KASHA Gourmet for royal breakfast and not only that

Posted on April 20, 2015

3


LATVIAN:

Ja esi noguris no trendīgās “brančošanas” un vienkārši gribi paēst labas brokastis jebkurā nedēļas dienā – Kasha Gourmet Stabu ielā 14 “it is”! Brokastu ēdienkarte ar karalisku “latvisko komplektu”, dažādām putrām (neba velti Kasha nosaukumā), omletēm un citiem labumiem ir spēkā līdz 12:00, Kasha ir vaļā arī svētdienā. Un, protams, stāsts nav tikai par brokastīm – šī vieta patīkami pārsteidza ar ēdienkarti, ēdiena prezentāciju un visvērtīgākais pārsteigums man – tur ir arī foršs maziņš bērnu stūris, kur nodarbināt mazos cilvēkus.

kasha_3Priekšplānā redzams “latviskais komplekts” – ceptas olas, asinsdesa, dārzeņi, garda maizīte. Un ja ieskatās, var redzēt, cik fifīgi viss noformēts uz mazām pannām un trauciņiem.

Jautāju draudzenei Elīnai, kura bija Kashā bijusi, vai tā ir piemērota bērniem, un viņa saka – ne pārāk! Un tad, ieejot iekšā pamanām, ka pašā kaktā pie bāra ir paslēpusies bērnu virtuve un mazs galds ar visādiem zīmējamiem piederumiem. Un tas nav viss – ir patiešām forša bērnu ēdienkarte, kur, piemēram, var pasūtīt mazāka izmēra putru, beļģu vafeles ar kļavu sīrupu, un uz pašas ēdienkartes vēl pakrāsot un paspēlēt labirintos. Ir arī viens augstais krēsls.

kasha_2

Pavāre Laura mums gatava “makaronus”, stūrītis mazs, bet mūsu viesošanās laikā tur draudzīgi satilpa 3 bērni. Tiesa šī nebūs īstā vieta, kur nākt ar draudzeņu daudzbērnu ģimenēm, jo vietas kopumā ir maz, bet bērniem vajag plašumu.

Kasha_1

Lūk, mani bērniem pasūtītie labumi – putru uztaisīja bez piena, pica forša mazizmēra un svaigi spiestās sulas gudri ielietas nevis glāzē, bet pudelē – ļoti attaisnojās, kad vecākais bērns apgāza pusisdzertu pudelīti un nekas no tās neizlija uz galda (tādā veidā sulu gan pasniedz arī pieaugušajiem); arī šiet var novērtēt, cik fifīgi pasniedz ēdienus.

Vienīgie mīnusi, ko varētu ielikt ir mazliet “vēsa” apkalpošana (ok, varbūt oficiante nobijās no maniem bērniem), patumšs iekšā (ja ārā spīd fantastiska saule, diez vai šo vietu izvēlētos, bet noteikti perfekta vieta, kur palaiskoties svētdienā pēc “labi pavadītas” sestdienas nakts) un (vismaz man subjektīvi un salīdzinot ar citām vietām) ne pārāk garšīga kafija – sorry Nespresso.

ENGLISH:

If you are tired of trendy brunches and simply want to have good breakfast on any day of the week (including Sunday, when some other places are closed) – Kasha Gourmet on Stabu Str 14 is a perfect spot for that. And I’m not talking only about breakfast – they surprised me with diverse and interesting menu, smart and cute food presentation and as for a mommy of two – with a small, but functional kids corner.

Breakfast offer (available till noon on every day) was truly royal – in the post above you can see some pictures: starting from various kinds of porridge, omelets and croissants, ending with a set of “typical Latvian breakfast” containing various food items starting with blood sausage and ending with veggies. They also serve home-made muesli.

As for going there with kids – it’s perfect for a small family or a group of friends with max 4 kids. They do have nice kids menu and one high chair. During our visit, 3 kids were playing in the kids area and it was ok, but don’t think the place could handle a lot more. So no, unfortunately, it is not the right place to go with many little people.

Only minus points they would deserve from me is for service (professional, but not particularly warm), coffee (sorry Nespresso, but not my cup of tea) and level of sunlight (it is a bit dark and shady, perfect for lazy hang-over morning, but I would not chose this place on a warm, sunny morning with kids).

Advertisements
Posted in: Cafe