzs_1(Visas bildes aizņēmos no Annas Dārzs FB lapas)

LATVIAN: Sen tas bija, kad par jaunajām vietām uzzināju un uzrakstīju ātrāk nekā Diena, bet vakar izdevās nočekot kaut ko tik svaigu kā TIKAI PIRMS 3 DIENĀM atvērtu restorānu Pārdaugavā – Annas dārzs. Jūtos lepna! Bet ok, stāsts jau nav par mani, bet gan par jauno vietu. Daudz gan nekritizēšu, jo ir sajūta, ka viņi vēl tikai ieskrienas (vakar ēdienkartes vēl tikai tika drukātas un viesmīle diezgan mulsa pie pasūtījumu apjoma, arī salātus šķita ka gatavo mūžību), BET – tas ir tāpat kā aiziet uz pirmizrādi teātrī un sūkstīties, ka aktieri vēl nav iespēlējušies. Man patika aura, vasarā tur noteikti būs super uz terasītes un it īpaši, ja zaļā teritorija tiešām būs dārzs, kopumā – vieta ar potenciālu. Bija mazliet grūti izdomāt, kur tieši likt auto un, savukārt, ar kājām  grūti aizstaigājams, ja nestrādājat blakus kādā no Mūkusalas ofisiem (īstenībā – perfekta vieta, uz kuru braukt ar riteni). Biju pārsteigta, ka vakara gaitā bija pilni gandrīz visi galdiņi – tātad rajons ir informēts! Un arī cilvēku mikslis interesants – no hipsteriem līdz ģimenei ar omēm un bēbīti, kas kaut ko svinēja.

Telpas ļoti vienkāršas, bet neko jau vairāk arī nevajag. Patika dažādās interjera niansītes – atrodiet pakaramo, kas taisīts no grābekļa, vai paskatieties, uz kā ir uzrakstīts pusdienu piedāvājums. Kamīns arī radīja omulīgu noskaņu un siltumu tumšā vakarā. Tiesa telpas stūrī, kur sēdējām mēs, prasījās piedomāt pie apgaismojuma, varbūt galdam tuvāka vai stiprāka gaisma radītu tādu pašu omulību, kā pie loga esošajiem galdiņiem, kur liela lampa smuki karājas tieši virs paša galda.

Annas_darzs_4

Prieks bija dzirdēt, ka ir jau pasūtīti bērnu krēsli, jo vakar ar savām 2 jaunkundzēm bik pamocījos (pašlaik nekādi īpaši pielāgojumi sīčiem nav, bet attieksme bija pozitīva, kas noteikti liecina par to, ka ģimenes ar bērniem ir welcome). Toties telpas vienā galā ir foršs šūpuļkrēsls, kurš tika godam iemēģināts pat trijatā.

Annas_darzs_3

Nobaudījām vistas burgeri, cēzara salātus un medus kūku, kopumā par to plus dzērieniem atstājām ap 30 eur. Manas izlepušās garšas kārpiņas gan saka, ka ēdiens vairāk piestāv foršām pusdienām, ne vakariņu galdam (bet es ceru, ka tas arī ir ieskrējiena jautājums). Toties ingvera tēja ar dzērvenēm bija super un paldies viesmīlei, kas bez jautāšanas mazliet uzsildīja meitai paredzēto suliņu, lai ir istabas temperatūrā – nieks, bet patīkami. Noteikti atgriezīšos vēl, lai paskatītos, kā viņi ir iekustējušies un gribu redzēt, kas tiks izdarīts ar zaļo teritoriju pie restorāna. Lai veicas!

Vairāk informācijas viņu Facebook lapā. Meklē viņus Mūkusalas 44.

ENGLISH: It’s been a while since I could proudly say that I’ve visited a place when it’s just open for few weeks. Yesterday checked out something as fresh as 3 DAYS old!!! I feel proud of myself. But ok, enough about me, let’s talk about Annas Dārzs. It is a medium sized cafe / restaurant (or actually “lounge” as they call themselves would fit best) on the other side of river Daugava, aka, Pārdaugava. Better accessible with car or bicycle, unless you work in the nearby Mūkusalas Str offices. I won’t judge much, as they are just starting and there’s lots of potential, especially for the summer season with the terrace and green area. We ate chicken burger, Cesar salad and a cake, together with drinks and milkshake for Laura, we spent approx 30 eur. Hope the food will get bit more sophisticated, as right now for me it would serve as good lunch, not fancy dinner, as well – the service hopefully will be less hectic and faster in future. But complaining about it now would be the same as going to a premiere in theatre and criticizing actors for not being as good when the show is on for years.

Annas_darzs_2

Was happy to hear that kids high-chairs are already ordered, as it was a bit complicated to manage a baby and a toddler, but the attitude was clearly kids and family friendly. I liked the interior – it was simple, but cozy and creative. Surprisingly enough, around 8pm there were no empty tables, so the neighborhood is well informed and appreciate the newcomer in the cafe and restaurant scene (and was an interesting mix of people, starting from some hipsters and ending with family with grandmas and baby celebrating something). I’m definitely coming back to see, how they have developed and how the outside area will look like (especially as the name “Dārzs” in the title means “Garden” in Latvian and I love urban gardens).

More info on their Facebook page. Address: Mūkusalas 44.

Advertisements